З 1 липня в Україні серйозно посилять покарання за водіння в нетверезому вигляді — тепер за це передбачена кримінальна відповідальність, а штрафи збільшено в рази. Про це пише НВ.
Судимість та великі штрафи. Що обіцяє новий закон автомобілістам з 1 липня
Про яку норму закону йдеться
Ще в листопаді 2018 року Верховна Рада прийняла закон (№ 2617-VIII), який посилює відповідальність за водіння в нетверезому вигляді і перетворює подібні правопорушення в кримінальний злочин.
Норма повинна була вступити в силу з 1 січня 2020 року, однак потім парламент відклав цю дату на півроку — таким чином, нові правила почнуть діяти з 1 липня.
Кримінальна відповідальність для нетверезих водіїв
Головне нововведення — тепер водіння у нетверезому вигляді буде кваліфіковано як кримінальний злочин, а не як адміністративне порушення.
Таким чином, водій отримає судимість за новою статтею Кримінального кодексу 286-1 КК — навіть у тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше.
Інформація про судимість залишається в електронній базі даних Національної поліції, навіть якщо буде погашена пізніше — що очевидним чином може впливати на життєвий і кар'єрний шлях людини. А в довідці про відсутність/наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде відображатися завжди.
Читайте також:Авторинок в Україні: Що обирають українці під час коронакризи
Крім того, розширено перелік обставин, коли водія можуть визнати винним у нетверезому водінні.
Тепер кримінальна відповідальність настає в таких випадках:
- водіння в нетверезому стані (керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»);
- допуск за кермо іншої нетверезої особи («передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів»);
- відмова водія пройти медичний огляд на стан сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів;
- вживання алкоголю після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду — щоб виключити випадки, коли водії таким чином намагалися уникнути відповідальності («вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду або до прийняття рішення про звільнення від такого огляду»).
Читайте також: «Листи щастя» водіям почнуть приходити в червні. Як буде працювати система
Як збільшать штрафи
Якщо раніше штрафи для нетверезих водіїв стартували від 10,2 тис. грн, то тепер ця планка зросте. Крім того, права будуть забирати навіть при першому випадку правопорушення.
Нова стаття Кримінального кодексу передбачає такі покарання:
- при першому порушенні (зі списку вище) — від 17 тис. до 34 тис. грн (від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років;
- при повторному правопорушенні — штраф до 51 тис. грн. з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.
Нагадаємо
1 червня в Україні розпочала роботу система автоматичної фото — і відеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР).
Штрафи
За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год (2 км/год — додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», ДСТУ дозволена до ± 3 км/год) передбачений штраф 255 грн 510 грн — за перевищення більш ніж на 50 км/ч.
При цьому штраф зменшується на 50%, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.
Коментарі - 24
- А я видел там лихачей.
- Это безработные:))
Паводок в Карпатах: на виділені урядом кошти можна відремонтувати лише 17 км доріг, - Княжицький.
Політик закликав запросити прем'єр-міністра до Ради та запитати його, як за 480 млн грн, які виділені на Франківщину, де зруйновано 110 км доріг, 90 мостів, пошкоджено берегоукріпленя, можна відбудувати край. Він зауважив, що президент Зеленський говорив далекобійникам, що 1 млн коштує кілометр дороги. За словами Княжицького, 17 км доріг можна відремонтувати за всі кошти, виділені на Івано-Франківщину, а на Львівщину, Чернівеччину пішло набагато менше коштів, а на Тернопільщину – нуль.
«Де уряд? Ми забрали кошти з фонду і відправили їх на Covid. Міжнародний валютний фонд, суспільство взялося за голову, тому що як ці гроші використовуються? На Covid вони використовуються? У нас далі росте захворюваність, Львівщина перша. Ніхто не купує в лабораторії тестів, щоб тестувати хворих, люди ізолювалися і працювала промисловість. Усім плювати, бо треба цим маніпулювати і красти гроші. Красти і брехати, красти і брехати. Потім частину цих грошей кинули нібито на дороги. Давайте ці гроші віддамо на Прикарпаття, на Карпати», - підкреслив Княжицький.
Сейчас суды уже утратили еще те капли, те 2-5% доверия, сейчас суды занимаются откровенным произволом по нарастающей на потоке по заказу даже в мелких судах, как было при януковиче. Спасибо зекоманде, теперь у нас появится заказная «пьяность» за рулём, с криминалкой, которую не отмоешь. Простейший способ уничтожить любого активиста, политика, кого угодно, кто стал неугоден бубочке, зекоманде, авакову или касте судей.
Каментаторы выше, вы понимаете о чем идёт речь в статье? Вы с какого неба взялись?