Валютний ринок у середу продовжить естафету вівторка в частині зростання активності клієнтів та самих банків. Причин декілька:
Курс долара, Нафтогаз і НБУ: що далі
1) Розрахунки з Мінфіном України по аукціону ОВДП. Сьогодні покупці повинні перерахувати близько 6,2 млрд гривень за куплені 23 червня облігації. Такі ресурсні потоки призведуть до ситуативного збільшення дефіциту гривні на міжбанку, що опосередковано вплине і на статистику валютного ринку;
2) Наближення триденних вихідних та наступного кінця місяця. Компаніям потрібно поспішати закрити свої зовнішньоекономічні операції перед святами (щоб не зависнути потім у неробочий в Україні понеділок з товарами та розрахунками) і взагалі вже готуватися до завершення місяця, кварталу і півріччя. Це також збільшить статистику операцій;
3) Можливі подальші продажі валюти Нафтогазом і дії нерезидентів. Звичайно, держкомпанія тепер вже активно «залила» ринок валютою (чого варті лише, наприклад, вчорашні розпродажі долара), але до кінця місяця залишилося всього декілька робочих днів і 39 млрд гривень перерахувань до бюджету ще явно не накопичені та повністю не перераховані. Тому, ми ще побачимо Нафтогаз на валютному ринку в найближчі дні.
ВІДЕО: Чи можливий крах долара, і що буде з курсом
Водночас іноземці, що спостерігають за зниженням котирувань на торгах при розпродажах валюти держкомпанією — активізують свої операції з купівлі долара за рахунок гривні від погашення минулих випусків ОВДП. Це періодично може навіть ситуативно задирати курс міжбанку протягом сьогоднішньої сесії;
4) Початок найактивніших розрахунків держави з експортерами з відшкодування ПДВ. Експортери дуже розраховують на ці кошти і періодично вже не поспішають продавати валютну виручку, намагаючись підібрати оптимально високий курс (що з урахуванням розпродажів Нафтогазу — досить проблематично). Тому частина експортерів не поспішає витрачати валюту, вважаючи за краще дочекатися кращих часів по курсу і витрачаючи отриману гривню від держави. Це частково працює проти гривні, але перекривається поки операціями з продажу валюти Нафтогаза.
Сьогодні міжбанк знову залишиться повністю залежним від поведінки всього декількох ключових гравців і їх курсових завдань. А ключовими маркерами для валютного ринку будуть: цінники НБУ при інтервенціях, котирування нерезидентів та рішення Нафтогазу (як клієнта держбанків) про вихід / невихід на торги з продажем долара.
За прогнозами «Мінфіну» 24 червня коридор по долару на міжбанку буде у межах 26,55-26,75 гривень з обсягами операцій до $ 210 млн при укладанні до 520-650 угод. Якщо Нафтогаз продовжить продавати валюту — статистика торгів може істотно збільшиться, як це сталося вчора.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,35-26,62 і продаж 26,68-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,55-26,65 гривень та продаж 26,67- 26,75.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 19
Я вчера в обменку ходил!!!
Ай да чуйка!
Но вчера нерезы не продали овгз, как так карл? Откуда топливо? Нефтегаз вчера вбросил остатки, точка.
Новые рекорды по «Ковид 19» — 940 чел. Вчера также был рекорд от Нафтогаза по сливу валюты. Ключевое сегодня будет ли еще доливать Нафтогаз или все уже слил и направит средства в Бюджет, с учетом дыры в Бюджете по итогам июня месяца. От этого много что будет плясать — будет НафтоГаз — будет НБУ с откупом, нет — тогда все на перекуре НБУ. С утра Сити уже откупает валюту, скорее под % которые упадут сегодня на 650 + млн.грн, это где 24 млн. дол. аукцион ОВГЗ на 6,5 млрд.грн. не влияет на ситуацию. НДС вчера 23.06.2020 казначейство вернуло 473 млн.грн., пока это мало, если суммы будут 2 млрд.грн+ это будет более существенно влиять.
С отдыхом в Буковеле пока можно забыть, там смыло часть дорог, Шмыгаль и Аваков вместе с начальниками по ЧС полетели в Ивано-Франковск что-то решать на месте в связи с ситуацией.
Пока не верю в курс ниже 26,50, скорее пойдет по немного вверх.
Доллар 26,60-26,74
Евро 30,05-30,24
Рубль 0,3855-0,3879
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/143287/
Мы пахали - я и трактор...
Рост уже не пару коп, спекулянты качают