Кабмін не планує протягом двох наступних кварталів вносити зміни до держбюджету на 2020 рік. Про це заявив прем'єр Денис Шмигаль під час звіту «100 днів роботи уряду».
Шмигаль: Протягом наступних двох кварталів переглядати держбюджет не будемо
Про що сказав прем'єр
«Секвестр держбюджету не передбачається, оскільки були прийняті в квітні зміни до бюджету, ними було здійснено перерозподіл статей бюджету», — наголосив Шмигаль.
За його словами, більшість коштів були взяті з капітальних витрат і перекинуті в фонд по боротьбі з COVID-19.
Читайте також: Кабмін очікує зростання української економіки з 3-го кварталу
«Тобто можна говорити, що за певними статтями секвестр вже відбувся: ми взяли, щоб додати пріоритетні напрями. Тобто ми сьогодні не ведемо розмову в найближчі два квартали про перегляд бюджету або про його секвестр — тим більше», — додав він.
Очікуваний обсяг дефіциту бюджету
Прем'єр нагадав, що загальний дефіцит бюджету на рік — майже 300 млрд грн.
«У нас дійсно є затверджений з нашими партнерами обсяг дефіциту держбюджету — не більш 7,5%», — додав Шмигаль.
Читайте також: Нафтогаз перерахує в бюджет 48 мільярдів
Нагадаємо
- За підсумками січня-квітня 2020 року державний бюджет виконано з дефіцитом у розмірі 23,5 мільярда гривень, у тому числі загальний фонд — з дефіцитом в сумі 33 млрд грн, що відповідає показникам бюджету.
- Доходи державного бюджету у квітні 2020 року становили 103,95 млрд грн, що на 11,6% менше плану і на 7,1% нижче, ніж у квітні 2019.
- Наразі уряд очікує на перший транш від МВФ у межах затвердженої програми stand-by у розмірі $2,1. Усі гроші спрямують до бюджету.
Коментарі - 8
«І чому МВФ прогнозує 8,2% а ви 4,8%?» - ответ очевиден, это политика, скажи сейчас 8,2% - Юля тебя «сожрет».
***
Україні не вистачить кредиту, отриманого від Міжнародного валютного фонду, щоб залатати діру в державному бюджеті.
Про це в ефірі «Україна 24» заявив колишній міністр фінансів України, екссекретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Данилюк.
«Я думаю, ще зарано радіти. Треба розуміти, що криза глибока. Добре, що перший транш буде надходити зараз, але цього буде недостатньо. Уряд зараз повинен шукати інші джерела надходжень, щоб профінансувати потреби бюджету. 300 млрд гривень дефіциту цим траншем точно не перекрити. Треба долучати гроші Світового банку, Європейської комісії. Щодо Єврокомісії навіть вже є рішення», – заявив ексміністр.
На думку Данилюка, уряд недооцінив ефект кризи, тому владі потрібно буде знову переглядати держбюджет, зменшувати видатки і шукати додаткове фінансування.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/121870/