Ціни на продукти харчування другий тиждень залишаються стабільними. Загалом за місяць вони подорожчали на 0,6%. Про це повідомляється в щотижневому звіті Національного банку.
За травень продукти подорожчали на 0,6% — НБУ
Як змінювалися ціни
Відповідно до цінового моніторингу НБУ продукти харчування другий тиждень зберігають стабільність в ціні. Два тижні до цього вони подорожчали на 0,3%, а три тижні — на 0,2%.
В цілому за місяць продукти харчування подорожчали на 0,6%.
Що подорожчало за місяць
За даними Нацбанку, подорожчали хліб (+0,2%), м'ясо (+0,5%), риба (+0,4%), молоко (+0,4%), кондитерські вироби з цукру (+0,7%) та безалкогольні напої (+2,5%).
Алкоголь, тютюнові вироби, побутова техніка, товари для підтримки чистоти і товари особистої гігієни зросли в ціні на 0,4%, 0,2%, 0,1%, 2,5% і 1,1%, відповідно.
Читайте також: Де насправді дорожчі продукти: в Україні чи Польщі
Що подешевшало
Водночас знизилися ціни на фрукти (-1,1%), овочі (-3,2%), макаронні вироби (-0,1%), яйця (-0,2%), а також на борошно і крупи (-0,2%).
НБУ зазначив, що ціни на ліки продовжили знижуватися під впливом ринкових факторів, зокрема стабільної ситуації на валютному ринку, а також сезонного зниження попиту.
Читайте також: Ціни на продукти завмерли: чи надовго?
Згідно зі звітом вартість доставки з закладів громадського харчування майже не змінилася, що може бути пов'язано з відновленням роботи кафе і ресторанів і, відповідно, зростанням конкуренції.
Ціни на пальне практично не змінилися, водночас автомобільний газ продовжив незначно дорожчати через зростання попиту.
Раніше повідомлялося
-
Кабмін опублікував постанову №341 про державне регулювання цін на соціально значущі продукти, засоби захисту, антисептики і фармпрепарати в умовах пандемії COVID-19.
-
Постанова набрала чинності 18 травня і буде діяти до кінця карантину.
-
Інфляція в березні-квітні була нижчою, ніж очікувалося, незважаючи на тимчасове зростання цін на початку карантину. У річному вимірі вона буде поступово прискорюватися, але на кінець року досягне рівня близько 6%. Про це раніше заявили в Нацбанку.
Коментарі - 13
есть индексы цен на этом сайте, есть специализированные сайты-агрегаторы цен по различным супермаркетам. Можно просто зайти и убедиться, а не пудрить всем мозги.
Возможно в городах поменьше инфляция более заметна.
Еще думаю, что кроме бензина еще много факторов повышения цен: производственные мощности растут, зарплаты в конце концов.