Середа продовжила тенденцію цього тижня в частині зростання активності операцій клієнтів на міжбанку. Але це не означає, що зміцнення гривні буде нескінченним та безхмарним. Вже вчора на торгах не спостерігалося значного перевищення пропозиції над попитом, а Нацбанку навіть не знадобилося вдруге виходити на ринок з викупом долара. Він обмежився лише ранковим викупом $ 20 млн по 26,79 гривень, чого виявилося цілком достатньо для практично повного «заморожування» курсу у межах 26,79 / 26,81 гривень вже до кінця сесії. І це вже сигнал для ринку, що ситуація може змінитися у найближчі декілька днів.
Долар або євро: на чому сьогодні зароблять спекулянти
Погашення чергових ОВДП частково перекриють сьогоднішні перерахування в бюджет 2,945 млрд гривень від вчорашнього розміщення облігацій Мінфіном. Хоча все одно бюджет отримає ресурсів більше, ніж поверне сьогодні в банківську систему і це зіграє у середу на користь гривні.
Проти нацвалюти спрацює активізація «дочок» іноземних компаній в частині купівлі валюти під репатріацію дивідендів (такі операції проходять в першу декаду кожного місяця), а також продовження виведення нерезидентами своїх ресурсів після погашень чергових ОВДП.
Нацбанк буде викуповувати долар на міжбанку в резерви, що продовжить стримувати просідання курсу навіть у разі ситуативного перевищення пропозиції над попитом. А курсової тренд на торгах 3 червня буде повністю залежити від поведінки та завдань з купівлі / продажу валюти найбільших операторів ринку.
Покупці валюти (в першу чергу — нерезиденти) намагатимуться проводити операції без «засвітки» відразу всього обсягу своїх операцій, щоб не давати продавцям та спекулянтам шансу активно «розігрівати» курс.
Але спекулянти зможуть відігратися на стрибках курсу евро.Після заворушень в США і «неоднозначності » ситуації з політикою ЄЦБ в країнах ЄС — котирування американської валюти частково здали свої позиції і на момент написання статті євро «пішов» вище 1,12 долара. Валютні ралі по парі євро / долар продовжаться і сьогодні, що буде істотно впливати на котирування євровалюти щодо гривні в Україні.
За прогнозами «Мінфіну» у середу коридор по долару на міжбанку буде в межах 26,65-26,95 гривень, а обсяги операцій на торгах не перевищать $ 240 млн при здійсненні до 670 угод.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,50-26,75 і продаж 26,83-27,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-26,75 гривень і продаж 26,81- 26,85.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 47
Кор.счета 51 млрд.гррн., т.е. + 5,1 млрд.грн за вчера. Хотя НДС насыпали 26 млн.грн всего вчера, хотя в понедельник была инфо о 5,3 млрд.грн НДС, поздно деньги заходят как-то.
Казалось бы кор.счета вверх, НДС, вывод дивидендов и т.д., но нет курс опять вниз, лишь Евро попытка закрепиться на 30,00. Вряд-ли протесты в США влияют на наш рынок. При этом нефть идет вверх, и Брент уже 40 дол. Все надеются сократить добычу и договориться на 1-2 мес. (ОПЕК+РФ).
Объяснение этому только одно: начало месяца, выход транспорта с карантина, многих компаний, ТРЦ, неделя выплат Зарплат, текущая деятельность.
НБУ опять возьмет свои 20 млн. От ОВГЗ толка не будет, нерезов с валютой нет, просто плюс в том что Гривна свободная не идет в валюту, вот и все.
Доллар 26,75-26,80, как и вчера может быть узкий коридор.
Евро танцы возле 30,00, +*- 5 коп.
Рубль 0,3910-0,3925, рост на фоне роста цен на нефть.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/140217/
https://www.treasury.gov.ua/storage/app/uploads/public/5ed/757/2af/5ed7572af3c77322617101.xlsx
yarrrrikkk - в начале Июля!))))
По поводу евро — думаю его рост не очень надолго, слишком уж в ЕС своих проблем навалилось. Чего только выкуп долгов по Италии уже стоил всей экономике ЕС. США сейчас начнет закручивать гайки в наведении порядка. Трампу перед выборами образ мальчика для битья не подходит. Так что будет показательное выступление с наведением порядка. Тем более, что американские рынки уже постепенно растут, несмотря на все эти ночные игрища.
https://www.youtube.com/watch?v=zwY4nBG_F5Q&feature=youtu.be
Підписуйтесь на youtube-канал «Мінфіну» та коментуйте відео ;)
Про це йдеться в даних календаря ради директорів МВФ, передають Українські Новини.
На даний момент календар МВФ розписаний до 10 червня.
3 червня МВФ розгляне Монголії, Сьєрра-Леоне і Барбадосу.
5 червня рада розгляне питання щодо Ліберії і Папуа Нової Гвінеї, а 10 червня – Гватемалі та Руанді.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль очікує перший транш від Міжнародного валютного фонду у розмірі 1,9 млрд доларів 5-6 червня, другий в розмірі 1,6 млрд доларів - восени, третій в розмірі 1,5 млрд доларів - в 2021 році.
Популісти знову обманули довірчивих зелебобів?:))
Как в воду глядел.
bonv - ми і без траншу в шоколаді! Гривня ростЕЕЕЕ !!!!
https://www.imf.org/external/NP/SEC/bc/eng/index.aspx
І для вашого відома, я вільно володію кількома мовами, і не лише словянськими, а розумію ще з десяток, люблю читати класику, словарний запас більший, ніж у деяких вчителів мови. Використання не літературних висловів, коли це доцільно, не завжди свідчить про обмеженість дописувача".
Як для фахівця у мовних стилях, який володіє кількома мовами та розуміє ще з десяток- потрібно було би знати, що слово« нелітературний» пишеться разом. Це так — Вам до відома, без іронії.
во-вторых, на олигархов мне плевать, а на людей нет. Крепче гривна, больше покупательская способность. Мы уже работали на олигархов 28 лет - хватит. И презик у нас был олигарх, наелись этого - хватит.
в-третьих, нам необходимо укреплять гривну и разорить спекулянтов. Кризис - время очистки от неэффективного бизнеса
Пусть к 26,50 снова открывают.