3 червня 2020, 8:31 Читать на русском

НБУ затвердив правила використання QR-кодів для проведення кредитних операцій

Національний банк затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків (мова йде про кредитні перекази). Про це говориться в повідомленні регулятора.

Національний банк затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків (мова йде про кредитні перекази).

Що це дасть ринку

Мета цього рішення — надати ринку уніфікований інструмент для підвищення зручності розрахунків, який зможе вирішити проблему сумісності різних інфраструктур учасників ринку.

У НБУ відзначають, що учасники ринку і зараз використовують QR-коди, але створюють їх за власними правилами. Наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дозволить підвищити швидкість розрахунків і знизити операційні ризики.

Читайте також: Нацбанк розробив єдиний алгоритм використання QR-коду банками

Єдині підходи забезпечують, в першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють з постачальниками послуг (зокрема державних, адміністративних і комунальних послуг).

Також це допоможе широко використовувати QR-коди при оплаті товарів і послуг та здійснювати переказ коштів з рахунку на рахунок.

Читайте також: Карантин і світова криза. В НБУ назвали ризики для української економіки

Крім зазначених переваг, використання QR-коду для здійснення кредитних переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів учасників розрахунків і як результат — зростання обсягів безготівкових розрахунків.

Формування і використання QR-кодів не є обов'язковим.

Однак, при бажанні використовувати QR-коди для здійснення кредитних переказів, учасники безготівкових розрахунків повинні будуть забезпечити його формування і використання відповідно до правил, розроблених Національним банком.

Постанова набирає чинності з 3 червня 2020 року.

Коментарі - 1

+
+40
AlejandroV
AlejandroV
3 червня 2020, 9:27
#
Думаю с заголовком перемудрили. Словосочетание «кредитные операции» имеет довольно устоявшееся значение, явно отличающееся от того о чем речь в статье. Как бывший бухгалтер я конечно понимаю что такое КрЕдит счета, и что такое операции по «крЕдиту счета», но имхо в статье правильно было бы употреблять термин «расчетные операции» или «операции по оплате»
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама