Національний банк може знизити облікову ставку нижче 7%, навіть не змінюючи прогнозу, якщо умови будуть спонукати до зниження. Про це заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв’ю Liga.net.
Сологуб: НБУ може знизити облікову ставку нижче 7%
«Ми можемо опустити облікову ставку нижче 7%, навіть не змінюючи прогнозу, оскільки перегляд буде тільки в липні. Якщо до того моменту умови будуть спонукати до зниження — знизимо. Поки можна сказати, що інфляційні тенденції дійсно сприяють більш м`якій монетарній політиці. Другий момент — ми бачимо, що економіку потрібно стимулювати», — зазначив він.
За словами Сологуба, облікова ставка в 7% — це так званий нейтральний рівень, який не обмежує, але і не підстьобує економіку до зростання.
Читайте також: Доступні кредити: НБУ може знизити облікову ставку до 7% вже в середині року
«Вона складається з двох частин: інфляція, яку ми таргетуємо на рівні 5% і „реальна нейтральна ставка“. Останній параметр — це теоретичний показник, який балансує інвестиції і заощадження. В Україні, за нашими підрахунками, це 2%. Але оскільки saving rate (частина доходу, яку домогосподарства відкладають у вигляді заощаджень, — ред.) буде підвищуватися, нейтральна ставка може зменшитися. У розвинених країнах — ближче до нуля. В Україні теж ймовірно буде нижче 2%. Тому якщо ми говоримо, що нам потрібна стимулююча монетарна політика, облікова ставка теж повинна знижуватися швидше», — підсумував заступник голови.
Читайте також: Облікова ставка НБУ. Goldman Sachs прогнозує зниження до 9%
Нагадаємо
-
12 березня НБУ вирішив підтримати економіку в умовах ризиків епідемії коронавірусу і в шостий раз поспіль знизив облікову ставку відразу на 1 процентний пункт — до 10%.
-
До початку пандемії коронавірусу глава НБУ Яків Смолій заявляв, що облікова ставка може скласти 7% вже в 2020 році, хоча таке зниження планувалося не раніше 2021 року.
Як змінювалася ставка раніше
-
Цикл зниження облікової ставки почався в квітні минулого року, коли регулятор знизив її з 18% до 17,5%. Після цього протягом минулого року Нацбанк переглядав її розмір ще кілька разів.
-
Востаннє НБУ знижував облікову ставку 31 січня цього року відразу на 2,5% річних — до 11%.
-
Однією з причин зниження облікової ставки було досягнення середньострокової інфляції в межах 5% +-1 п. п.
Коментарі - 47
Вона визначає відсоток, під який комерційні банки отримують гроші у центрального банку. А це, звісно, впливає і на відсоток, під який комерційні банки дають позики громадянам та бізнесу.
Що вища ставка, то дорожчими є гроші в економіці. Що нижчою - то дешевшими.
Звідси і вплив цього показника на темпи розвитку економіки. Знижуючи облікову ставку, центробанки прагнуть простимулювати зростання економіки.
Де стимулювання росту економіки? Так зрозуміліше?
Но типа не замечают, что в Беларуси и рашке тоже учетная ставка низкая и чего, как там экономика запустилась с низкой учетной ставкой, но без реформ и борьбы с коррупцией?)) С такой «гениальной» экономической политикой мы просто пойдем по пути Беларуси или даже еще хуже...
вы не ответили, при чем тут 5-7-9 ?
здесь варианта два - либо государства. либо населения.
если государства - это обычный распил-откат. напечатать пару миллиардов и отдать под 2 % своим пацанам. они купят валюту и выгонят на Кипр на «Грин Фемили»
Если населения - это обычный грабеж населения. Платить по депозитам 2 % при инфляции 15 %
Инфляция сейчас 2%, а депозиты 15%. Кажется, вы перепутали цифры.
Хоть бери и чеки собирай с магазинов, чтоб сказки такие опровергать
я -инвестор. и мне нужно , чтобы деньги были дороже.
Инфляция далеко не 2 %. Она даже по фиктивным господсчетам раза в 4 выше...
я даже не буду издеватся и брать цену на имбирь, который подорожал с 90 до 600 гривен за килограмм :)
могу взять воду.
или колбасу…
да все что угодно.
До того ж, від облікової ставки залежить і те, під який відсоток може запозичувати держава, продаючи свої цінні папери, - в Україні це облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).
Ніяк не побачили провал вчорашнього аукціону коли всього то знизили заробіток на близько 0,5%?