25 травня індикатор азіатських акцій скоротив попереднє зростання на тлі погіршення відносин між Китаєм і Сполученими Штатами. Про це пише Reuters.
Загострення відносин США та Китаю. Нафта і золото дешевшають
Що відбувається на біржах
Індекс MSCI по акціях Азіатсько-Тихоокеанського регіону за межами Японії впав на 0,1% після зростання напередодні, китайськийіндекс CSI300 знизився на 0,2%.
Гонконгський індекс HSI впав на 1,4% до двомісячного мінімуму після падіння на 5,5% у п'ятницю. На це впливають зростаючі побоювання за стабільність.
Індекси Південної Кореї, Австралії та Нової Зеландії торгувалися з підвищенням.
Японський індекс Nikkei підскочив на 1,5% після повідомлення, що країна розглядає новий пакет заходів стимулювання на суму понад $929 млн. Він буде складатися в основному з програм фінансової допомоги компаніям, що постраждали від пандеміїкоронавірусу.
Світові фондові ринки зросли приблизно на 30% з тих пір, як досягли мінімуму на початку березня, в основному завдяки політичним стимулам. Однак аналітик Метью Шервуд вважає, що існує безліч зустрічних факторів, що змушують інвесторів сумніватися у своїх очікуваннях. Серед таких факторів зниження доходів і балансових показників, відсутність вакцини (COVID-19) і зростання геополітичної напруженості.
Курс валюти
Долар США трохи виріс по відношенню до ієни на 107,65. Євро тримається біля тижневого мінімуму на рівні $1,0895. Стерлінг додав 0,1% до 1,2176 долара, австралійський долар залишається на колишньому рівні $0,6533 після втрат у четвер і п'ятницю.
Читайте також: Мінторг США ввів санкції проти 33 компаній з Китаю
Ціни на нафту
Зростання торгової напруженості вдарило по цінам на нафту: WTI впала на 10 центів, або на 0,3%, до $33,15 за барель, Brent — 25 центів, або на 0,7%, до $34,88. На 8:10 за Києвом Brent торгується по $35,27 за барель, WTI — $33,56.
Золото
Спотовое золото подешевшало на 0,4% до $1727,2 за унцію.
Читайте також: Китай готує «чорний список» американських ІТ-компаній
Передісторія
Торгові зв'язки між США і Китаєм, які різко скоротилися за часів спалаху коронавірусу, погіршують ситуацію звинувачення адміністрації президента Дональда Трампа у приховуванні КНР інформації про поширення пандемії і відсутності прозорості. Дві наддержави також зіткнулися через Гонконг, права людини, торгівлі та підтримки Тайваню.
У грудні 2019 року Вашингтон і Пекін домовилися призупинити торговельну війну, яка завдала світовій економіці збитків на сотні мільярдів доларів.
Торгова війна між США і Китаєм почалася в 2018 році, після того як Дональд Трамп ввів і збільшив мита на ряд товарів з КНР. Пекін відповів на кроки Вашингтона дзеркально.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 5
https://nv.ua/ukr/biz/economics/ekonomika-kitayu-vpershe-za-26-rokiv-uryad-ne-vstanovlyuye-cili-shchodo-zrostannya-vvp-ostanni-novini-50089696.html