П'ятниця буде досить цікавою на валютному ринку і пройде в два етапи: активна перша частина сесії до обіду і досить млява друга половина дня.
П'ятниця на міжбанку: чого чекати по курсу
Причини такого розподілу:
1) Необхідність швидких розрахунків по долару у клієнтів. В понеділок США не працюють — День Пам'яті і всі розрахунки в доларі 25 травня будуть проходити на міжбанку ТОМом, що не дуже цікаво українським клієнтам. Тому вони будуть активно розраховуватися в американській валюті сьогодні з ранку, щоб оперативно закрити свої зобов'язання в доларі та «не зависнути» з цими розрахунками аж до наступного вівторка;
2) Ефект закінчення тижня — навіть в період карантину це зменшує активність клієнтів і банків по п'ятницях.
Кроме цих суто технічних і календарних чинників, що впливають на поведінку учасників ринку, сьогодні спрацює і психологічний момент.
Зростання котирувань останніх днів дещо налякало покупців і порадувало продавців. Перші — тепер більш поступливі за курсом під час сесії, другі — не особливо поспішають продавати основні обсяги валюти, вичікуючи максимально високих рівнів котирувань. Тобто банки та їхні клієнти психологічно вже готові до поступового розвороту ринку після ослаблення карантину.
У НБУ сьогодні знову навряд чи буде реальна можливість поповнювати резерви в значних обсягах, тому що особливого надлишку пропозиції долара немає. Спекулянти продовжать працювати як в форматі «в дві сторони», так і намагатися покачати курс протягом дня.
Дивіться також: Курс валют, бюджет, ВВП: чого очікувати (відео)
Крім цього, багато експортерів очікують найближчим часом початку основних відшкодувань ПДВ і тому не поспішають розлучатися з валютою. А намагаються дотягнути до гривневих надходжень від держави, витрачаючи валюту по мінімуму.
За прогнозами «Мінфіну» у п'ятницю обсяги на торгах будуть до $180 млн при здійсненні до 500 угод з коридором по долару на міжбанку у межах 26,62-26,90 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,50-26,77 і продаж 26,85-27,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-26,78 гривень та продаж 26,80- 26,90.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 56
Иван Горохов.
Транш дадут, как я и говорил физически — в конце мая -начале июня. На курсе это особо в пользу укрепления гривны не скажется. Во-первых — рынок уже заложил эти поступления в свои ожидания , Во-вторых — часть этих средств фактически пойдет на внешние выплаты с небольшим разрывом во времени. В -третьих — у чиновников появится соблазн даже вздернуть котировки, а затем и официальный курс — чтобы за счет курсовой переоценки ЗВР получить в бюджет дополнительные деньги для латания дыр, не говоря уже об увеличении поступлений от налогов и сборов, привязанных к курсую.
Пам'ятаєте Японію кілька десятків років тому? Нічим не нагадує нинішній Китай?
Https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2020/05/22/660824/
По суті Уряд вже махнув на транш МВФ і діє за принципом «порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих».
Иван Горохов
Иван, там в статье на которую Вы даете ссылку — особо нового ничего не написано. Автор просто объединил все статьи на эту тему и взял парочку комментариев и «говорящих голов» банков и НБУ. По сути о всех этих механизмах и их работе на нашем рынке тут и на Минфине много раз писали, да и я в своих роликах об этом рассказывал. Вопрос не в том, кто что первый рассказал — а то, что ключевое — банки не направляют средства рефинанса в кредитование реального сектора экономики под низкие ставки ( о чем так все рассказывает НБУ, как о перемоге) — а основном покупают ОВГЗ (латая дыры в бюджетеи по факту — на проедание), а не направляют эти средства на создание рабочих мест, модернизацию предприятий и т.п. вещи, которые увеличивают ВВП Украины и повышают ее конкурентноспособность. То есть по факту: рефинанс НБУ — покупка ОВГЗ — закрытие затрат бюджета — проедание — новый рефинанс — покупка ОВГЗ — трады бюджета на соцпрограммы и по новой. Экономического эффекта от такой «поддержки» Нацбанком реальной экономики почти нет. И это главная проблема. Банковская система не является сейчас локомотивом экономики и ее финансовым драйвером. Кредиты на чайники, кредиты до зарплаты, ОВГЗ — наше все. Вместо кредитов на модернизацию основных средств, создание рабочих мест, снижение материалоемкости и энергоемкости украинской продукции, улучшения землепользования и т.д. Это главная проблема сейчас финансового сектора — он больше работает на самого себя, нежели на развитие стр
на фоне официальных представителей банков — «говорящей головой» являетесь как раз вы)
без обид.
и да, вы невнимательно читали статью, явно по диагонали.
там чётко и ясно написано, что рефинанс берут под покупку ОВГЗ, чтобы в результате положить в карман 2-3% годовых абсолютно без рисков.
но чукча ж не читать, чукча — писатель…
nykand.
Я же вам отвечал выше. Мы сейчас даже не развивающаяся страна, к сожалению. Поэтому нацвалюта искусственно занижена.