Внаслідок введення карантину економіка України втратила $53,5 млрд. Але якби карантин не був запроваджений, збитки були б ще більшими – близько $54 млрд. Про це розповів колишній міністр економіки Тимофій Милованов під час презентації дослідження Київської школи економіки.
Українська економіка втратила через карантин понад $50 мільярдів
«Ми можемо порахувати, скільки грошей втрачає економіка через те, що карантин продовжується: транспорт не працює, економічна криза продовжується, люди втрачають роботу. Ці втрати складають приблизно $53,5 млрд», — повідомив Милованов.
Разом з тим, якби Україна не вводила карантин, втрати економіки були б на $500 млн більшими, вважає Тимофій Милованов. Крім цього, від пандемії померло б до 120 тис. громадян.
Як рахували
Експерти Київської школи економіки розраховували втрати економіки від карантину на основі математичних моделей та прогнозів уряду та МВФ. Відповідно до прогнозу Кабміну, падіння ВВП цього року становитиме 4,2%, а за прогнозом МВФ – 7,7%.
За оцінками КШЕ, якби карантин не був введений, падіння ВВП становило б приблизно в 2 рази менше, ніж в цих прогнозах. Як пояснила віцепрезидент з політичних досліджень КШЕ Наталія Шаповал, це пов’язано з тим, що незалежно від карантинних обмежень в Україні, впали б ціни на українську продукцію на світових ринках.
Але, за її словами, внаслідок пандемії захворіли б близько 5 млн українців. Вони б не змогли б працювати і це призвело б до суттєвих економічних втрат.
На основі міжнародних оцінок експерти визначили вартість життя одного українця для економіки. Вона становить близько $450 тис. Для прикладу: життя одного громадянина США оцінюється в близько $10 млн.
Як наслідок, смерть 120 тис. українців завдала б економічних втрат в розмірі близько $54 млрд.
Статистика COVID-19
Станом на 21 квітня в Україні зафіксовано 19706 випадків зараження коронавірусом. Померли внаслідок хвороби 579 осіб.
Читайте також: Стартап проти епідемії: як запустити сервіс телемедицини, і де взяти на це гроші
В усьому світі кількість хворих перевищила 5,1 млн. людей З них померли більше 330 тис.
Коментарі - 57
За Миловановим у нас ВВП від'ємний. Номінальний ВВП 131 млрд. дол. на рік, це 22 млрд. за 2 місяці. А втратили за 2 місяці карантину 53 млрд. Отже за останні 2 місяці ВВП України склав мінус 31 млрд. дол. Це якась нова економічна теорія. Це потрібно було не просто сидіти вдома і нічого не виробляти, а трощити все, що попаде під руку. Причому не голими руками, а бульдозерами:). Це потрібно було знищити під корінь 50 млн. квадратів нерухомості
Ну геть як співвідношення ДОЛ США до ГРН :)
А выплачивают в случае смерти не более 1,5 млн грн или $56 тыс
«Где Вы взяли полтара лимона разово выплачивают в случае смерти?»
Из действующего законодательства…
При смерти военнослужащего при выполнении боевого задания в зоне ООС.
При смерти врача (медсестры) от коронавируса, в результате заражения при лечении больных коронавирусом.
Выплаты семьям военных, погибших в зоне ООС в прошлом году
были в сумме 1,2 млн грн (по закону).
По выплатам медикам изменения в закон внесены совсем недавно
и они приравнены к военнослужащим в части таких выплат.
Закон про внесення змін до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей)
Там всего две странички — не поленитесь ознакомиться…
Фантазер видно что с команды Гончарука, оба Идиота.
Оцініть всі квартири Києва, сума буде одного порядку з миловановими втратами. Німці за 4 роки війни розбомбили Київ на меншу суму, ніж коронавірус за 2 місяці?
«Какие там потери от «не карантина»?»
На 22.05.2020 года:
Украина = 14 смертей на миллион жителей
Беларусь = 20 смертей на миллион жителей
«Есть курс гривны, на основе которого рассчитывался бюджет. Сейчас это курс – 30. При 30 рассчитывался бюджет. Это был прогнозный курс, он был рассчитан в марте, а в марте была турбулентность на валютном рынке. Потенциально мы бы хотели, чтобы был курс такой, какой мы заложили в бюджет. С этим опять-таки дискуссия с Нацбанком. И думаю, у нас есть взаимопонимание по этому вопросу», – сказал С.Марченко.