Вівторок пройшов досить цікаво на валютному ринку та дуже показово для розуміння того — хто ж зараз реально керує міжбанком і у підсумку - курсом.
19 травня 2020, 18:19
Долар несподівано зріс: що сталося з валютою
На кінець дня долар несподівано виріс. Хоча й мав всі підстави в черговий раз подешевшати, тому що пропозиція практично весь час перевищувала попит. По факту — з ранкових 26,515 / 26,54 гривень американська валюта зросла до 26,545 / 26,575 на кінець сесії.
Клієнти активно продавали валюту — сьогодні пік бюджетних розрахунків і всім компаніям була потрібна гривня. Але мабуть — постійне просідання котирувань не входить до планів Нацбанку. Він був сьогодні дуже активний на торгах з інтервенціями з викупу долара та практично розгорнув своїми діями ринок.
Хід торгів:
З самого ранку пропозиція перевищувала попит і курс почав прагнути до мети нижче 26,50 гривень за долар. Але Нацбанк вже на самому початку торгів купив перші $ 20 млн по 26,54 гривень.
У результаті на 11 годину котирування ненадовго зупинилися у межах 26,52 / 26,54 гривень за долар. Як тільки НБУ пішов з ринку — курс почав знову просідати і до 12 години впав до 26,49 / 26,51 гривні. Нацбанк встиг за цей час купити ще близько $ 50 млн по 26,51 гривень, чим фактично зупинив падіння долара на торгах.
Але й цього виявилося замало регулятору, який мабуть вирішив скористатися моментом та максимально поповнити резерви. Він утретє вийшов на міжбанк з рівнем купівлі по 26,4950. Така масована скупка валюти зробила свою справу.
На обід дилери пішли при котируваннях 26,50 / 26,52 гривень за долар, а після 14 годин ситуація почала змінюватися. Якщо о 14:00 курс ще був 26,51 / 26,535 гривень, то вже ближче до 15-ї години він підріс до 26,55 / 26,58 за рахунок виходу на торги запізнілих покупців з невеликими обсягами купівель.
Фактично НБУ викупив з ринку основні обсяги й тому запізнілі покупці виявилися заручниками ситуації, а нечисленні продавці підняли свої котирування. Завершилася сесія по долару на рівні 26,545 / 26,575.
Головні події 19 травня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 26,515 / 26,54 гривень виріс до 26,545 / 26,575 на кінець дня;
2) НБУ тричі виходив на міжбанк. У перший раз — з купівлею $ 20 млн по 26,54 гривень, в другій — придбав близько $ 50 млн по 26,51 гривень, а в останній раз — купував по 26,495. За оцінками спостерігачів всього за день він придбав близько $ 77-90 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 26,5162 гривень, а офіційний на 20 травня встановлено на позначці 26,5159 гривень за долар.
Підпишіться на телеграм-канал «Мінфіну» Економіка та коронавірус
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 26
суть сокрыто между слов, предложение валюты иссякло
овгз удачные, вопросов нет, но валютых там $370млн, а валюту нужно или купить или придержать до расчета
«чи як»? разберитесь в вопросе и узнаете
До речі, вирішив перевірити, пішов годину тому до банкомату — і знову новенькі Вернадські з номерами по порядку. Це вже вдруге за останні 2 тижні (банкомати різні).
Цікаво, як з масовим друком ці ура-укріплятори будуть розрулювати восени?
Вийде імпорт з карантину. Не слід забувати, що до осені з'явиться попит на імпорт енергоносіїв, а ціни до того часу на нафту підтягнуться. Вже підтягуються…
Як розрулювати будемо сьогоднішній бенкет?
До НБУ у світлі сказаного знову претензії. Адже могли жорстко 3 тижні тримати курс 27, коли хотіли… А зараз знову дають слабинку. Про завтра думаємо? Чи є рознарядка зверху, треба показати, що «в Багдадє всьо спакойна»?
Взагалі наші фінансисти останнього «скликання» дуже дуже креативні. Схематози...
То нерезидентів «доїли» (ага, прямо таки доїли під реальних 20-30% річних у валюті!). То як зараз, НБУ, по суті, фінансує Уряд через ОВДП незабезпеченою гривнею. Не напряму, через рефінансування банків.
Так для чого нам якась там ще економіка, якщо фінансові схеми працюють на ура?
От тільки цікаво, чим усі ці схеми закінчаться...
Два останніх рази знімав готівку з картки для виплат в банкоматах Привата. Обидва рази новенькі «вернадські» з наскрізною номерацією. Ще три тижні тому не бачив «живих» тисячних купюр. А зараз аж зло бере, двічі брав у різних банкоматах, тратити шкода... , не могли вже заправити банкомат якимись засаленими купюрами... :)
Носиться с потрепанными пачками соток двухсоток с нулевой покупательной способностью как минимум неудобдно. Вы пробовали когда-то 10-30-50к зарядить в терминал сотками? Их назначение это шаурма, кофе ларьке, проезд в маршрутке. Снимал на днях 7к вместо пачки 35 бонкнот по 200 потрепанных вылезло 7 новеньких по 1000. С точки зрения инкасации и удобства однозначно лайк. Единственное что еще не подятнулись прошивки терминалов, чтоб их можно было пополнить куда-то.
не только я думаю что со след недели должно корректировать на 27
А якщо серйозно, думаю, МБ грає в повільну ревальвацію до появи першого серйозного покупця валюти. Просто в останні 3 тижні таких не видно було на горизонті, а сам НБУ не може грати на підвищення, тільки відкуповує, щоб не дати впасти. От питання тільки чому ще в квітні НБУ виставляв цінник і тримав його до кінця дня, а зараз виходить тричі на день, постійно знижуючи цінники? Що змінилося?
А так, щойно вийде той же Сіті з серйозними сумами покупки, і буде відразу +20-30 копійок (курс долара), а НБУ спостерігатиме збоку і виходитиме з інтервенціями лише при більш глибоких просіданнях гривні.