Вівторок продовжить тенденції вчорашнього дня на валютному ринку і знову пройде дуже активно. За нашими прогнозами сьогодні обсяги на торгах будуть у межах до $ 340 млн при здійсненні до 680 угод.
Податки, ОВДП, спекулянти: що буде з валютою
Головних причин декілька:
1) Пік бюджетних платежів у клієнтів. До 20 травня бізнес повинен розрахуватися з державою по податках і навіть з урахуванням послаблень через карантин — суми значні. Вільної гривні у клієнтів немає взагалі, виручка падає. І більшість компаній буде активно продавати валюту, щоб розрахуватися з бюджетом. На фоні низького попиту — це завжди працює на зміцнення гривні;
2) Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Чиновники мають бажання розмістити гривневі облігації на 3,6,9 місяців та 1 рік, а доларові — на 204 дні. З обсягами розміщення мінфінівці теж визначилися — на 3 і 6 місяців по 1 млрд кожного випуску за номіналом, на 9 місяців та рік — без обмежень. Також готовий Мінфін України залучити в необмеженій кількості й долари на термін 204 дні.
По факту це призведе до зниження прибутковості паперів на 3 і 6 місяців в гривні (там є конкуренція між покупцями через обмеження обсягу ОВДП).
В цілому — банки зараз досить активно скуповують гривневі облігації (хоча для економіки набагато важливіше було би кредитування їми реального сектора цими ресурсами) і такі операції частково теж працюють на нацвалюту, тому що дефіцит гривні провокує зниження курсу на міжбанку;
3) Активна робота НБУ на валютному ринку в частині викупу надлишку долара в резерви. Через повний застій в економіці — ділова активність надзвичайно низька і викуповувати валюту на торгах особливо нікому. Це призводить до ситуативного зміцнення курсу гривні, а Нацбанк практично щодня проводить інтервенції з викупу долара в ЗВР. Саме котирування НБУ зараз диктують курсовий тренд на міжбанку. У той же час — своїми діями регулятор практично утримує зараз долар від більш істотного обвалу.
Дивіться також: Stand-by від МВФ, «нові гроші»: Чого чекати бізнесу і що буде з доларом (відео)
4) Поведінка спекулянтів. Спекулянти знову спробують хоч якось розворушити ринок, підлаштовуючись під дії великих клієнтів, а також продовжать працювати у форматі «в дві сторони» та грати на різниці готівкового і безготівкового курсів. При зростанні пропозиції (що закономірно в дні бюджетних платежів) — вони продовжать працювати «на пониження».
«Мінфін» прогнозує коридор по долару 19 травня на міжбанку у межах 26,40-26,65 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,40-26,50 і продаж 26,65-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,50-26,58 гривень і продаж 26,60- 26,70.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 68
На всю гривневую котлету в депозит. О-огонь!
«я по прежнему считаю, что лучше чтобы деньги работали и приносили пассивный стабильный доход, нежели заведомо ничего не давали их владельцу. Пропорцию сейчас бы держал в депозитах такую: 50% в гривне, 50% в валюте и золоте (до 10% из этих 50%)».
Он это повторил раз 50. Можете проверить под роликами Минфина
... и 21 летом
Леша вам все кто более или менее в уме говорили, что не бывать вашему прогнозу. Но вы со своей группой поддержки звенели об обратном. А теперь, когда я ваши прогнозы вам показываю, вы говорите: «А ничего, что вы взяли ролик прошлого года …».
Ну что 26,50 — цель на межбанке можно сказать достигнута. Меня больше радует другое — кол-во новых заражений падает как 2 дня, если и далее так будет, я этому больше буду радоваться. С 25 май планируют открыть Метро, если все ОК, это супер, потому что наземный мало что решит с 22.05.2020 г. Пока еще карантин будет «давать свое», люди будут отходить долго и к привычным покупкам вернутся не скоро.
Аукционы ОВГЗ если продолжатся в таком духе могут поменять расклад, если бы их не было — то курс бы с 21-го или с 25 начал бы коррекцию, а так как было в прошлом году может поменять любые расклады и предубеждения, в этом полная не ясность картины действий МинФин и НБУ, НБУ откупает каждый день, сегодня также, карантин плюсы свои дает Гривне, налоги также помогут до завтра или даже до конца недели, кто с опозданием.
Но ключевое дыра в бюджете, пока латали НБУ, сейчас НафтоГаз, на очереди ОВГЗ нон-стоп до конца года? Или будет какой-то разумный выход без игр постоянный в ОВГЗ? Сложно сказать однозначно.
Многие бизнесы стали, потребности также упали как услугах, так и в импорте. Не ясно как бизнес будет восстанавливаться, картина будет ясна не ранее июня. Эта и след.неделя ничего не дает для понимания, по сути карантин.
Доллар игры возле 26,50.
Евро возле 29,00. Вчера опечатку сделал.
Рубль 0,3660
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/140217/
Пока не особо согласен, на самом деле прошлый грандиозный аукцион, а НБУ скупил понты.
Если за вчера 260 и упадем до 150 по стране, пора полностью бизнес возобновлять.
Як можна вірити в 20 заражених в день на область (на піку епідемії), якщо в цей же час щодня розказують про виявлення осередків «спалахів», як от 97 чоловік в гуртожитку під Києвом? Причому щоразу ці «спалахи» відбуваються в різних областях. А при цьому загалом середня кількість не перевищує 20 на область в день? Невже люди на «Мінфіні», які займаються фінансовою аналітикою, не можуть скласти 2+2 щодо статистики з епідемією?
Тут не всі з математикою на «ти»!
А деякі і з граматикою ))
За фінанси і б.о. - можна і не згадувати. )))