18 травня 2020, 7:10 Читать на русском

Долар дешевшає: чому час купувати валюту

Економіка майже лежить, прогнози невтішні, а гривня при цьому зміцнюється. За 12-15 травня долар подешевшав на міжбанку з 26,85/26,89 до 26,61/26,63 гривень, а на готівковому ринку цінники його продажу опустилися до 26,75-26,80 гривень за долар.

Економіка майже лежить, прогнози невтішні, а гривня при цьому зміцнюється.

Причина лише в одному — у бізнесу зараз просто немає ресурсів на купівлю валюти, а фінансувати поточні витрати треба. І робити це треба в гривні.

Хтось із підприємств закрився, хтось відправив персонал у відпустку за свій рахунок, а більшість з працюючих компаній різко зменшилися у витратах. Експортери продають валютні надходження, населення, щоб забезпечити свої поточні потреби, здає валютні запаси. Економіка дрібніє. Дрібніє і валютний ринок, якщо відкинути періодичні розпродажі валюти НАК «Нафтогазом» та ще декількома компаніями. Підіграли зміцненню гривні і аномально низькі ціни на нафту в березні-квітні. У поєднанні з падінням споживання бензину і дизельного палива всередині країни через карантин, це знизило обсяги валюти, що купується імпортерами енергоносіїв для оплати своїх зовнішніх контрактів.

Таким чином, маса негативних факторів несподівано спрацювала на зміцнення нацвалюти без реальних на те економічних причин.

Читайте також: Чому криза є, а сплеску інфляції і обвалу гривні — немає

Надлишок пропозиції долара на торгах майже щодня скуповує НБУ. За період 12-15 травня він викупив $ 161,5 млн, знизивши котирування з 26,815 грн/$ до 26,63 грн/$.

Зниження Нацбанком облікової ставки до 8% річних з метою дати реальному сектору економіки дешеві кредити поки що переважно призводить лише до зниження ставок за депозитами населення, а також до наповнення банками держбюджету. Суть в тому, що, отримуючи від НБУ рефінансування під 8% річних, банки тут же купують ОВДП з дохідністю більше 11% річних. За працюючими ж кредитами, так й за новими — банки особливо ставки знижувати не поспішають.

Все це теж створює міну сповільненої дії і через деякий час почне тиснути на курс гривні в моменти, коли уряду треба буде гасити свої зобов'язання за держоблігаціями. Куди піде прибуток, зароблений банками на таких нехитрих операціях з рефінансу і купівлі ОВДП — можна тільки здогадуватися.

Проблема фінансування дефіциту бюджету, зростання соціальних витрат, а також поведінка нерезидентів — власників гривневих ОВДП на суму близько $ 4 млрд у еквіваленті — все це створить додатковий тиск на гривню відразу після завершення карантину.

І коштів МВФ, про які поки що все ще тільки домовляються наші чиновники — на рішення всіх проблем не вистачить. У результаті ми можемо отримати серйозну волатильність курсу на валютному ринку вже влітку.

Що буде з валютним ринком найближчим часом

На поведінку учасників торгів і курс цього тижня вплинуть наступні фактори:

1. Тактика Нацбанку при проведенні валютних інтервенцій. В умовах малооб'ємного міжбанку НБУ продовжить викуповувати надлишок долара і цим частково буде підтримувати його курс. Котирування Нацбанку будуть головним курсовим орієнтиром для всіх учасників торгів. Використовувати регулятор для своїх інтервенцій буде Matching;

Читайте також: Голова НБУ про курс: Ми вміємо працювати з ринком так, щоб не було різких коливань

2. Період бюджетних платежів у клієнтів. Наступ у першій половині цього тижня періоду розрахунків бізнесу з державою підтримає гривню. Дефіцит гривні у більшості компаній буде стимулювати продаж валюти експортерами, а також обмежить можливості імпортерів з її скуповування;

3. Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП та ліквідність у банківській системі.

ОВДП. Кілька останніх аукціонів пройшли дуже вдало для Мінфіну. Тільки за 12 травня чиновники продали облігацій на 19,4 млрд гривень. І хоча багато в чому це перевкладення банками гривні, отриманої від погашення попередніх випусків, такі обсяги операцій з ОВДП істотно впливають на ресурсний та валютний ринки.

На момент написання статті Мінфін планував на 19 травня розміщення гривневих облігації на 3, 6, 9 місяців та 1 рік, а також валютні доларові папери терміном обігу 204 дні. Загальна сума планованих розміщень станом на вечір 15 травня Мінфіном не оголошувалася.

Ми впевнені в успішному розміщенні облігацій і на майбутньому аукціоні, так як ці папери охоче бере Нацбанк в якості застави за своїми тендерами рефінансування. Це забезпечує банкам можливість заробляти на різниці в ставках рефінансування і ставок дохідності за ОВДП. Крім цього, на тлі майже нульових ставок у ЄС і США українська дохідність за доларовими паперами у 3-4% річних виглядає досить привабливою для інвесторів.

За нашим прогнозом, якщо чиновники і потенційні покупці зійдуться на прийнятному рівні дохідності валютних облігацій, то сума розміщення може скласти $140-270 млн за номіналом.

Ліквідність банків. Цього тижня коррахунки банків будуть значно коливатися як за рахунок перерахувань клієнтами бюджетних платежів на рахунки Держказначейства, так і за рахунок розміщення Мінфіном України облігацій на аукціоні 19 травня. Успішний аукціон в поєднанні з гривневими голодом у більшості компаній спрацюють на користь зміцнення нацвалюти.

«Мінфін» прогнозує на цей тиждень зменшення обсягів коштів, розміщених банками у депсертифікати НБУ як мінімум на 5-9 млрд гривень і коливання залишків на коррахунках в межах 43-62 млрд гривень.

4. Поведінка готівкового ринку і спекулянтів. Активна здача валюти населенням у період карантину робить готівковий ринок одним з головних постачальників відносно дешевої валюти на міжбанк. Обмінки фінкомпаній і банків скуповують її у громадян і потім через валютну позицію фінустанов продають на торгах у безготівковій формі. Це сприяє зміцненню гривні. Різниця між готівковим і безготівковим курсами дозволяє непогано заробляти спекулянтам. Продовжать спекулянти цими днями працювати на торгах і у форматі «у дві сторони». В моменти виходу на міжбанк великих гравців з купівлею чи продажем валюти, ми будемо спостерігати спроби спекулянтів розгойдати курс, підлаштовуючись під дії великих учасників торгів;

5. Міжнародний календарний фактор. 25 травня у США відзначатимуть День Пам'яті. Американські банки не будуть проводити платежі в доларі і тому українські компанії намагатимуться встигнути провести всі свої валютні розрахунки в доларі у період з понеділка — до першої половини п'ятниці, щоб потім «не зависнути» з проплатами і товарами на період до 26 травня.

Прогноз міжбанківського та готівкового курсів на 18-22 травня

На міжбанку. Через дефіцит гривні у бізнесу буде спостерігатися надлишок пропозиції валюти на торгах. Основним універсальним її покупцем буде залишатися НБУ. Його вихід або невихід на торги і встановлювані котирування залишаться головним курсовим орієнтиром для всіх учасників міжбанку.

За нашими розрахунками, цього тижня Нацбанк зможе без особливих зусиль викупити в резерви ще близько $115-165 млн. І це без урахування можливих нових розпродажів валюти НАК «Нафтогаз».

За прогнозами «Мінфіну» курс долара на міжбанку в період з 18 до 22 травня буде перебувати в межах 26,40-26,95 грн/$.

Обсяги операцій на торгах складуть:

У понеділок-середу — в межах $260-340 млн при здійсненні до 550-680 угод;

У четвер — п'ятницю — $180-210 млн при укладенні до 420-500 угод.

Готівковий ринок. Власники обмінників будуть орієнтуватися на попит та пропозицію з боку населення у своєму регіоні з постійною оглядкою на поведінку міжбанку. Це призведе до періодичної зміни цінників обмінників протягом дня.

Обмінники будуть працювати в режимі «з обороту» з середнім рівнем спреду в межах 15-20 копійок за доларом, 25-35 копійок — за євро і 0,007-0,015 гривень по рублю.

«Мінфін» прогнозує коридор з готівкового долара на 18-22 травня в обмінниках фінкомпаній в межах 26,35-27,00 грн/$, а в банках 26,30-27,05 грн/$.

Дивіться також: Stand-by від МВФ, «нові гроші»: Чого чекати бізнесу і що буде з доларом (відео)

Коментарі - 57

+
+118
Tisha ™
Tisha ™
18 травня 2020, 7:45
#
Кто-нибудь помнит время, когда аналитики призывали продавать доллар? Вопрос риторический... :)
+
0
KraftV
KraftV
18 травня 2020, 9:25
#
Верное замечание! Пишут пора покупать
+
+26
KraftV
KraftV
18 травня 2020, 9:33
#
Верно! Сейчас все сдают валюту - доллар падает и дальше будет падать, вот и пишут « пора покупать» А мы подождем и возмем по 24 или по 23 .
+
+30
nykand
nykand
18 травня 2020, 11:22
#
Когда все сдают,значит он скоро поднимется),вот когда покупают все и долларов будет нехватать,тогда жди снижения,а ненаоборот))))я ж говорю,єксперДи))))
+
+7
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 12:07
#
Никондишн, еще при 27,4 кричал, что будет только вверх, и надо срочно тариться всем валютой,  а оно вишь как .. уже 26,7 в обменках )))
+
+8
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 13:46
#
Нужно быть слепым, чтобы не видеть, что если бы не НБУ, уже было бы ниже 26 давно)
+
0
nykand
nykand
18 травня 2020, 14:04
#
Приведи довод не мне хотя б
+
0
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 14:49
#
На прошлой неделе, я говорил, что еще упадет, а ты бесновался и кричал, что надо брать прям вот сейчас. Ну и че? Кто прав оказался.
+
0
nykand
nykand
18 травня 2020, 15:04
#
Что упадет до 23 и 24, приведи довод
+
0
nykand
nykand
18 травня 2020, 15:06
#
Падение на 30 коп єто ни о чем)
+
0
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 15:19
#
Я писал, что было бы 23-24, если бы НБУ не откупал сейчас. Ты не согласен?
+
0
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 15:20
#
Или думаешь курс бы рос сейчас?)))
+
0
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 15:20
#
Моя грусть, но твоя боль.
+
0
nykand
nykand
18 травня 2020, 15:26
#
Твоя боль било б,и если б,а если б да каб никого не интересует,ЄксПЕРД
+
+15
Олег Пупкин
Олег Пупкин
18 травня 2020, 14:22
#
А если б НБУ не потратил более 2 млрд зелени в конце марта, то какой был бы курс?
+
0
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 14:53
#
Вырос бы, вопросов нет. Но я ж не про март говорю, а на текущий момент.
+
+15
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 12:10
#
Некоторые «знатоки» уже две недели твердят, мол надо брать срочно валюту, раз НБУ берет) А доллар пока медленно, но уверено идет только вниз. Медленно, только из-за НБУ.. он сдерживает от стремительного падения... Так что, лучше не слушать таких умников)
+
+15
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 12:12
#
«вот когда покупают все и долларов будет нехватать»   Когда был, 23 очередей не было, Знаток)
+
0
Олег Пупкин
Олег Пупкин
18 травня 2020, 14:21
#
Так когда был 23 все сдавали, Никанд правильно написал, тогда поднялся, а в конце марта, когда поднялся до 28-29 все покупали и в банках не было долара он упал
+
0
ExpertMoney
ExpertMoney
18 травня 2020, 15:00
#
Ну кто сдавал, а кто и покупал) Точно также как и сейчас.
+
0
Sekta
Sekta
18 травня 2020, 11:28
#
Я по 24 в декабре ещё взял. Не думаю что снова придём туда. Если и придём то очень ненадолго
+
+12
moneylover
moneylover
18 травня 2020, 11:35
#
А мы и тогда не на долго пришли
+
+4
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:27
#
Я проте ж саме.Це рекламна кампанія спекулянтів,мета якої будь-яким чином спонукати купувати долар,аби він хоч трохи виріс.Чомусь ті ж аналітики не пишуть про те, що й гривня буде потрібна,аби в того ж бізнесу купити товар,який він придбає за кордоном за валюту
+
+14
Иван Горохов
Иван Горохов
18 травня 2020, 7:55
#
В каждого свои цели.Ну конкретно в гривне сидеть как то не серьезно.
+
0
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:28
#
Час покаже.Усі звикли до чогось.
+
+63
Kiroy90
Kiroy90
18 травня 2020, 8:59
#
Смысл покупать сейчас, если дальше ожидается еще большее снижение курса?
+
0
Fedor Fedorin
Fedor Fedorin
18 травня 2020, 10:17
#
Не вір, брешуть усе
+
0
seaman
seaman
18 травня 2020, 11:05
#
Америка умрет?
+
0
Kiroy90
Kiroy90
18 травня 2020, 15:32
#
С чего бы?
+
0
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:29
#
Не вмре.Але й нічого хорошого поки що нема. Лише друк .
+
+46
Artur111
Artur111
18 травня 2020, 9:05
#
Только в нашей стране, человек пытаясь сохранить деньги конвертирует в валюту а власть пользуясь этим грабит население тем что понижает курс доллара,когда его прямая обязанность поддерживать население удержание курса .
+
0
Иван Горохов
Иван Горохов
18 травня 2020, 9:17
#
100%
+
+39
moneylover
moneylover
18 травня 2020, 9:26
#
И вы пользуйтесь
+
+57
krv77
krv77
18 травня 2020, 10:16
#
Так либо не покупайте...
либо потом не продавайте..
Л-логика.
+
+25
motoruller
motoruller
18 травня 2020, 11:35
#
Сохраняю чеки с обменнок с 2016 г.
Худший курс был октябрь-декабрь 2018, брал по 28.4, потом выждал паузу и брал с 27.8 и ниже, в среднем прикинул курс моей покупки был 26.6 так что на сегодня получаем реальный курс, он же средний в коридоре 26-27
+
0
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:32
#
Не погоджуюся.Якби населення не купувало долар,то й він би не ріс. Просто звикли до того,що в доларах можна заробити.Але рано чи пізно все може помінятися.
+
0
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:35
#
Влада не пропонує долар купувати,ані продавати.Це як лотерея. Якби НБУ взагалі не вмішувався,то які б гойдалки були.. Ого... Тоді би хто був винен?
+
+14
Fedor Fedorin
Fedor Fedorin
18 травня 2020, 10:20
#
Если нацвалюта укрепляется- цени на товари, хотяби , не должни расти. А так єто в нашей стране , називается, барижничество, спекуляция. Пока вори у власти ни X ни Y хорошего не будет. Жди не жди с обменом, а цени вирастут брльше , чем валюта. Шо меняй, шо не меняй, все равно получишь.....
+
0
chatka1972
chatka1972
18 травня 2020, 14:09
#
Не совсем так. Импортеры сейчас отдают в супермаркеты продукты, купленные по курсу 28. В убыток (то есть понижать цену вслед за долларом) они работать не будут. Сейчас они купят продукцию по 26. А в Украину она может прийти, когда курс будет 28. Тут не угадаешь
+
0
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:36
#
Бо зарплати безпідставно ростуть,без економічного підгрунтя,тому й ціни незалежно від курсу ростуть.
+
+14
QGS
QGS
18 травня 2020, 10:57
#
До среды вниз, а после на месте или вверх.
+
+15
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:39
#
Це так,аби поговорити. До речі,ті ж експерти вже писали раніше у квітні чи на початку травня,що долар нижче 26.90 вже торгуватися не буде,навіть не треба сподіватися.То не експерти,а «бред».
+
+36
gamble2020
gamble2020
18 травня 2020, 11:13
#
Золотое правило: послушай Козырева и сделай наоборот! Потом будет плакаться- «вы сами принимали решение, я не знал, что найдут лекарство от ковида».
+
0
nykand
nykand
18 травня 2020, 11:20
#
За Козирева подмечено верно+14
+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
18 травня 2020, 11:28
#
Согласен, я вчера писал что до среды вниз 100%. С четверга есть шансы немного вверх. или стоим.
+
0
motoruller
motoruller
18 травня 2020, 11:32
#
В статье перед выходными вы пишете не пора ли сдавать валюту.
определитесь
+
0
motoruller
motoruller
18 травня 2020, 12:41
#
С депсертификатов сняли 8.6млрд, будет за что купить овгз ведь рефинанс дают раз в 2 недели. Думаю пока с эмисссией повременят, ведь куда девать тонны гривны с сертификатов? Но может начнут скупать валюту для расчеа по валютным овгз, наши банки их больше любят, посмотрим...
+
+15
vitalik7417
vitalik7417
18 травня 2020, 12:54
#
Странная логика у странной статьи: всё, что на пользу долару ( в Украине) — это экономические факторы, а все, из — за чего сейчас растет курс гривны — это оказывается просто негативные факторы, а не экономические. То есть, низкие цены на газ и нефть в мире и Европе, и соответственно в Украине — это не экономические факторы? А уменьшение потребления вообще ( соответственно уменьшение импорта и спроса на валюту) и в частности на нефтепродукты, это тоже не экономические факторы? Ну тогда я не знаю.
+
0
Weka
Weka
18 травня 2020, 16:40
#
Розумні роздуми.
+
0
Oleksandr Sb
Oleksandr Sb
19 травня 2020, 7:36
#
Автор на зарплате у экспортеров. Его задача - высосать из пальца или откуда еще побольше обоснований, что доллар будет расти. Лучше бы подумал почему у нас доллар последние годы растет быстро а падает медленно
+
+32
w33
w33
18 травня 2020, 13:31
#
Опять разводняк на деньги. Конечно, покупайте по 26.5 сейчас, через пару месяцев всплакнете увидев курс доллара по 23-24 грн. НЕТ НИ ОДНОЙ ПРЕДПОСЫЛКИ РОСТА КУРСА В БЛИЖАЙШИЕ 5-6 МЕСЯЦЕВ.
Если хотите заморозить свои сбережения на 2-3 года, тогда стоит покупать валюту
+
+15
motoruller
motoruller
18 травня 2020, 14:57
#
Напиши пожл. Предпосылки на укрепление гривны на ближайшие 6 мес до 23, очень интересно чего ты там нафантазировал себе.
+
+4
w33
w33
18 травня 2020, 15:09
#
Спрос отсутствует, предложений полный рынок - этот тренд как минимум на 5-6 месяцев. Даже застройщики сейчас полученную гривну не конвертируют в бакс, понимая что курс его еще сильно упадет
+
0
rkost
rkost
18 травня 2020, 13:32
#
Ребята, в названии статьи говориться о том, что пора покупать $. Но... не уточняется, сегодня, завтра или в июне! Отсюда следует то, что 99% населения воспринимают реальность в 3Д измерении. А есть еще одна плоскость - время! И как раз в этой статье этим параметром умело манипулируют, что вызывает когнитивный дессонанс. Все воспринимают инфу как руководство прямого действия. А нужно ее интерпретировать с точки зрения и своей логики беря в расчет плоскость времени. Кто овладеет методикой обгонит Джеффа Безоса по размеру состояния!
+
+5
motoruller
motoruller
18 травня 2020, 15:02
#
Нерезы продали в пятницу овгз на 250млн грн, надежда еще есть
+
0
rkost
rkost
18 травня 2020, 19:18
#
Как обманчива природа сказал ежик, слезая с кактуса!
+
+15
Anjey2410
Anjey2410
18 травня 2020, 16:59
#
Курс доллара на конец мая, 25.95-26.05
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
сторінку переглядає 1 незареєстрований відвідувач.
Реклама