Нацбанк розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів. Про це повідомила пресслужба НБУ у фейсбуці.
На допомогу банкам. НБУ розробив мобільний додаток для ідентифікації клієнтів
Як додаток допоможе банкам
Скачавши додаток на смартфон, можна безконтактно, швидко та просто зчитати всю інформацію, необхідну для ідентифікації клієнта з його ID-картки або біометричного закордонного паспорта громадянина України.
Читайте також: Карантин загнав в онлайн: «Мінфін» вивчив веб-банкінги українських банків
Банкам не потрібно буде купувати дороге обладнання для зчитування інформації з чипу біометричних документів.
Інтегрувавши цей додаток до своєї it-мережі, банк одразу зможе отримувати та зберігати в цифровому вигляді всю необхідну інформацію про клієнтів.
Читайте також: Прогрес не для всіх. Що заважає банкам приймати клієнтів по відео
Переваги для клієнта
Клієнтам, які мають біометричні документи, тепер непотрібно буде носити з собою паперову довідку про місце реєстрації.
Також для них відкривається доступ до власних даних, що містяться в документах: вони можуть завантажити цю інформацію на свій смартфон для подальшого пересилання.
Читайте також: Рахунок по скайпу. Коли банки почнуть приймати клієнтів онлайн
Де завантажити
Пілотна версія додатка UAPassportReader вже доступна для безкоштовного завантаження в AppStore. У перспективі Національний банк планує також розробити аналогічну версію для Google Play.
Оформити депозит з підвищеною дохідністю завдяки бонусам від «Мінфіну»
Раніше повідомлялося
- З 28 квітня 2020 року банки зможуть ідентифікувати та верифікувати клієнта дистанційно — без його особистої присутності.
Найближчим часом «Мінфін» представить читачам свій новий проект — каталог інтернет-банкінгів. В ньому ми зібрали всі найпопулярніші онлайн-сервіси, якими користуються банківські клієнти, і порівняли їх вартість у різних установах.
Коментарі - 2
И да, раз ''ЭппСторе'', надо теперь каждого манагера обеспечить рабочим яФончиком за счет фирмы?)
С учётом того что операционистки до сих пор сидят за компьютерами и ставить приложение НБУ некуда кроме как на личный телефон — вполне вероятный вариант. А на личном телефоне всякий хлам, влключая потенциально опасное ПО. Я б поостерёгся такому телефону доверять свою ID-карту будь она у меня.
Тут простыми запретами в самом приложении не обойтись, должны быть во первых именно рабочие телефоны или скорей планшеты, на которых не должно быть ничего постороннего что должно контролироваться банком. И вот только на них можно ставить эту программу и предлагать идентификацию клиенту.