П'ятниця на валютному ринку пройшла досить активно. За день гривня навіть зміцнилася щодо долара і його котирування на кінець сесії впали до позначки 26,815/ 26,84.
Долар знову подешевшав: що впливає на ринок
Нацбанку сьогодні не довелося виходити на торги з інтервенціями — покупці і продавці самі знаходили компроміс щодо курса. Відчувалося наближення трьох днів свят і навіть ті клієнти, хто працює в період карантину — поспішали закрити свої операції. Тому перша половина сесії була дуже активною, а вже після обіду — ринок швидко став знижувати свої обсяги.
В ході сьогоднішнього першого щомісячного довгострокового тендера рефінансування на 5 років — НБУ роздав банкам близько 2,4 млрд гривень на різні терміни (в залежності від термінів забезпечення). На цю новину міжбанк поки особливо не відреагував — сума не настільки значна, та й сама інформація вже пройшла в той часовий період, коли основна частина учасників торгів вже закрила свої угоди.
ВІДЕО: Як НБУ поповнює резерви, і скільки в України власної валюти
Хід торгів:
Пропозиція валюти перевищувала попит, що частково давило на курс у першій половині сесії. На 11:00 долар з ранкових 26,83 / 26,86 просів до 26,785 / 26,81 гривень.
Але після 11 години на ринок вийшла досить велика кількість покупців. Вони мабуть вирішили, що це «дно» по курсу і своїми діями швидко підтягнули котирування до позначки 26,81 / 26,83 на 12:00 і до 26,84 / 26,86 гривень ближче до обіду.
У цих межах долар вже плавно перейшов у другу половину сесії — і на 15-ту годину курс зупинився на рівні 26,83 / 26,85.
Ближче до завершення торгів пропозиція знову дещо перевищувала попит, що призвело до просідання котирувань до 26,815 / 26,84 гривень за долар на кінець дня.
Головні події 8 травня на міжбанку:
1) Доллар з ранкових 26,83 / 26,86 гривень подешевшав до 26,815 / 26,84 на кінець дня;
2) НБУ сьогодні не виходив на міжбанк;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 26,814 гривень, а офіційний на 12 травня склав 26,8196 гривень за долар.
Підпишіться на телеграм-канал «Мінфіну» Економіка та коронавірус
Коментарі - 21
Нефтегаз завалит валютой или импорт выйдет из карантина и в две щеки начнет хомячить пока дешево?
Візьмемо, наприклад, електроніку. Логіка підказує:
1) Економіка у великій ду..пі, курс рано чи пізно піде в гору. Планові 29,5 в бюджеті закладені недарма. Буде і 29,5 і вище.
2) По тій же електроніці, візьмемо дорогі речі, більшість магазинів (не сірий імпорт) мають угоди з банками і продають у розстрочку до 10-20 місяців.
3) Відповідно, враховуючи пункт 1, взяти зараз товар у розстрочку дуже вигідно - виграш буде не лише в «розмазуванні» витрат, але й на курсі. Тож якщо ви до карантину планували крупну покупку, то зараз можна ловити удачу.
Далі. Відслідковую конкретні девайси. Як не дивно, продавці встановили останню ціну, коли курс був 28,3 і вже місяць тримають цю ціну. Не опускають, оскільки не поспішають з продажами - все одно карантин і нові партії товару завезти буде проблематично. Тому, очевидно, зараз купувати не час. Коли імпортери виходитимуть з карантину, вони для запуску процесу повинні запропонувати суттєві знижки. По-перше, щоб привабити покупців, які трохи «відвикли» від крупних покупок за час карантину. По-друге, щоб очистити склади від товару, який пролежав карантин, і завезти новий.
Отже, і імпорт в очікуванні старту продаж, і покупець не поспішає з покупкою, оскільки ціна завищена, та й поки карантин, є певні ризики, як там далі життя складеться.
Імпорт для бізнесу по любому теж активізується по мірі виходу бізнесу зі сплячки
Я не кажу за всіх, але загальна тенденція.
До карантину рахували по курсу 26-27
Коли був ріст до 28 - перерахували по курсу 30-32 (хто наскільки хитрий)
Зараз перерахували знову, вже по 28-29.
заработать, т.к. рынок мертвый.
https://www.ukr.net/#homeDetails/main/78394542/
Нужно смотреть глобально на ситуацию, а не искать теории заговара нбу