Індекс очікувань ділової активності підприємств у квітні 2020 року знизився нижче 30 пунктів. Це означає, що песимістичні очікування бізнесу посилилися. Про це повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.
Песимістичні очікування бізнесу посилилися — Нацбанк
Як налаштований бізнес
«Настрої бізнесу через глобальну кризу й карантинні обмеження знову погіршилися. Індекс очікувань ділової активності підприємств, який НБУ розраховує щомісяця, у квітні вперше знизився нижче 30 пунктів. Будь-яке значення індексу нижче 50 пунктів сигналізує про переважання песимістичних настроїв бізнесу», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що за підсумками березня, щомісячний індекс очікувань ділової активності в Україні знизився на 5,4 б.п. до позначки 45,8. Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Нацбанк провів у I кварталі 2020 року.
Песимістичні очікування посилилися майже в усіх секторах економіки. Ідеться не тільки про сектор послуг, який найбільше постраждав від карантинних заходів, а й про промисловість, будівництво, торгівлю.
Читайте також: 40% кафе і ресторанів можуть не відкритися після карантину — депутат
Всі компанії погіршили очікування щодо обсягів виробництва та продажів. Це стосується як тих підприємств, що працюють на внутрішньому ринку, так і експортерів.
Втім, ослаблення карантинних обмежень, заплановане урядом на травень, має пожвавити ділову активність і поліпшити настрої бізнесу в поточному місяці.
Читайте також: Онлайн-ресторани, старе кіно в кінотеатрах і порожній ресепшн в готелі. Як зміниться робота після карантину
Чим відрізняється ситуація в Європі
Індекс ділових настроїв у єврозоні в квітні знизився на 27,2 до 67 пунктів у зв'язку карантином через коронавірус.
За даними комісії, це найбільш значне погіршення протягом одного місяця з 1985 року.
Погіршилися настрої як споживачів, так і у всіх галузях економіки. Найсильніше це помітно у сфері обслуговування та роздрібної торгівлі, яка найбільше постраждала від карантину.
Читайте також: Що потрібно знати бізнесу, щоб пережити кризу. Поради фінансиста Рея Даліо
У промисловості ділові настрої теж значно знизилися, проте ще не досягли антирекорду під час фінансової кризи 2009 року.
Нагадаємо
- Уряд з 12 березня ввело в Україні карантин для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
- Зачинили всі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Зупинена робота метрополітену та іншого громадського транспорту.
- 4 травня уряд вирішив продовжити карантин до 22 травня, але з 11 травня обмеження почнуть пом'якшувати.
Читайте також: Шмигаль: Деякі карантинні обмеження можуть діяти ще два роки
Коментарі - 4
Время для инвестиций в ''свой бизнес™'' закончилось?)