Вівторок збереже інтригу на валютному ринку. Фактори, що впливають на курс особливо не зміняться, але акценти дещо змістяться. Отже, на поведінку ринку вплине:
Ребус з ОВДП: що буде з курсом
1) Продовження періоду виплат сум відшкодувань ПДВ. Значна частина експортерів ще повинна отримати кошти від держави й вони намагаються дотягнути з продажем валюти до цього періоду, щоб заощадити свою валютну виручку. Виходить в них це погано — посівна у розпалі (аграрії), оборотних коштів для поточних витрат не вистачає (металурги), хронічна нестача коштів та тотальні неплатежі або їх затримки (проблема всіх секторів економіки, які ще працюють у карантин). Все це поки не дає клієнтам особливо притримувати валюту і працює на зміцнення позицій гривні;
2) Сьогоднішній аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. На момент написання статті чиновники вже переграли умови і будуть розміщувати тільки гривневі облігації на термін 97 днів (раніше хотіли ще й на 210 днів), а також доларові — на 169 і 252 дні.
Ребусів залишається декілька: 1) яка прибутковість за паперами влаштує Мінфін (раніше навіть під 10% річних їх не брали, зараз знизили облікову до 8% і на вторинному ринку їх прибутковість майже в два рази вище первинного ринку) і хто їх буде купувати; 2) скільки коштуватиме державі доларові розміщення та їхній обсяг (він не вказаний чиновниками); 3) за рахунок яких грошей це буде відбуватися — тих, що вже є на рахунках інвесторів або нових.
Від відповідей на ці питання і головне — реальних рухів грошей — буде багато в чому залежати розклад попиту та пропозиції на валютному міжбанку сьогодні (аукціон) та завтра (розрахунки по ньому);
3) Наближення закінчення місяця і три травневих вихідних. Компанії будуть поспішати закрити свої розрахунки по місяцю в найближчі пару днів, тому що залишати їх на четвер (останній робочий день квітня )- ніхто не буде. Це активізує ринок. За нашими розрахунками, сьогодні обсяг операцій на міжбанку складе до $ 280 млн при здійсненні до 680 угод.
НБУ вийде на міжбанк з інтервенцією по викупу долара (якщо буде його надлишок), як він це зробив вчора. Якщо ж пропозиція і попит будуть в приблизної рівновазі або навіть попит буде вище — регулятор навряд чи стане втручатися. Йому треба накопичувати резерви перед важким у частині зовнішніх виплат травнем.
Спекулянти, як завжди, попрацюють у форматі «в дві сторони» та гратимуть на різницях готівкового та безготівкового курсів.
За розрахунками «Мінфіну» коридор по долару у вівторок 28 квітня на міжбанку буде перебувати у межах 26,95-27,25 гривень.
Економіка, безробіття та курс валют: чого очікувати Україні (відео)
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,90-27,11 і продаж 27,22-27,45 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,15-27,25 гривень та продаж 27,28-27,35.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 26
Ну что ребята, ждем интригу 2-й день? Ха Ха. Я вчера писал что НДС сейчас «криво» возвращают, потому пока его нету, вчера и сегодня утром идет слив валюты, гривны у экспортеров мало. НДС могут вообще в начале майских возвращать или 30-го вечерком на закусочку :).
Интрига с аукционом? Скудно да бедно, на короткие сроки и то НБУ много по ставке не даст после понижения учетной до 8%.
Да да, всего 3 дня до конца месяца и потом праздники и еще раз праздники. Здесь спешка есть у компаний, по большей части как я написал вчера в гривне, с учетом мертвого импорта.
Карантинные меры, если первый этап и ослабят, то не будет иметь влияние. после возобновления всей торговли, транспорта и т.д возможно будет коррекция.
Правительство раздает деньги, потому отдача бизнесу НДС в последнюю очередь, как я понимаю.
Сегодня «прижимаемся» к 27,00 и ждем НБУ, вот пока итог дня. В конце дня может будет коррекция на фоне откупа НБУ и рез-ты аукциона, если они конечно удивят, а не просто очередной «пшик».
Доллар к 27,00, там НБУ сыграет с ним как задумается. И от сюда игра некая.
Евро возле 29,30 и затишье также.
Рубль возле 0,3630
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/132242/
с попкорном читаю, так интересно. похлеще сериалов будет.
Та же история с СПИД. Разработали, внедрили. Пошло коряво, но в принципе как-то работает. Любопытно что аргумент у сторонников такой. Мол вирус сам по себе никакой просто поражает имунную. А по факту тот кто встал на учет его залечивают. Кто не на учете, тот жив и здоров как бык.
Теперь про корону. В реальности ничего нет. Есть холодная (информационная) война. Любопытно что главная защита у вирусных сторонников такая. Мол вирус сидит и ничего не делает. Поэтому нет симптомов. Но в то же время человек уже болен. То есть я говорю, на небе 2 солнца. Вы говорите нет одно. Я говорю, два, просто одно вы не видите.
У Андропова был план. Перед началом экономических реформ надо было создать 41 штат взамен 15 ССР. Кстати Донбасс должен был стать отдельным штатом. Горбачев отказался от этой идеи. Наоборот был выбран план по усилению республиканских уровней (парад суверенитетов). Считается что Горбачев ставил задачу убрать военную экономику. После парада суверенитетов в 1990 страна начала распадаться. В Форос к Горбачеву прибыли из ВПК. Но от нефтегазовой отрасли не кто не прибыл. Военных кинули. А по другому было никак.
Песня Цоя «Хочу перемен» была написана в соавторстве. Неизвестный соавтор подсказывал что мол надо говорить о том что на кухне горит газ, хотя красное солнце сгорает дотла. Это означало, что красная экономика угля, железа и пара заканчивается, наступает экономика углеводородов. Но Цой был опасным свидетелем. Был убран когда «процесс пошёл».
Не пройшов і рік а риторика в корінь змінилася:) Від зе-влади чекайте на злидні і дефолти.