Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев підписав лист до МВФ із запрошенням приєднатися до обговорення законопроекту про банки (№2571-д), так званого «антиколомойського» закону. Про це повідомляється на сайті парламенту.
Депутати запросили МВФ приєднатися до фінального обговорення «антиколомойського закону»
Що відомо
Наступне засідання комітету призначено на понеділок, 27 квітня. Ініціаторами листа виступили члени комітету — хто саме, не уточнюється.
За повідомленням заступника голови комітету Ярослава Залізняка, на вчорашньому засіданні депутати розглянули 94% з 16 тисяч поправок, поданих до законопроекту.
Читайте також: У Нацбанку розповіли, як саме транш МВФ допоможе у подоланні кризи
Чому цей законопроект важливий
Законопроект передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення банку з ринку, можуть отримати відшкодування шкоди тільки грошовій формі.
Також у законі зазначено, що визнання незаконним рішення щодо виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
Читайте також: Бюджет надзвичайної ситуації враховує майбутнє фінансування від МВФ — Марченко
«Антиколомойський закон» є основним prior action МВФ, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова програма кредитування.
Передісторія
- Фінальна версія проекту закону №2571-д про банки наприкінці березня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом. 30 березня Верховна Рада прийняла законопроект у першому читанні.
- Після цього депутати подали до нього 16 335 правок. За словами депутата Железняка, понад 13 тисяч поправок внесли депутати «Слуги народу».
- 16 квітня Рада прийняла законопроект №1043 про зміни до регламенту, які заборонять подання тисяч поправок до законопроектів після їх прийняття у першому читанні.
Читайте також: Стало відомо, які поправки внесли до «антиколомойського» закону після обговорення з МВФ
- Як повідомляв раніше голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, МВФ надасть Україні перший транш по кредиту протягом трьох тижнів після того, як Верховна Рада підтримає у другому читанні «антиколомойський» законопроект.
- Прийняття цього закону — остання вимога МВФ для надання розширеного фінансування України. Раніше, з основних умов, Рада прийняла зміни до держбюджету-2020 та закон про відкриття ринку землі.
- Оновлений прогноз НБУ щодо макрофінансової стабільності передбачає отримання першого траншу фінансування на суму близько $2 млрд у другому кварталі. Водночас відсутність домовленості про програму залишається основним ризиком для втілення цього прогнозу.
Коментарі - 27
А в чем тут антиколомойскость закона?
Ето не закон про НБУ, про НБУ закон вот: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/679-14
Это закон… что НБУ может не выполнять требований украинского законодательства
Прежде чем жать кнопку Написать — стоит перечитать то что набрано на клавиатуре. ;)
А как с начальным тезисом, что НБУ сможет не соблюдать законы? Всё, уже забыт?
Что-то изменилось?
То ли оксюморон, то ли прочто чей-то ыкспердный бред. При чем тут вообще НБУ когда речь идет о возврате национализированного государством (а не НБУ) банка?
Так землю не только через банки можно выкупать: регистрируешь ООО «Рога и копыта» и выкупаешь на него землю, даже будучи гражданином Израиля или РФ.