Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України на рівні «B» та погіршило прогноз по РДЕ з «позитивного» до «стабільного». Про це йдеться в повідомленні агентства, пише finclub.
Fitch погіршило прогноз по рейтингу України. Причина — коронавірус
Причина погіршення прогнозу
«Перегляд прогнозу України на «стабільний» відображає значний вплив пандемії коронавірусу на зростання та фіскальні рахунки країни. Підвищені макроекономічні та фіскальні ризики, пов'язані з цим безпрецедентним глобальним шоком, частково повернуть назад поліпшення в Україні в останні роки в плані зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання після геополітичних і економічних криз 2014-2015 років і зниження волатильності зростання», — йдеться в повідомленні агентства.
Прогноз
- Fitch прогнозує, що економіка України скоротиться на 6,5% в 2020 році після зростання на 3,2% в 2019 році.
Читайте також: Як епідемія змінила економічні прогнози для України
«Ми очікуємо, що економіка відновиться до 3,5% в 2021 році відповідно до нашого середньострокового прогнозу зростання для України. Однак існують суттєві ризики для наших прогнозів, враховуючи невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавірусу», — відзначає Fitch.
- Fitch також прогнозує збільшення дефіциту державного сектора до 7,1% ВВП в 2020 році в порівнянні з 2,0% в 2019 році і попередньою ціллю в 2,1%, що відображає зниження збору податків, збільшення витрат на соціальні потреби і охорону здоров'я та створення фонду боротьби з коронавірусом (1,6% ВВП).
Читайте також: З якими втратами Україна вийде з кризи
-
При цьому агентство очікує, що дефіцит бюджету України скоротиться до 3,4% в 2021 році, оскільки доходи відновлюються в тандемі з економікою, а номінальні витрати залишаються приблизно стабільними в порівнянні з 2020 роком.
-
Борг державного сектора зросте до 57,1% ВВП (64% ВВП з урахуванням гарантій) і 57,4% в 2021 році з 44,4% (50,4% з гарантіями) в 2019 році і наблизиться до прогнозного середнього значення 60% «B» через більш широкий дефіцит і різке зниження курсу гривні (прогноз на рівні 25% рік до року в 2020 році).
Коментарі - 22
Хтось чекає на зміцнення гривні?
Згідно з консенсус-прогнозом «Україна у 2020-2021 роках: наслідки пандемії», середній курс у 2020 році складе 28,85 гривень за долар, в кінці року - 29,5 гривень за долар. Згідно макропрогнозом Кабміну, середній курс у 2020 році становитиме 30 гривень за долар, в кінці року - 29,5 гривень за долар.
У же ж КАБмин выложил на 2020
курс НБУ 29,5 а розничный курс 30,50
На 2021 год 30,50-31,00 за зеленый при хорошем раскладе экономики
Кто то тешит себя еще 26 за бакс во сне а откуда ему взяться — Дыры в бюджете долги 17,2 миллиарда доллара на 2020 скоро как начну печатать гриву скоро купюры 2000 появятся
- нефть газ стоят копейки => позитивное влияние на торговое сальдо
- аграрии не останавливались на карантин => посевная компания обойдётся недорого по причине низкой цены на топливо
- ИТшники не останавливались, хоть и чутка ужались некоторые проекты
- шаладны вывозившие валюту в итальянские бутики сидят по домам
- заробитчане заехали в украину и сидя на карантине потихоньку тратят валютные заначки
какие ещё факторы нужны для укрепления гривны?
Соответственно, это даст также и свой отрицательный эффект для экономики.
- ІТ обслуговує західний бізнес, який зараз зупинився. Звісно ще не весь, але зупинилось не мало.
- Заробітчане і так свої гроші витрачали в Україні, тут нічого взагалі не змінилось крім того, що заробітчан вже немає і невідомо чи будуть взагалі в цьому році. Ну і на карантині гроші особоливо немає де витрачати.
... відповідно до нашого середньостроковим прогнозом
... і первинною метою в 2,1%
... з-за більш широкий дефіцит
... спалаху коронавируса
Вичитуйте свої статті. Та і взагалі переклади з російської читаються огидно.
Напомню, что весной курс вниз идет, потому что аграриям куча гривны нужна вот они, вместе с полной остановкой экономики курс и держат.
Посмотрим что будет с курсом, когда у людей начнет гривна появляться, и посевная закончится.
“ Згадайте ситуацію початку березня. Тоді був серйозний ризик стрімкої девальвації. Зараз ситуація заспокоїлася, спекулятивний чинник прибрано, але торгівельне сальдо залишається від’ємним. Це означає, що економічно нам було би доцільно дозволяти поступову девальвацію гривні. Однак, політика курсоутворення - це компетенція виключно НБУ.
Вважаю, що абсолютною цінністю монетарної політики НБУ не має бути лише інфляція. Важливими є і питання економічного зростання. Інакше відбувається дефляція, яку бачимо зараз, та рецесія, яка почалася в Україні задовго до карантину. Падіння промислового виробництва триває вже 9 чи 10 місяців. Таке питання актуальне не лише в Україні. Приміром, Крістін Лагард, яка наразі керує Європейським центробанком, вже поставила завдання переглянути монетарну політику у бік пошуку стимулів для економічного зростання. Моє переконання: ми маємо робити те саме”.