20 квітня «Мінфін» поцікавився у читачів, яким чином епідемія коронавіруса і пов'язаний з нею карантин і обмеження вплинули на їх ставлення до витрат, заощаджень, відношення до роботи та плани на майбутнє. Не дивлячись на неробочий понеділок після Великодня, в опитуванні взяло участь понад 1200 осіб.
Майже кожен другий скоротить витрати і намагатиметься зберегти роботу
Ми поставили такі питання:
-
Як епідемія і карантин змінили ваше ставлення до грошей?
-
На що ви витратите гроші після скасування карантину в першу чергу?
-
Як пандемія коронавіруса змінила ваше ставлення до роботи?
Читайте також: Коронавірус вдарить по «тіні». Що буде з економікою України
Ставлення до грошей
-
На перше питання 46% опитаних відповіло, що тепер стримають свої бажання та скоротять витрати, адже прийшли до висновку, що до цього занадто багато витрачали. Ймовірно, закриття барів і ресторанів, ТРЦ, магазинів і салонів краси показало, що ми цілком можемо довго обходитися без звичних розваг. Можливо, якісь витрати дійсно здалися зайвими і необґрунтованими.
-
У той же час, 28% читачів визнало, що криза показав їм, наскільки важливі заощадження. Ця частина опитуваних має намір почати накопичувати заощадження.
-
Втім, 23% учасників опитування дійшли висновку, що в цьому мінливому світі варто сміливіше витрачати гроші на свої бажання і мрії, не відкладаючи реалізацію планів на потім.
Витрати після карантину
-
44% опитаних після повернення життя в нормальне русло воліють утриматися від великих витрат і якийсь час почекати, просто спостерігаючи за ситуацією.
-
13% планують витрати, пов'язані з необхідністю відсвяткувати багато пропущених свят з друзями або відправитися у подорож.
-
Тільки 10% читачів планують дійсно великі витрати, такі як купівля авто чи нерухомості. Ще 10% — планують відкрити депозит у банку.
-
При цьому 14% учасників опитування побоюються, що до моменту закінчення карантину їх фінансові запаси будуть вичерпані і витрачати просто буде нічого.
Карантин і робота
Багато експертів висловлюються про те, що пандемія коронавірусу мала глибокий вплив на глобальний ринок праці, різко пришвидшивши автоматизацію багатьох бізнес-процесів і перехід багатьох професій на віддалений формат роботи.
-
Як з'ясувалося в результаті опитування, більше половини — 56% — читачів продовжують працювати в карантин як і раніше і після його закінчення не планують нічого міняти.
-
Ще 28% — це ті, кого епідемія тимчасово залишила без роботи, але хто має намір повертатися до колишньої роботи після закінчення карантину.
-
Цікаво, що 9% опитаних тепер шукатимуть віддалену роботу, а 7% — встигли за час вимушеної ізоляції освоїти нову професію і мають намір шукати роботу в новій для себе сфері.
Читайте також: Що думають читачі «Мінфіну» про карантинних пільги
Підписуйтесь на наші канали в телеграм — «Мінфін» (https://t.me/Minfin_com_ua «Економіка та коронавірус» (https://t.me/covid19_economy, а також на канал «Мінфіну» YouTube, щоб бути в курсі останніх новин та тенденцій.
Постійно оновлювану статистику про поширення коронавіруса в Україні і світі дивіться в спеціальному розділі «Мінфіну».
Коментарі - 7
А не жить в кредит.
И не вбухивать все в ''свой бизнес™'', который сейчас на последнем издыхании)