Мінфін - Курси валют України

Встановити
21 квітня 2020, 13:05

У НБУ пояснили, коли банкам дозволено блокувати платіжні картки під час карантину

Банки не мають права блокувати платіжні картки, за якими виникла заборгованість після введення карантинних обмежень. Про це повідомили в пресслужбі Нацбанку України.

Прострочка за кредитом, заблокували картку, банки, клієнти, погашення кредиту
фото: spichka.press

Заборона блокувати картки міститься в антикризовому законі № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Але вона діє, тільки в тому разі, якщо позичальник припинив обслуговувати кредит після введення карантину. Якщо прострочення за кредитом виникло раніше, банк може поступати на свій розсуд.

Читайте також: Кредитні канікули під час карантину. Як скористатись і які ризики

Домовлятися чи скаржитися

В спірних ситуаціях споживачам радять звертатися до банку. «Можна з’ясувати причини, пояснити, чому виникла заборгованість та спробувати знайти рішення на рівні банку», — пояснюють в НБУ.

Якщо проблема залишилась невирішеною чи відповідь банку не задовольняє клієнта, він може звернутися за допомогою до регулятора.

У НБУ зазначають, що продовжують отримувати звернення від громадян про блокування карток. Додають, що кожна така скарга розглядається безпосередньо разом з банком, щоб з’ясувати причину та вирішити ситуацію.

Читайте також: Найкращий відгук березня: обіцяні кредитні канікули для бізнесу

Як клієнти Ощадбанку прощалися з картками

Як писав «Мінфін», наші користувачі стали частіше скаржитися на Ощадбанк. У багатьох претензіях говориться про одне і те ж: мовляв, банк блокує зарплатні і навіть соціальні картки, як правило, через прострочення за кредитом.

На початку квітня клієнти Ощадбанку залишили на порталі більше 20 коментарів з проханням розблокувати банківську картку.

За словами адвоката, керуючого партнера ЮФ «Можаєв і Партнери» Михайла Можаєва, умова про можливе блокування картки часто фігурує в договорі між клієнтом і банком. «Якщо така умова прописана в договорі, банк має право нею скористатися», — говорить він.

Автор:
Світлана Тартасюк
Журналіст Світлана Тартасюк
Пише на теми: Банки та банківські продукти, нерухомість, ринок праці, бізнес, фінанси, інвестиції

Коментарі - 12

+
0
Італій .
Італій .
21 квітня 2020, 14:22
#
Что в данном контексте подразумевается под «блокировать»?
+
+39
Італій .
Італій .
21 квітня 2020, 14:25
#
Запрет блокировать карточки содержится в антикризисном законе № 530-IX

Автор сам читал закон? Ну то что НБУ ссьілается на закон так его и не прочитав — не удивительно. Достаточно вспомнить их недавний факап со счетами ФОП.

Но автор тескта — он читал или тупо копипастил новость с другого сайта?

В законе нет ни слова о блокировании карт, ни в плане разрешения, ни в плане запрета.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20
+
+30
Тетяна Делл
Тетяна Делл
21 квітня 2020, 16:54
#
Эта новость — разъяснение Нацбанка, которое тот дал в ответ на запрос «Минфина». Регулятор объяснил, чем он будет руководствоваться при рассмотрении соответствующих жалоб потребителей.
+
0
Італій .
Італій .
21 квітня 2020, 18:26
#
Тоесть НБУ или написали отписку или просто какой-то неграмотный запрещатель не читая закон запретил банкам блокировать карты. Запретил конечно же только в своем письме, поскольку в законе запрета нет.
+
0
Італій .
Італій .
21 квітня 2020, 18:31
#
К слову, я когда внимательно перечитал что запрещено по отношению к клиентам в свете карантина внезапно обнаружил то что ... запрет штрафов и пени относится только к оплате коммунальных услуг. Тоесть и этот запрет не касается банков. В законе вообще нет ни слова о банках.

Это я сейчас в общем, не в претензии к автору или сайту: о том как подавался в новостях данный закон.

Тоесть банки могут как угодно штрафовать клиентов за просрочку.
+
+15
Тетяна Делл
Тетяна Делл
21 квітня 2020, 19:39
#
Вот есть пункт в заключительных положениях.
1) Розділ IV «Прикінцеві та перехідні положення» доповнити новим пунктом такого змісту:
«6. В разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, але не виключно, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання за таким договором. Забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів). Норми цього пункту поширюються у тому числі на кредити, визначені частиною другою статі 3 цього Закону».
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-IX
+
0
Італій .
Італій .
21 квітня 2020, 20:38
#
Thanks!
+
+5
matroskin
matroskin
21 квітня 2020, 15:43
#
В этой стране десятилетиями внедрялись и усовершенствовались алгоритмы под названием: «крайнего нет».
В итоге у нас в части расходов вроди всё и есть, а в части проделанной работы или ответственности за полный бардак во всем-нет. Это Украина детка, тут правды как и крайних-искать бесполезно, здесь во всем замкнутый круг, просто с каждым годом каждая власть добавляет новые инстанции в этот круг, и чем шире круг-тем меньше перспектива найти выход. :)
Собака лает… караван идет…
+
+33
yarg
yarg
21 квітня 2020, 16:17
#
Все просто - если возвращать долги вовремя - никто ничего не блокирует. И никаких виноватых нет. И не нужны они.
+
+5
matroskin
matroskin
21 квітня 2020, 19:06
#
Если возвращение долгов ещё как то от человека зависит, то в какую секунду гос.банк превратит многолетний кредитный лимит в долг лично для меня загадка. Благо лично я им практически никогда не пользуясь, но как он работает знаю, посему прекрасно понимаю людей которые в магазине не смогли рассчитаться карточкой а  зайда вечером в приват24 обнаруживают, что все покупки за последнюю неделю они делали не в рамках безпорцентного кредитного лимита, в кредит под нормальный %, и всё это нужно погасить завтра, или ещё вобще вчера, т.к. сегодня к % ещё добавили штраф и потому заблокировали карточку.
+
0
breginelena
breginelena
26 квітня 2020, 16:47
#
Нарушено межлународное право. Нарушена конституция. Крайние всегда оказыааются люди. Пышного уберут.все пробрехи спишут на него. Деньги украдены. И все конец. Я пошла в суд.
+
0
aleksandriya
aleksandriya
4 травня 2020, 16:25
#
Как би там ни било банк не имеет права блокировать соц виплати полностью и без предупреждения  без решения суда ви почитайте вопроси ощаду полний беспредел и речь идет о гос банке в банке полний бардак и 20000 жалоб на блокировку карт это 10 часть минимум
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися