Вартість ф'ючерсу на американську нафту марки WTI з поставкою в травні повернулася до позитивного значення. Про це свідчать дані торгів, пише РБК.
Ціна на нафту WTI повернулася до позитивного значення
Ситуація на біржі
Станом на 7:10 на біржі NYMEX вона зросла до $1,40. Червневі ф'ючерси WTI подорожчали до $21,33.
Червневі ф'ючерси на північноморську суміш Brent на біржі ICE в Лондоні торгуються за ціною $25,39 за барель (травневі контракти закінчилися).
Читайте також: Ціни на нафту впали всерйоз і надовго. Трамп не допоможе
Передісторія
20 квітня вартість квітневого ф'ючерсу WTI впала до нуля, а потім і зовсім вперше в історії досягла негативних значень: котирування завершили торгову сесію на позначці мінус $37,63 за барель.
Після запровадження обмежень в рамках боротьби з поширенням коронавірусу світовий попит на нафту впав.
«Якщо ми не побачимо відновлення попиту найближчим часом, цілком ймовірно, що на червневий контракт буде чекати така ж доля», — наводить Bloomberg слова Уоррена Паттерсона, аналітика нідерландського фінансового конгломерату ING Bank NV. У той же час він висловив думку, що після квітня ціни почнуть поступово відновлюватися.
Читайте також: Ціни на нафту падають, незважаючи на рекордне скорочення видобутку
Президент США Дональд Трамп заявив про плани повністю заповнити національні резерви країни, направивши в сховища до 75 млн барелів. Вашингтон також розгляне можливість припинення закупівель нафти в Ер-Ріяда, додав він.
Мосбіржа після безпрецедентного обвалу цін вирішила 21 квітня призупинити торги травневим ф'ючерсом нафти WTI, щоб уникнути додаткових негативних наслідків.
12 квітня члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і ряд інших нафтовидобувних держав, включаючи Росію, домовилися про зниження видобутку нафти в травні-червні на 9,7 мільйона барелів на добу (б/с), або на 23% від рівня жовтня 2018 року (для Росії і Саудівської Аравії рівні відліку визначені окремо — 11 млн б/с).
Коментарі - 19
Спотова ціна - з поставкою негайно - російської нафти Urals з постачанням на північний захід ЄС упала до мінус 3 долари за барель. Це означає, що продавці нафти готові доплатити покупцеві, щоб у них забрали сировину. Про це пише Комерсант.
За день котирування Urals втратили близько 15 доларів. При цьому червневий ф'ючерс на Brent торгується по 26,3 долара за барель, а спотова ціна - на рівні 18,5 долара.
У Нью-Йорку впали ціни травневих ф'ючерсів, у яких 21 квітня закінчується термін обігу. Це означає, що всі, у кого на руках залишаться ці контракти, отримають фізичну нафту.
Але зберігати її практично ніде: потужності на хабі в Кушинзі, через який проходять фізичні поставки за ф'ючерсами, заповнені на 70%, при цьому рівень 80% уже вважається технічно небезпечним.
Попит на нафту впав більш ніж на третину - надлишок поставок на ринку сягає 36 млн барелів на добу, за оцінкою Trafigura.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/10966430-energetichna-nadderzhava-rosiyskiy-rubl-obvalivsya-slidom-za-naftoyu.html
Все факты как раз на искуственное удержание курса доллара.
И что же вы сейчас предлагаете?