Підписання президентом Володимиром Зеленським закону про зміни до Держбюджету є відправною точкою для протидії пандемії коронавірусу. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у фейсбуці.
Шмигаль назвав підписання змін до бюджету відправною точкою у боротьбі з коронавірусом
«Зеленський схвалив зміни до держбюджету-2020. Це відправна точка для реалізації пріоритетних кроків для протидії пандемії коронавірусу», — написав Шмигаль.
На що підуть гроші Фонду боротьби з COVID-19
Кошти створеного Фонду боротьби з COVID-19 об'ємом 64,7 млрд грн будуть спрямовані на підвищення виплат працівникам, протистояння вірусу, закупівлю медичного обладнання, соціальну підтримку пенсіонерів та тих, хто втратив роботу.
Читайте також: Медикам, які борються з коронавірусом, встановлять доплати до 300%
Шмигаль також зазначив, що додатково в бюджеті закладені 15,7 млрд грн для доплат всім медпрацівникам, пенсійне забезпечення збільшено на 29,7 млрд грн, а фінансування Міністерства соціальної політики — на 19,5 млрд грн.
«Разом з тим збережено видатки на оборону, підтримку АПК та дорожню інфраструктуру», — додав глава уряду.
Читайте також: Зміни до держбюджету. Фінансування регіонів скоротять на 11 мільярдів
Нагадаємо
Президент Зеленський підписав закон про внесення змін в закон про держбюджет № 553-ІХ, який депутати підтримали на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня.
Основні показники бюджету
-
Державні доходи на 2020 рік зменшаться на 119,74 мільярда гривень — це 11% всіх доходів, які раніше очікували отримати, у вигляді податків, так і в якості прибутку держкомпаній.
-
Дефіцит бюджету пропонують збільшити більш ніж утричі — з 96,27 мільярда гривень до 298,4 мільярда гривень.
Читайте також: Новий бюджет передбачає 143 мільярди недонадходження від податків
-
Видатки бюджету зростуть на 82,39 мільярда гривень, з яких 64,67 мільярда гривень складе спеціальний фонд протидії коронавірусу. Разом з тим левова частка державних витрат у бюджеті скоротиться.
-
У Кабміні очікують падіння ВВП на 4,8% і номінальний ВВП на рівні 3 трлн 985 млрд грн.
-
Інфляція на кінець року (грудень до грудня) — 11,6% (раніше 5,6%).
-
Рівень безробіття зросте до 9,4%, а середньомісячна зарплата (брутто) складе 10,7 тис. грн (-4,5% з урахуванням інфляції).
-
Очікується зниження експорту товарів і послуг на 5,5% порівняно з 2019 роком (до $59,9 млрд), імпорту — на 10% (до $88,3 млрд). Дефіцит торгового балансу — $8,3 млрд.
Коментарі - 6