Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон про зміни до регламенту засідань. Вони дозволяють спростити розгляд законопроєктів, до яких подали понад 1000 правок, передусім - до «антиколомойського» закону.
Рада змінила регламент, щоб прискорити прийняття «антиколомойського» закону. Відома дата розгляду
Про які зміни йдеться
Пропоновані зміни передбачають, зокрема, можливість узагальнити 16 тисяч правок до законопроекту про банківську діяльність.
За відповідний законопроєкт проголосувало 242 депутати з необхідних 226 для того, щоб він набрав чинності.
Читайте також: «Антиколомойський» закон повинні ухвалити до 5 травня — Арахамія
Відповідно до ухваленого закону ці зміни діятимуть на постійній основі, хоча спочатку їх планували внести тимчасово, щоб пришвидшити прийняття закону про банки.
Читайте також: У Раді вирішили, як розглядатимуть 16 000 правок до «антиколомойського» законопроєкту
На думку багатьох депутатів, це обмежує їхні права на розгляд усіх законів, які вноситимуться та розглядатимуться у майбутньому.
Коли розглядатимуть закон
Законопроект про банки Рада планує розглянути о 10:00 21 квітня. Про це заявив глава комітету з питань фінансів ВР Данило Гетманцев.
За його словами, остаточна таблиця поправок буде готова вже завтра, 17 квітня.
Нагадаємо
- Депутати внесли 16 335 правок до так званого «антиколомойського» законопроєкту №2571-д про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності.
- Понад 13 тисяч поправок внесли депутати «Слуги народу». Абсолютний рекордсмен — нардеп СН Антон Поляков, який подав 6033 правок.
Читайте також: Стало відомо, які поправки внесли до «антиколомойського» закону після обговорення з МВФ
-
Фінальна версія проекту закону №2571-д про банки наприкінці березня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом.
-
30 березня Верховна Рада прийняла законопроєкт у першому читанні. Коли відбудеться друге читання — поки не відомо.
-
Законопроект передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення банку з ринку, можуть отримати відшкодування шкоди тільки грошовій формі.
-
Також у законі зазначено, що визнання незаконним рішення щодо виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
«Антиколомойський закон» є основним prior action МВФ, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова програма кредитування.
Коментарі - 4