У МВФ повідомили, що підтримують зміни до державного бюджету України на 2020 рік, якими збільшили дефіцит втричі — майже до 300 мільярдів гривень. Про це повідомив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен, передає hromadske.
МВФ підтримує різке збільшення Україною бюджетного дефіциту
Що кажуть у МВФ
«Україна сильно постраждала від пандемії. Уряд вживає заходів, які спричиняють дуже серйозне збільшення бюджетного дефіциту. Ми повністю це підтримуємо», — повідомив Томсен.
Він додав, що протягом останніх декількох років Україна, в межах співпраці з МВФ, серйозно скоротила дефіцит державного бюджету, тому наразі вона досягнула макроекономічної стабільності.
Читайте також: Бюджет надзвичайної ситуації враховує майбутнє фінансування від МВФ — Марченко
Також Томсен заявив, що МВФ готовий збільшити розмір фінансової підтримки України на період карантину та кризи, однак для цього Україні необхідно виконати останні вимоги МВФ.
Читайте також: Рада підтримала «антикризові» зміни до бюджету-2020. Дефіцит бюджету збільшили утричі
Оновлені показники бюджету
Нагадаємо, в оновленому бюджеті дефіцит збільшено більш ніж утричі — з 96,27 мільярда гривень до 298,4 мільярда гривень.
Державні доходи на 2020 рік зменшаться на 119,74 мільярда гривень — це 11% всіх доходів, які раніше очікували отримати, у вигляді податків, так і в якості прибутку держкомпаній.
Читайте також: На Україну чекає падіння ВВП на 7,7%. Кожен десятий стане безробітним — звіт МВФ
Видатки бюджету зростуть на 82,39 мільярда гривень, з яких 64,67 мільярда гривень складе спеціальний фонд протидії коронавірусу. Разом з тим, левова частка державних витрат у бюджеті скоротиться.
Які вимоги залишилось виконати Україні
Поки останньою невиконаною вимогою МВФ залишається ухвалення законопроекту про банки-банкрути — так званий «антиколомойський» закон.
До цього законопроєкту депутати подали понад 16,5 тисячі правок, щоб затягнути його розгляд.
Читайте також: «Антиколомойський» закон повинні ухвалити до 5 травня — Арахамія
Раніше повідомлялося
- МВФ надасть Україні транш протягом трьох тижнів після того, як Верховна Рада підтримає у другому читанні «антиколомойський» законопроект. Про це заявив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
- Транш від МВФ Україні необхідно отримати до кінця травня, оскільки на цей період припадає найбільший платіж за зовнішніми боргами.
- МВФ може додатково виділити $5 мільярдів на покриття дефіциту держбюджету України. Про це раніше повідомляв міністр фінансів Сергій Марченко.
Читайте також: МВФ полегшить борговий тягар 25 найбіднішим країнам світу. Список
Коментарі - 75
зеля: ничего не сделал с зп чиновников: зрада!
Эх...пиплота такая пиплота.
Видатки Офіса президента збільшуються на 7 млн грн. Це все що треба знати про «скорочення» витрат офісу президента..
Коболєв при зелені укладає сумнівні домволенності.
При Пороху всі верещали про корупцію, але бюджет зрештую став наповнюватись з профіцитом.
При зелені немає корупції, але бюджет продирявився вже через три місяці. І першими зламались митники, різко так дуже стали меньше отримувати податків. Угу.
Так шо, не ліпи горбатого!
«Держбюджет-2019 вперше за 5 років передбачав скорочення видатків на главу держави, в той час коли з 2014 до 2018 року витрати на обслуговування Президента зросли майже в 4 рази.»
и не надо лишних слов.
сравните с
https://www.rbc.ua/ukr/styler/eto-manipulyatsiya-sluge-naroda-vyskazalis-1578999355.html
Оклад медиков от 3к до 4.8к, остальное «ночные» и «стаж». Макс 6к на руки за 1.0 ставки.
Тепер зелебоби нехай звинувачують зелю і слуг типу народу а не попередників…
Зато россиюшка с колен встала)
Березень 2014 – 3415 грн, курс 12,3, 278 дол
Березень 2015 – 3863 грн, курс 22,4, 172 дол
Березень 2016 – 4920 грн, курс 25,2, 195 дол
Березень 2017 – 6752 грн, курс 26,8, 252 дол
Березень 2018 – 8382 грн, курс 26,4, 318 дол
Березень 2019 – 10 237 грн, курс 26,6, 385 дол
З істотним підвищенням мінімальної зарплати до 3,2 тис. гривень у минулому році вона становила 119 доларів у еквіваленті.
На сьогодні,, 2019 рік «мінімалка» становить 4173 гривні, що еквівалентно 159 доларам.
І все це під час агресії росії коли Україна втратила 20% ВВП.
Динаміка росту середньої зарплати в 22,5% проти 9,8% інфляції…
Она сказала, что МВФ готов использовать свой «полный инструментарий и мощь в размере 1 триллиона долларов» для кредитования, отметив, что 10 стран уже получили чрезвычайное финансирование, и половина оставшихся должна получить запрошенные финансовые средства к концу апреля." Так вот есть два вопроса по этой цитате Первый. Те десять стран кои помощь от МВФ уже получили- очереди за траншами были перед Украиной или после неё ? Второй вопрос. Георгиева уверяет что все остальные просители получат финансирование до конца апреля.. Так в сим списке получателей есть ли Украина или нет ? По проходящим переговорам становится очевидно что ответы на эти вопросы для Украины- отрицательны.
В нем, в частности, сказано, что одобрена отсрочка на полгода по обслуживанию долга перед МВФ для 25 стран из-за эпидемии коронавируса.Как заявляется, отсрочка платежей обойдется фонду в $213 млн. Еще $1,4 млрд фонд собирает для того, чтобы отложить выплаты на 2 года. Однако на текущий момент собрано только $185 млн.
В числе стран, которые, в отличие от Украины, смогли договориться с МВФ об отсрочке, Таджикистан, Бенин, Буркина-Фасо, Гаити, Гамбия, Гвинея, Гвинея-Бисау, Нигер, Руанда и еще целый ряд слабо развитых африканских стран.
Знаешь, я конечно понимаю что своими ответами набиваю статистику для отчетности рашкобота, работающего за доширак, и вам абсолютно всё равно что отвечают — лишь бы так и дальше делали. Но нельзя же быть такими непробиваемо унылыми с одними и теми же мантрами.
А может надо как в Германии?
А чем закончилось в Голландии знаете?
несите чушь бережно, старайтесь не расплескать, соросятко Вы наш ;)
Риторика 1 в 1, палитесь...
Да, мораторий, потому что без штанов не прилично, без штанов можно что-то отморозить, и без штанов не гигиенично.
Нужно зарабатывать, а не выносить всё из дома на продажу. Алкоголизм — это болезнь, нельзя идти на поводу алкоголика, как бы он не плакал, что ему плохо без очередного стакана (транша).
Кстати, обратите внимание, что ни Вы, ни другие, никто не ответил — какая модель рынка будет у нас. Этой информации нет. Т.е. МВФ нас что-то вынуждает принять, но что неведомо. А ведь в т.н. развитых странах разные модели рынка земли, разные законы. И уже есть РАЗНЫЕ результаты. Я же не просто так про Голландию спросила. Но такие как САндрейС сделают всё, чтобы другие этого не знали.
Это все, что нужно знать о вашем мировоззрении. Понимаю, но не разделяю. Радует только то, что поддержка таких идей у нас в стране ( не знаю как у вас) падает с каждым поколением, пока окончательно не станет уделом нескольких процентов маргиналов.
Потом можно и ввести рынок земли, когда страна не будет под внешним управлением.
Дело не в мировоззрении.
Надо деньги — зарабатывайте. Пока же идёт планомерное разрушение экономики и шантаж продавать последние штаны.
А иначе — можно отменять праздник День Независимости. Какая же это независимость, если страну шантажом принуждают продавать землю. Это самая настоящая зависимость.
также, другой алкоголик убил человека куском деревянного стула- запретить все стулья и древесину в Украине! :D логика железная
Если уж настолько переживать насчёт алкашей, то надо перед продажей земли, проводить тест крови на наличие алкоголя: есть алкоголь- запретить продажу, нет- разрешить. :D
В дискуссии под алкоголиком подразумеваются страны, не способные зарабатывать, но набирающие долгов. Потом, чтобы погасить долги берут ещё большие долги, потом ещё и ещё. Но зарабатывать и жить по средствам не собираются. Как результат — начинают продавать имущество и выполнять чужую волю, подчиняя этим национальные интересы своей страны национальным интересам чужих стран, должниками которых становятся.