16 335 поправок, внесених до другого читання законопроєкту, який регулює питання збанкрутілих та націоналізованих банків, депутати планують розглядати за розділами. Про це повідомила депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук, передає hromadske.
У Раді вирішили, як розглядатимуть 16 000 правок до «антиколомойського» законопроєкту
Як розглядатимуть поправки
«Очевидно, що жоден народний депутат не буде виступати за те, щоб Верховна Рада на 12 місяців, а це приблизно той термін, який потрібен, щоб розглянути всі 16 тисяч правок, просто буде заблокована», — зазначила депутатка.
За її словами, парламент налаштований ухвалити банківський законопроєкт, однак наразі його ще не розглянув профільний комітет. Напередодні комітет лише завершив вносити правки в одну таблицю.
Читайте також: Рада в понеділок збереться на позачергове засідання. Які зміни до держбюджету можуть внести
«Наскільки я знаю, то ці правки будуть групувати за статтями. Є відповідні статті Регламенту (Верховної Ради — ред.) — 119 та 45 — які дозволяють групувати схожі поправки. Якщо якась поправки з цієї групи (поправок — ред.) приймається, то решта вважаються відхиленими», — пояснила Кравчук.
Передісторія
- Депутати внесли 16 335 правок до так званого «антиколомойського» законопроєкту №2571-д про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності.
- Понад 13 тисяч поправок внесли депутати «Слуги народу». Абсолютний рекордсмен — нардеп СН Антон Поляков, який подав 6033 правок.
Читайте також: Стало відомо, які поправки внесли до «антиколомойського» закону після обговорення з МВФ
-
Фінальна версія проекту закону №2571-д про банки наприкінці березня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом.
-
30 березня Верховна Рада прийняла законопроєкт у першому читанні. Коли відбудеться друге читання — поки не відомо.
-
Законопроект передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення банку з ринку, можуть отримати відшкодування шкоди тільки грошовій формі.
-
Також у законі зазначено, що визнання незаконним рішення щодо виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
«Антиколомойський закон» є основним prior action МВФ, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова програма кредитування.
Читайте також: Поразка Коломойського. Верховний суд підтвердив, що позов Приватбанку будуть розглядати по суті в Англії
Коментарі - 9
судьбу приватбанка - решал не НБУ , а правительство и Рада.
приписка «за бабло естественно» - меня радует. она показывает степень доверия к нынешнему режиму :)
Закон принимается сейчас - значит действовать он будет при этом режиме и при следующих.
простая логика.