У березні кількість операцій за картками зросла на 8,6%, а грошові обсяги операцій збільшилися на 10% порівняно з березнем 2019 року. Але загальні темпи зростання карткових транзакцій минулого місяця значно сповільнилися. Такі дані наводить Український процесинговий центр (UPC).
Місяць у карантині. Як і на що українці витрачали гроші в березні
Дані зібрані на основі платіжних карток 24 банків в Україні, який обслуговує UPC.
Як часто українці користувалися картами
У минулому місяці на одну активну карту (тобто платіжна картка, за якою власник проводив хоча б одну операцію за останні 3 місяці — ред.) припадало в середньому 9 фінансових операцій (купівлі та зняття готівки) на суму 14 808 грн, повідомляють у UPC.
«Обмежувальні заходи у зв'язку з пандемією позначилися на платіжній поведінці власників карток. Українці стали більш економними і переважно витрачають кошти на необхідні товари та послуги, найчастіше перераховують на інші карти», — коментує пресслужба Українського процесингового центру.
Читайте також: Від карантину найбільше постраждає малий бізнес — соціолог
Операції в банкоматах та POS-терміналах
Найчастіше громадяни розраховувалися картками в POS-терміналах — 62% від загальної кількості операцій. Власники карток на 17% частіше платили карткою в POS-терміналах і витратили на 16,8% більше порівняно з березнем 2019 року.
Середня сума покупки за рік не збільшилася і становить 667 грн.
23% від загальної кількості операцій припадає на банкомати. Кількість операцій зі зняття готівки в банкоматі зменшилася на 21%, а сума стала на 13,2% менше, ніж у березні минулого року.
Читайте також: Огляд НБУ. Овочі дешевшають, а ціни на туалетний папір пішли вгору
Середня сума зняття готівки в банкоматі — 3128 грн.
Онлайн-платежі
У березні українці провели майже на третину більше інтернет-операцій (+29,3%), а витрати онлайн зросли в 2,7 раза. Середня сума оплати зросла до 1400 грн. Рік тому вона становила всього 500 грн, наголошують в UPC.
«У зв'язку із запровадженням карантинних заходів в Україні, власники карток стали більше і частіше купувати онлайн. Найчастіше оплачували комунальні послуги, поповнювали мобільні телефони і платили відеоігри», — відзначають в UPC.
Читайте також: Місяць у карантині: якими антикризовими пільгами ви встигли скористатися? — опитування
Стрімко зростала інтернет-оплата за продукти харчування. Обсяги таких платежів подвоїлися, а кількість збільшилися на 126%. Далі йдуть платежі за замовлення готової їжі: + 63% за кількістю операцій і на 93% зросла сума чека.
У березні українці на 51% частіше оплачували послуги таксі у зв'язку з зупинкою громадського транспорту.
Істотно зменшилися платежі за авіа і залізничні квитки: на 39% за кількістю і 68% по сумі.
Читайте також: monobank збільшив кредитні ліміти для клієнтів
Впали оплати в онлайн-магазинах одягу — на 59% за кількістю та на 19% у грошовому еквіваленті.
Карткові переклади
Перекази з картки на картку займають лише 3,8% від загальної кількості фінансових операцій. Але в березні спостерігалося збільшення кількості таких переведень на 54%. А грошові обороти збільшилися на 62% порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Середня сума переказу дорівнювала 2245 грн.
Незважаючи на продовження карантинних заходів, UPC прогнозує зменшення операцій з картками в квітні.
Раніше повідомлялося
- Національний банк підписав меморандум з Минцифри, у межах якого розроблять для українців навчальний курс на порталі «Дія» про використання різних способів безготівкових розрахунків.
Коментарі - 2