Президент Зеленський уповноважив міністра фінансів Сергія Марченка та міністра охорони здоров'я Максима Степанова підписати угоди з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) про кредити на загальну суму $285 млн. Відповідні розпорядження розміщені на сайті президента.
Україна підписує договори з МБРР про кредити на $285 мільйонів
На що позичать гроші
Марченко доручено підписати договір про позику для додаткового фінансування проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» на $150 млн. Із цієї суми $50 млн планують направити на підтримку незахищених верств населення в умовах епідемії коронавірусу.
Читайте також: Фонд для боротьби з коронавірусом вирішили зменшити на третину
Степанова уповноважили підписати договір по проєкту «Покращення охорони здоров'я на службі у людей» на $135 млн.
Читайте також: «Слуги народу» передадуть держфінансування партії в Стабілізаційний фонд
Нагадаємо, Кабмін визнав доцільним залучити цей займ 7 квітня.
Від кого ще Україна очікує допомоги
- МВФ погодився виділити розширену допомогу Україні, якщо будуть прийняті земельна реформа, «антиколомойский» закон і зміни до держбюджету. За даними ЗМІ, ідеться про $8 млрд.
- Також у Мінфіні сподіваються отримати $5 млрд від МВФ для покриття дефіциту бюджету до кінця року.
- Європейський інвестиційний банк може позичити Україні 40 млн євро на придбання необхідного медичного обладнання для подолання COVID-19.
- Світовий банк готовий виділити Україні $135 млн, з них $35 млн будуть спрямовані на підтримку медичної галузі.
Читайте також: ЄБРР виділить мільярд на підтримку країн, де він працює. Україна в числі цих країн
-
Всесвітня організація охорони здоров'я, ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН та Міністерства охорони здоров'я розробляють для України два плани допомоги у боротьбі з коронавірусом з бюджетом близько $38 млн і $20 млн.
Коментарі - 5
Як зазначив глава ДПС, перед карантином багато вирішили заробити на важкій ситуації.
«30 березня наші оперативні підрозділи проводили обшуки в трьох областях на фірмі »Бук«, яка вивезла 300 тисяч масок в Іспанію і Китай. Згідно з вилученими документами, вони продали респіраторні маски з 1,23 грн за штуку. Зараз ціна такої маски майже 150-200 грн. Безконтактні термометри, якими ми ще з 24 лютого почали перевіряти температуру на пунктах пропуску, коштували по 300-400 грн за штуку, максимум 800 грн, а зараз - по 5 тисяч грн. Я хотів би, щоб люди, отримавши цю надприбуток, потім з неї заплатили податки», - сказав Дейнеко.
Це не бізнес «на крові» зе-влади?
Щось мені підказує, що список цих «малозабезпечених» вже готується. Ба, навіть можливо в нього продаються місця. :) Ну а чо?