Вівторок, 7 квітня на валютному ринку продовжить тенденції вчорашнього дня і в основному буде працювати на зміцнення гривні. Як і раніше, буде не нудно нікому — ні бізнесу, ні фінансистам, ні Нацбанку. Обсяги операцій на торгах складуть як мінімум $ 300-330 млн при укладанні до 490-610 угод.
Долар у вівторок: що буде з курсом
Основна причина — активізація продавців валюти на фоні дуже млявого попиту. Головну роль сьогодні в формуванні тренда по курсу зіграє Нацбанк. Навіть не великі гравці і навіть не «дочки» іноземних компаній та нерезиденти. Надто вже серйозний перекіс в бік пропозиції виник на ринку з самого ранку.
Дефолт відміняється? МВФ отримав своє: ринок землі та Приват. Як реагує курс та економіка (відео)
За чутками серед банкірів (яким ми у даному випадку повністю довіряємо) — на торги почали виходити з продажем не тільки аграрії (необхідно фінансувати посівну), але й металурги (потрібно підтримувати свою поточну госпдіяльність навіть під час карантину) та НАК «Нафтогаз» з його дочірними компаніями (наближається період виплати дивідендів державі і йому потрібна «жива» гривня для цих розрахунків).
Така масована пропозиція не перекривається покупцями і у Нацбанку з'являється відмінний шанс в черговий раз поповнити резерви. При цьому, якщо не так давно він продавав валюту за рівнями істотно вище 28 гривень (пік — по 28,35), то зараз викуповує її в межах 27,20-27,25 гривень, а сьогодні вже з ранку купив близько $ 100 млн за 27,10.Такая ось арифметика регулятора.
Аукціону з розміщення ОВДП сьогодні не буде — Мінфін скасував його після консультацій з первинними дилерами і тому практично лише цінники Нацбанку (як єдиного універсального покупця) і сформують поточний курсової тренд на міжбанку.
Найвигідніші ставки за вкладами в доларах
Бачачи ситуацію на торгах — швидко просідає і готівковий ринок на фоні знову приниклих «адептів секти долар по 30». Поки буде режим карантину — особливого попиту на валюту не очікується, чим і користується зараз як НБУ, так і власники обмінників.
За прогнозом «Мінфіну» коридор по долару у вівторок, 7 квітня перебуватиме у межах 27,00-27,25 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,50-27,00 і продаж 27,10-27,35 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,60-26,80 гривень та продаж 26,85-27,35.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 53
https://tables.finance.ua/ru/metals/cash/-/ua/xau/90#2:0
За год поднялось на 25%, в этом году взлетит еще как минимум на столько-же.
Еще вчера вечером котировки наличного ушли ниже 27. Утро на Межбанке подтверждает опасения, если бы с утра не откуп 150+ млн, котировки и на межбанки ушли бы ниже 27.
Идет жесткий слив как экспортерами основными, так и гос.компаниями. НБУ неделей ранее перечислил в Бюджет 32 млрд.грн, что дало подушку. Импорт полуживой, из-за мертвой торговли.
Все тут радовались законами для МВФ, но с утра пока был за рулем, я слышу что в некоторые из них внесли 16 000 правок!!! Это рекорд. Помните как отменили Закон о незакон. обогащении?! Не думаете что так же все вернут? Что это все профанация, саботаж и замыливание глаз. Плевок в лицо не только западным партнерам, но и самим украинцам. Тот кто обещал быть не Идолом, из-за «тупизма» и «слабости» по сути разрешает этим аферам и аферистам далее жить. Кого-то посадят? Уже давно даже многим не смешно от этих заявлений.
А у Гривны пока нет проблем, потому НБУ умело рулит. Как я и писал ранее, при желании может обломать и до 26 за неделю или меньше. Или жестко скупать и переломить ситуацию.
Если после 24 апреля продлят карантин, многие люди залезут в кредиты на пропитание, потому что от силы 5% готово переждать и 6 мес, но львиная доля людей будет жестко экономить и выживать. Тратить заначки валюты или гривны.
Доллар 27,00-27,20
Евро 29,28-29,55
Рубль 0,3575-0,3599
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/132242/
А олені на те вони й олені. Їх заганяти не треба, самі біжать. Іх треба стримувати, що й робить зараз НБУ.
p.s. Є мудре правило: якщо ти не олень, відслідковуй, куди біжить стадо, і біжи в зворотньому напрямку. Головне, відчути момент, коли усе стадо вже побігло.
Жодних фундаментальних передумов для зміцнення гривні (в довгу) НЕМАЄ.
Но у нас проблема иная- она лежит внутри страны, мы (к сожалению МВФ и ЕС) не способны сами менять страну, не важно какой Президент - все хуже и хуже внутри страны. Не смотря на то что в некоторые годы показываем хорошие рез-ты как страна.
І своя монобільшість, і всі на посадах 100% свої люди.
А шось нічого не виходить, взагалі.
Все прогрьобано під нуль за рік. Навіть за півроку. Зараз вже просто догрібають, що щє можна.
Заткнули бы МВФ и др. за пояс.
Вот бы была потеха.