У першому кварталі 2020 року транзит російського газу по території України скоротився на 53% — до 11,1 млрд кубометрів. Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС України у фейсбуці.
Транзит російського газу через Україну скоротився вдвічі. Із чим це пов'язано
На скільки скоротився обсяг транзиту
«За 1 квартал 2020 року транзит газу склав 11,1 млрд куб. м (за січень — 2,5, лютий — 4, березень — 4,6 млрд куб. м)», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що обсяги транзиту зменшилися фактично вдвічі порівняно з середнім значенням за січень-березень 2014-2019 роках.
Читайте також: Споживачі з автономним опаленням в 1 кварталі істотно заощадять
Із чим це пов'язано
У Нафтогазі пояснюють, що причиною скорочення транзиту газу з РФ є «перенасиченість європейських країн газом та зменшення споживання».
Утім, скорочення обсягів прокачування не зменшує дохід Нафтогазу і нового незалежного оператора ГТС, нагадують в НАК.
Читайте також: Українцям повернуть переплату за куплений за страховою ціною газ
Скільки Газпром платить за транзит
Газпром в 2020 році платить Нафтогазу за транзит газу $2,66 за тисячу кубометрів на 100 км.
Попередній контракт, що діяв 10 років, встановлював тариф $2,61 за тисячу кубометрів на 100 км.
Читайте також: Ціна на газ з лютого почне рекордно знижуватися — Мінекоенерго
З урахуванням протяжності газотранспортної системи України Газпром заплатить $31,72 за транзит тисячі кубометрів. На відміну від умов попереднього контракту, ставка фіксується на 5 років і не прив'язана до ринкової ціни газу в Європі.
Раніше повідомлялося
- З початку 2020 року потужності для транзиту російського газу по території України повністю оплачені Газпромом відповідно до нової транзитної угоди та в розрахунку 65 млрд кубометрів на рік (178 млн кубометрів на добу).
- У кінці січня Газпром і Нафтогаз домовилися підвищити тариф на транзит російського газу через Україну до $2,66 за тисячу кубометрів на 100 км.
- Крім того, у першому кварталі почала діяти нова послуга, яка дає можливість трейдерам замовляти транзит газу між країнами ЄС через українську ГТС.
Коментарі - 3