Станом на 1 березня 2020 року фізособи (у т.ч.ФОПи) тримали в банках 495,2 млрд грн, що на 7,9 млрд грн більше, ніж на початок лютого 2020 року. Про це йдеться у повідомленні Фонду.
Українці за місяць збільшили суму депозитів в банках майже на 8 мільярдів
Вклади у нацвалюті
— вклади у національній валюті – 290,2 млрд грн (+9,4 млрд грн за місяць);
Вклади у іноземній валюті
— вклади в іноземній валюті – 205,0 млрд грн (-1,5 млрд грн за місяць).
При здійсненні виплат за вкладами в іноземній валюті вони перераховуються в гривню за офіційним курсом, встановленим Нацбанком на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.
Читайте також: Знову 15% річних: депозити відіграють дохідність
Частка ФОП у структурі вкладників
Частка ФОП у структурі вкладників становить 3%, а загальна сума їх вкладів на 1 березня 2020 року склала 30,5 млрд грн (6,2% від загальної суми вкладів).
Учасники Фонду
Станом на 1 березня 2020 року у реєстрі учасників Фонду гарантування нараховувалося 74 банка.
Загальна сума коштів, акумульованих Фондом на початок березня 2020 року, склала 11,3 млрд грн.
Коментарі - 16
Весь двіж з курсом пізніше почався
Солидарности трудящихся никакой дефолт не страшен.
Специалисты из Fitch считают, что экономическое давление из-за распространения коронавируса и снижения цен на нефть является отрицательным фактором для банков Украины и соседних стран. Это может привести к негативным рейтинговым действиям.
«Степень давления на банки будет зависеть от масштабов и продолжительности экономического спада, конкретных рисков для национальных экономик и внешнего финансирования (например, снижения цен на нефть, доходов от туризма или денежных переводов), политических мер национальных властей и бизнес-профилей отдельных банков», - прогнозируют аналитики.