Середа буде досить цікавим днем на валютному ринку з елементами курсової інтриги протягом сесіі. На міжбанк продовжують впливати все ті ж самі зовнішні та внутрішні чинники, але ступінь їх впливу на поведінку учасників торгів зміниться.
Долар у середу: чому сьогодні можливі валютні ралі
Із зовнішніми все зрозуміло — пару євро / долар на фоні новин по розповсюдженню коронавируса продовжує періодично лихоманити (на момент написання статті перебувала на позначці 1,082 долара за євро) і це опосередковано відбивається на курсі гривні щодо євро на нашому міжбанку і в обмінниках.
Складніше сьогодні з внутрішніми:
1) Покупці та продавці, як і раніше, погано визначаються з ціною валюти на торгах і при виході двох-трьох великих гравців одночасно — співвідношення попиту і пропозиції кардинально змінюється, що призводить до частих розворотів тренда протягом сесії;
2) Реальні потреби у валюті у імпортерів знижуються, тому що обсяги закордонної продукції, що завозиться — падають. Це зменшує тиск на курс з їх боку. Крім цього, вже починають «видихатися» і ті українські валютні позичальники, які гасили валютні кредити (як всередині країни, так і за зовнішніми позиками) на побоюваннях зростання курсу — у них все менше вільної гривні, а обсяг виторгу падає за рахунок карантину.
Тиждень карантину: яким буде курс долара далі (відео)
На цьому фоні в вигідному становищі залишаються тільки супермаркети, аптеки і виробники медичних товарів (масок, антисептиків і т.д.) — у них виручка та ціни тільки зростають. Всі інші — «в мінусах» і особливо закуповуватися валютою вже не можуть. Це теж працює на стабілізацію курсу гривні на міжбанку;
3) Експортери чекають надходжень основних сум відшкодувань ПДВ і тому притримують валюту до останнього, але мусять її поступово витрачати на фінансування поточних затрат.Тому до заходу основних сум відшкодувань — курсу гривні вони особливо не допомагають, але й не валять його;
4) Минулий аукціон з розміщення валютних ОВДП. Продали паперів на майже 802 млн доларів і 76 млн євро. І відтепер з одного боку — частково зайде «жива» валюта безпосередньо у бюджет (що не відіб'ється на курсі і міжбанку), але з іншого — багато в чому це перевкладання інвесторами і банками своїх гривневих ресурсів від погашень попередніх облігацій в валютні папери з виходом на міжбанк і купівлею валюти з подальшим її перерахуванням до бюджету. Виходи цієї частини гривні на ринок для купівлі валюти під сьогоднішні розрахунки за ОВДП — можуть додати тиску на курс протягом сесії.
Тому, як і вчора — нас сьогодні чекає досить середня активність імпортерів на фоні потенційних виходів покупців валютних ОВДП з метою купівлі за свої гривневі ресурси валюти під розрахунки у неї з Мінфіном України по аукціону.
Оформити вклад у валюті і отримати бонус + 0,7% річних
Намагання покачати курс на таких перекосах з боку спекулянтів лише посиляться і при значних коливаннях на міжбанку попиту і пропозиції — НБУ виходитиме на торги з інтервенціями.
За прогнозами «Мінфіну», обсяги операцій на торгах 25 березня складуть до $ 320-390 млн при укладанні до 520-640 угод з коридором по долару у межах 27,75-28,15 гривен. Намагання підняти курс понад 28 гривень за долар триватимуть протягом всієї сесіі.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 27,20-28,00 і продаж 28,10-28,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,50-28,05 гривень та продаж 28,10-28,20.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 15
2 недели залива дали свое, вышли в валюту все кто хотел, кто спешил закупиться импортом, оплатить проценты и тело по внеш.долгам, банки с целью минимизации рисков и потом заход в валютные ОВГЗ и т.д.
Понедельник — слив НБУ всего 50 млн., вчера — 0, сегодня похоже опять ноль.
Выше 28 окупать не хотят, гривны также сейчас мало, сейчас активность упала в бизнесе, потому и гривны так просто сложно найти. А с учетом того что многим «зарубили» финансирование на фоне кризиса, это еще больше усугубит потребность в гривне. Многие мелкие и средние бизнеса остановились, людей отправили за свой счет. Денег от гос-ва, где и так до этого была более 6 мес ДЫРА, врядли можно рассчитывать. Станок пока не включают. Ждут решения МВФ, и уже потом могут скорее всего включить.
Потому тут дилемма.
Скорее курс будет болтаться Доллара возле 28, и сегодня с вероятностью понижения к 27,80.
Евро скорее немного выше 30, на уровне 30,15-30,35.
У нас качели ранее по доллару были и в 80 коп, а в Евро доходило до 1 грн. Но сегодня по идее должно быть затишье и колебания в 15-20 коп макс. По идее…
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/128154/
Якщо комусь невмоготу насипати Козирєву, то треба скидати пару там.
Тут неможна ))
Вы можете их ставить под непосредственно видео на Ютубе. Подискутируем, если есть о чем, но только по делу.