Голова Державної податкової служби Сергій Верланов відповів на найпоширеніші запитання щодо прийнятого Радою закону, який спрямований на підтримку бізнесу під час карантину. Про це він повідомив на сторінці у фейсбуці.
Що змінилося для платників податків. Роз'яснення глави ДПС (відео)
Роз'яснення Верланова
- Обов’язок платити ЄСВ і ПДФО
За словами голови ДПС, внаслідок прийнятих законів на два місяці, а саме на березень та квітень, було звільнено ФОПів на усіх системах оподаткування, самозайнятих осіб, а також членів фермерських господарств від сплати ЄСВ.
Обов’язок платити ЄСВ і ПДФО за працівників, які працюють на фізичних осіб-підприємців, - зберігається.
«ФОП не сплачує ЄСВ за себе, а за людей, які на нього працюють, - сплачує», - заявив він.
- Страховий стаж
На період карантину буде зараховуватися страховий стаж із розрахунку мінімальної суми ЄСВ навіть без його сплати.
«Якщо фізична особа-підприємець хоче сплатити більше, то закон не забороняє цього робити», - підкреслив він.
- Що робити зі сплаченими наперед ЄСВ
Вказані суми, тобто за березень і за квітень, будуть означати переплату, і ця переплата зараховується автоматично відповідно до поданої платником декларації у наступних періодах.
Читайте також: Залишити на майбутнє чи забрати гроші. Що робити ФОПам, які вже сплатили ЄСВ за березень
«Також це можна буде зробити по заяві. У будь-якому разі, ці кошти не пропадуть, вони будуть зараховані», - наголосив глава ДПС.
- Коли введуть в дію РРО
Відповідно до ухвалених змін програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО) будуть введені у дію з 1 серпня. Їх можна буде використовувати поряд з класичними РРО.
«Так звана загальна фіскалізація для фізичних осіб-підприємців планувалася у два етапи, тобто спочатку вона впроваджується для так званих ризикових груп. Це – торгівля в інтернеті, торгівля ювелірними виробами, діяльність туристичних агентств тощо.
Читайте також: Рада скасувала ЄСВ для ФОПів. Обов’язкове введення РРО відтермінували
Для цієї категорії фізичних осіб-підприємців обов’язкова фіскалізація із застосуванням, у тому числі, програмних РРО, передбачається відтепер з 1 січня 2021 року, а всезагальна фіскалізація для ФОПів 2, 3 та 4 груп буде введена з 1 квітня 2021 року», - заявив голова ДПС.
Читайте також: Шість важливих питань про сплату ЄСВ ФОПами під час карантину
Коментарі - 1