Вчора Верховна Рада проголосувала за закон, який звільняє ФОПів від сплати єдиного соціального внеску на період карантину. В «Мінфін» звертаються читачі, яких турбує одне й те ж питання: що робити, якщо ЄСВ за березень уже сплачено.
Залишити на майбутнє чи забрати гроші. Що робити ФОПам, які вже сплатили ЄСВ за березень
«Мінфін» запитав у юристів, як діяти в такій ситуації.
Варіант 1: оплата наперед
Закон дозволяє не сплачувати ЄСВ «за себе» на період з 1 березня по 30 квітня 2020 року. Але якщо ФОП уже сплатив ЄСВ за березень 2020, то не потрібно хвилюватися. За словами керуючого партнера Juscutum-Audit Сергiя Полiщука, переплата буде автоматично зарахована у зобов’язання зі сплати внеску за травень 2020 р.
«Будь-які переплати з ЄСВ податкова зараховує в рахунок майбутніх платежів у порядку календарної черговості виникнення зобов'язань із внеску. Регламентує це п. 4 «Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів», – зауважив юрист.
Читайте також: Шість важливих питань про сплату ЄСВ ФОПами під час карантину
Варіант 2: повернути кошти
У підприємця також є можливість повернути сплачений ЄСВ. «У цьому випадку ФОП має заповнити у відповідності до Порядку № 6 та подати спеціальну форму з додатка 1 вказаного Порядку», – роз’яснив Сергій Поліщук.
Він наголосив, що в заяві потрібно навести ПІБ, податковий номер, місце проживання, зазначене в паспорті, й номер контактного телефону.
До заяви треба додати оригінал або засвідчену ФОПом копію розрахункового документа, щоб підтвердити сплату внеску: квитанцію або платіжне доручення.
Куди подавати заяву
Подати заяву треба в ту саму податкову, куди сплатили внесок, а саме:
-
Особисто віднести в податкову.
-
Надіслати рекомендованим листом поштою.
-
Через кабінет платника в розділі «Листування з ДФС».
Які поступки передбачені для підприємців
Ухвалений 17 березня Верховною Радою законопроект № 3220 передбачає ряд першочергових кроків на підтримку підприємців у форс-мажорних обставинах.
з 1 березня по 30 квітня:
- звільняються від ЄСВ всі ФОПи та ті, хто займається незалежною професійсною діяльністю;
- тимчасово скасовуються штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ;
- скасовується податок на комерційну нерухомість та землю.
з 1 березня до 31 травня:
-
обмежується застосування більшості штрафів за порушення податкового законодавства. Відповідальність за порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати зберігається.
З 18 березня до 31 травня 2020:
- забороняються перевірки;
- установлюється мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, крім перевірок що стосуються сум бюджетного відшкодування з ПДВ.
Крім цього, на 3 місяці відтерміновується обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців».
Ірина Рибніцька
Коментарі - 13
https://hromadske.ua/ru/posts/deputaty-razreshili-predprinimatelyam-flp-ne-platit-esv-za-mart-i-aprel