Верховний суд прийняв рішення оголосити перерву на невизначенний термін, у справі про визнання сім'ї Суркісів пов'язаними з Приватбанком особами. Про це пише Інтерфакс-Україна.
Приватбанк VS Суркіси: Верховний суд оголосив перерву на невизначений термін
«Судний день»
Судове засідання тривало близько 10 годин з кількома перервами. В ході засідання Верховний суд відхилив клопотання про перенесення розгляду справи та про допуск до зали суду представників європейських держав і МВФ.
Читайте також: Суд Приватбанку з Суркісами: одного дня може бути замало
16 березня Високий суд ухвалив рішення на користь Приватбанку і дозволив йому не платити борг колишнім власникам.
Що буде означати рішення на користь Суркісів
Договори обміну зобов'язань (bail-in) на акції додаткової емісії Приватбанку і наступні договори продажу акцій державі є технічною процедурою націоналізації банку.
Рішення на користь Суркісів буде означати, що всі, хто був визнаний пов'язаною особою з банком, можуть оскаржити це. В такому випадку держава ризикує втратити близько 29 млрд грн (сума bail-in).
Передісторія
Під час націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) — емітентом єврооблігацій — підлягали процедурі bail-in. Зобов'язання примусово обміняли на акції додаткової емісії банку, які згодом продали Мінфіну дешевше, ніж 1 грн.
В капітал були конвертовані три випуски єврооблігацій:
- на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року;
- на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн. було погашено в серпні 2016 року;
- на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу з погашенням у 2021 році.
Читайте також: Держбанки: коли чекати на інвесторів та що заважає приватизації
27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом сім'ї Суркісів. За матеріалами суду, Ігор Суркіс мав у Приватбанку рахунок на 151 млн грн, Поліна Ковалик — 514,1 млн грн, Григорій Суркіс — 163,1 млн грн, Марина Суркіс — 174,5 млн грн, Рахміль Суркіс — 44,8 млн грн.
Окружний адмінсуд Києва 17 травня зобов'язав Приватбанк повернути особисто сім'ї Суркісів 1,048 млрд грн, $266,2 тис. і 8 тис. євро. На таке рішення суду Кабмін, НБУ і Приватбанк подали апеляції.
У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований за рішенням українського уряду. За словами Коломойського, він був змушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку з боку НБУ.
Екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд грн ($592,6 млн) в ніч перед націоналізацією. Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 млрд грн ($4 млрд) через фіктивні компанії.
Bail-in — процедура, яку здійснюють на проміжному етапі між відкликанням ліцензії банку і звичайною санацією. Вона дає можливість використовувати для фінансового оздоровлення банку не кошти держави, а кошти кредиторів. У підсумку, кредитори перетворюються в акціонерів, а їх грошові вимоги в акції.
Коментарі - 1