Головна причина, через яку зменшується обсяг ОВДП у власності нерезидентів — валютна переоцінка. Про це на своїй сторінці в фейсбук написав головний економіст Альфа-Банку Україна Олексій Блінов.
Іноземці не тікають. Експерт пояснив, чому «худне» портфель ОВДП нерезидентів
Він нагадав, що за останній тиждень (5-11 березня) портфель облігацій внутрішньої державної позики у власності нерезидентів зменшився на $0,2 млрд.
Проте, якщо придивитися пильно, ця зміна складається з двох частин:
- нерезиденти продали ОВДП на $0.07 млрд.
- портфель ОВДП у нерезидентів негативно переоцінився на $0.14 млрд.
Тобто тільки 1/3 і без того невеликої зміни портфеля — це продажі, а 2/3 — просто валютна переоцінка.
«Вже давно незаангажовані і грамотні люди кажуть, що в країні поки в принципі немає такого попиту на такі терміни цінних паперів. А основна маса погашень ОВДП у зарубіжних власників припадає на 2022-2023, 2025 роки», — зазначає Блінов.
Нагадаємо, що тільки за березень офіційний курс гривні просів з 24,56 грн/$ до 25,62 грн/$.
Тільки без паніки
Як писав «Мінфін», 11 березня в Національному банку спростували інформацію про те, що іноземні інвестори виводять свої інвестиції з державних боргових облігацій України.
За даними НБУ, за останній місяць портфель ОВДП у власності нерезидентів істотно не змінювався і коливався в межах 125-129 млрд грн.
На Інститутській погоджуються, що паніка на світових фінансових ринках знизила попит на державні облігації України, проте нерезиденти не поспішають виводити свої кошти з країни.
Читайте також: Як низькі ставки за ОВДП позначаться на курсі гривні та економіці України
Що нам з цього
Ревальвація гривні в 2019 році відбувалася, в тому числі, завдяки припливу грошей нерезидентів в українські ОВДП. Нагадаємо, що за 12 місяців іноземні інвестори наростили обсяг вкладень в українські боргові папери у 18,5 разів — з 6,349 млрд грн до 117,72 млрд грн (на 2 січня 2020 року).
Якщо тенденція розгорнеться — іноземці почнуть скидати боргові папери і купувати валюту, щоб вивести її з України, на нас чекає різкий обвал курсу гривні.
Скільки могли заробити інвестори в ОВДП за 5 років
Виходячи з даних НБУ, середня ставка дохідності гривневих ОВДП за 2015-2019 рр. склала близько 13,8% річних. «Мінфін» підрахував, що інвестор, який купив держоблігації в 2015 році на 280 тис. грн. ($10 тис.), за 5 років міг отримати сумарний дохід у розмірі понад 193 тис. грн.
Після сплати з доходу 1,5% військового збору, у інвестора залишилося б трохи більше 190 тис. грн. Сумарний капітал після виходу з інвестиції – 470,3 тис. грн.
Читайте також: ОВДП, депозити або валютний кеш. На чому інвестори найбільше заробили за 5 років
Коментарі - 5
доходпо овгз не облагается ндфл и военным сбором, а что пишут:
«После уплаты с дохода 1,5% военного сбора, у инвестора осталось бы чуть больше 190 тыс. грн. Суммарный капитал после выхода из инвестиции – 470,3 тыс. грн.»
Если успокаивают похоже что все наоборот))
не расстариваемся, до следующих погашений курс стабилизируется и припадет за счет экспортеров, но качели будут на каждые погашения(((