НБУ дозволив банка, які не працюють з валютою, розраховувати LCR у валюті для нагляду. Дотримуватися його значення на рівні 100% при цьому не обов'язково. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
НБУ пом'якшив вимоги до нормативу короткострокової ліквідності банків
Що Нацбанк змінив
Національний банк уточнив вимоги до виконання нормативу LCR (коефіцієнт покриття ліквідністю) в іноземній валюті для банків, співвідношення яких зобов'язань в іноземній валюті до всіх зобов'язань становить менше 5%.
Такі банки продовжать розраховувати LCR в іноземній валюті для цілей нагляду, але вони не зобов'язані дотримуватися його значення на рівні 100%.
Читайте також: НБУ визначив, які банки будуть проходити стрес-тестування (список)
У чому покращення для банків
У Нацбанку вважають, що це зменшить регуляторні навантаження на банки, які не працюють з іноземною валютою.
Що таке коефіцієнт покриття ліквідністю
Коефіцієнт покриття ліквідності (LCR) – це співвідношення високоякісних ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів.
Він відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності. Це явище характерне для кризових періодів, коли відбувається значний відтік коштів клієнтів.
Читайте також: Частина банків порушує норматив ліквідності LCR
Виконання нормативу означає, що банк забезпечений ліквідністю в обсязі, достатньому для повного виконання ним зобов'язань протягом 30 днів у кризових умовах.
Порівняти умови кредитів готівкою
Нагадаємо
- З 1 грудня 2019 року мінімальне значення коефіцієнта покриття ліквідності у всіх валютах і в іноземній валюті Нацбанк підвищив з 90% до 100%.
- З 2021 року для визначення рівня ліквідності банку НБУ вводить коефіцієнт чистого стабільного фінансування або NSFR (англ. Net Stable Funding Ratio).
Коментарі