Четвер на українському валютному ринку пройде складно.
Чи може долар злетіти найближчим часом: що робить Нацбанк
З одного боку — на користь гривні зіграє пік бюджетних проплат у клієнтів. Бізнесу треба поспішати закрити свої борги перед державою, щоб «не нарватися» на штрафи і це простимулює зростання пропозиції валюти на торгах з боку експортерів.
З іншого — після досить млявого результату останнього аукціону з розміщення ОВДП від 18 лютого особливого припливу валюти від іноземців під ці операції немає. Відсутність вливань нерезидентів залишає наш ринок фактично у форматі «експортери- імпортери — НБУ» і робить його повністю залежним від курсових завдань та ситуативних дій найбільших гравців.
Особливого надлишку пропозиції долара на ринку немає і тому регулятор вже два останніх дні не з'являвся на міжбанку.
Актуальний валютний прогноз від Олексія Козирєва — на youtube «Мінфіну»
За прогнозами «Мінфіну» 20 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $ 195-220 млн при укладанні до 480-570 угод. Хиткість ринку працює проти гривні та дозволяє спекулянтам у будь-який момент почати активні розгойдування курса.
Учора Нацбанк провів нараду з казначеями банків і заступниками голів правління, що курирують валютний та ресурсний ринки. Особливо ця зустріч не афішувалася.
Основні питання на ній, які обговорювалися:
1) що буде з тими ресурсами банків, які зараз через низькі ставки по ОВДП будуть виводитися з облігацій і чи не підуть вони на валютний ринок. НБУ побоюється масштабних спекуляцій по валюті за рахунок цих ресурсів;
2) створення бенчмарков (реального механізму розуміння фактичної вартості ресурсів на ринку);
3) формування робочої групи з представників НБУ і банків для оперативного запуску додаткових доходних інструментів по валюті. В першу чергу — NDF. Що на думку чиновників з одного боку дасть інструмент додаткових доходів для банків від операцій з валютою та з іншого — дозволить більш активно хеджувати валютні ризики. В ідеалі —мають бажання у квітні їх запустити;
4) загальний стан валютного ринку після зниження обсягів вливань нерезидентів в ОВДП і валютні ризики. Зараз НБУ фактично нічого викуповувати на міжбанку і тому він навіть скоротить свої щоденні виходи на торги з черговими купівлями $ 50 млн, що ще не так давно активно рекламувалося чиновниками Нацбанку.
Проведення такої наради говорить про те, що НБУ бачить зростання валютних ризиків і намагається створити заздалегідь додаткові інструменти їх зниження.
На думку «Мінфіну» такі зустрічі представників банків і Нацбанку треба зараз проводити регулярно з метою координації поведінки учасників ринку і Нацбанку для скорочення валютних ризиків і звуження валютних спекуляцій. А вони неминуче будуть виникати найближчим часом в ті періоди, коли частина нерезидентів буде виводити свої спекулятивні капітали з облігацій.
Паніки в цьому питанні бути не повинно — у НБУ поки достатньо резервів для погашення поточних зовнішніх боргів країни. Але з урахуванням фактора майбутніх погашень великих сум ОВДП (значна частина яких — у нерезидентів) і певного «зависання» переговорів з МВФ — підстраховка для гривні з боку регулятора зараз просто необхідна.
За прогнозами «Мінфіну» 20 лютого коридор по долару буде у межах 24,40-24,65 гривень з повною залежністю ринку від дій найбільших місцевих гравців.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 24,20-24, 41 і продаж 24,47-24,60 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,30-24,35 гривень та продаж 24,40-24,49.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 48
А как же крепнущая гривна и КамАзы долларов???
Кстати за январь аграрии продали экспорта на 2млрд баксов. Валюты у них полно, агроэкспорт это 48% всего экспорта.
Ряд украинских городов сейчас сотрудничает с ЕБРР, хотя программы МВФ у нас нет! И таких примеров уйма.
в общем то до конца зеленого срока им хватит что деребанить
они дальше то в израиль все, на свою родину, а мы тут как жить будем я вот не понимаю
10 млн гектар умножить на 2000 за гектар - это 20 млрд долларов - это всего лишь? Это в 10 раз дороже чем криворожсталь продали.
Разве не повод все это прикарманить за копейки?
И 2000 это минимальная оценка зеленой власти, они говорили 2000-4000 за гектар. То есть можно утянуть где то как янукович в свое время сделал
https://www.youtube.com/watch?v=y6cLQV9PYbI
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.
Кор.счета 65,6 млрд.грн. Последний день бюджет.платежей, есть потребность в тоже время в гривне у многих для оплаты налогов. У нас опять зависание на магической цифре 24,50, а качели скорее будут небольшие, это всех устраивает.
Я склоняюсь к тому, что НБУ сможет немного взять сегодня в резервы.
Доллар 24,42-24,55
Евро 26,35-26,55
Рубль 0,3828-0,3848
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/126490/
Нерезиденты явно не идиоты и покупать ОВГЗ на долгосрок в стране с отрицательным ВВП и явно завышенным курсом валюты вряд ли будут.
В общем, цирк продолжается. Секта Свидетелей доллара по 40 уже может начинать потирать лапки! Такими темпами они станут пророками в ближайшие пару лет!
Та просто замечательно всё у нас, а впереди ещё лучше будет.
Даёшь ниже 22 за доллар!
Камаз!!!
Рулетка ОВГз все накрылась набрали на года