Середа на валютному ринку пройде досить складно і з явними сюрпризами по курсу. За нашими прогнозами 19 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $ 235 млн при укладанні до 640 угод. Але загальна ситуація на ринку погіршиться для гривні з об'єктивних причин. Ось вони:
Долар в середу: чому можливі сюрпризи
1) Надзвичайно слабкі результати вчорашнього аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Із запропонованих на аукціоні облігацій з термінами обігу 140 днів, 518 і 1092 дні на загальну суму за номіналом 4,5 млрд гривень — продано всього паперів на 1,529 млрд, тобто — на третину.
Причому Мінфіну не вдалося й особливо знизити прибутковість при їх розміщенні. Вона перебувала у коридорі від 9,63% до 10,11% річних. Це відверто слабкий результат і особливого припливу валюти від нерезидентів під ці операції чекати не доводиться.
Дивіться прогноз курсу на тиждень від Олексія Козирєва на youtube «Мінфіну
Більш того, за рахунок погашень попередніх випусків і майбутніх погашень — у інвесторів накопичується гривня. Вони або перевкладуть її в нові папери, або почнуть купувати валюту та фіксувати свій прибуток. Це може додати тиск на гривню на міжбанку;
2) Активізація частини великих покупців валюти як перед майбутнім 8 березня (частина роздрібних мереж активно затарюється продукцією перед цим святом, користуючись знижками в ЄС і Китаї через коронавирус), так і за рахунок імпортерів енергоносіїв.
Також деякі клієнти через події на Донбасі вирішили не гратися у валютну рулетку і закривають свої угоди зараз, не відкладаючи їх на потім. Зростання попиту — також тисне на курс;
3) Продовження періоду бюджетних платежів у клієнтів. Мабуть — головний союзник для нацвалюти на сьогоднішніх торгах. Бізнес продовжує закривати свої податкові платежі та дефіцит гривні на ринку змушує експортерів більш активно продавати свою валютну виручку. Це працює на підтримку позицій гривні під час торгів.
Більша частина факторів сьогодні працює проти гривні, а наявність великих сум на коррахунках банків (на ранок вони складають 65,6 млрд гривень) — дає ресурс для спекулятивних розгойдувань котирувань протягом дня.
Нацбанк залишиться маркетмейкером за курсом і його цінники по долару при інтервенціях будуть основним орієнтиром для учасників торгів. Але на великі обсяги купівлі валюти з міжбанку — регулятору сьогодні сподіватися не варто.
За прогнозами «Мінфіну» 19 лютого коридор по долару буде в межах 24,40-24,65 гривень з активізацією спекулятивної гри протягом дня і періодичними атаками на нацвалюту.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24, 20-24,40 і продаж 24,45-24,70 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,30-24,37 гривень та продаж 24,40-24,50.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 47
На сегодня (18/02) прошло 55% февраля. Бюджет выполнен на 32,1% от плана. В обычный месяц это было бы нормально - месячные налоги платятся в конце месяца. Но февраль - месяц уплаты КВАРТАЛЬНЫХ налогов (срок 19, т.е. осталось 1,5 дня). И пока такой разгром!
Пока не хватает 51 млрд. Причем НДС (уменьшающий общее сальдо поступлений) пока толком не возвращался (3 млрд из среднемесячных ~20). Январь был выполнен на 78,5% - февраль грозит быть не лучше (хотя его «вес» из-за квартальных налогов - больше). В общем, бюджетная дыра растет!
Чем это плохо? Под плановые бюджетные доходы предусмотрены симметричные расходы, т.е. невыполнение плана означает, что правительство не сможет выполнять свои обязательства. Кроме того, недовыполнение плана - СИМПТОМ управленческого бессилия и/или невидных пока проблем в экономике.
Недобор 61.5млрд.
https://www.treasury.gov.ua/storage/app/uploads/public/5e4/cff/2eb/5e4cff2eb9192247098384.xlsx
Касательно овгз то пока штиль даже на вторичке. Но еще не вечер.
Ндс мало погашают. Походу таки тренд нисходящий до 11 марта так точно. Даже межбанк сегодня спокоен
Всі вже заплатили давно.
Тобто з вчьора на сьогодня полюс 10 млрд нестачі? щє кращє!
Что ещё напишешь официального? ))
motoruller 6 февраля 2020, 11:56
Есть инсайд что после правок с таможней наши компании не могут вывести наличную валюту со страны. Они думают ее сливать под рынок земли. Как он сказал: камаз налички некуда девать, деньги считают на вес.
За февраль только недобор 47.8
Дыру эту скоро закроют - примут закон о земле и начнут ее налево и направо продавать, потом еще будут продавать вокзалы школы больницы как кабмин хочет делать. То есть на год-два деребана страны имущества у нас еще хватит
закон примут, и окажется что покупателей кроме Игоря Валерьевича нет, а продавать надо - и продадут за сколько он скажет. А зебобикам обьяснят что это для будущего роста ВВП в 40%
Залишилось землею торгонути.
Более детальный анализ по ОВГЗ:
6м ставка +0,22пп, хотели продать на 1млрд, спрос на 623млн, продали на 344
1г ставка +0,1пп, хотели продать на 1,5млрд, спрос на 1,155млрд, продали 1,152
3г ставка +0,27пп, хотели продать на 2млрд, спрос 42,5млн, продали 32,3млн
Проценты подняли, спрос упал на все! овгз. По 3 летним вообще спрос отсутствует.
А потім знов повний швах, бо промисловості нема. Будемо продавати условне борошно за дві копійки, і купляти условні італійські макарони по 5 євро.
Сервер висів.
Если кратко по дню прокомментирую:
вчера никакой аукцион понятно должен был отразиться на межбанке, как итог НБУ - ловить сегодня нечего, но люди понимая это с самого утра удовлетворили свои заявки - т.е. подняли немного котировки, но с учетом бюджетной недели - на этом всем. Я и не ожидал, что мы сегодня возьмем выше 24,60, по сути 24,54 было верхним уровнем. После того как клиенты закрыли заявки и НБУ не выходил - курс опять вернулся на место, т.е. к 24,50.
У НБУ возможно завтра и после-завтра будет шанс немного купить.
Саша, ты там говорил что в банке работаешь, а скажи в каком.