Національний банк привів вимоги розкриття банківської таємниці у відповідність з нормами закону, який був ухвалений 31 жовтня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Нацбанк спростив порядок розкриття банківської таємниці
Про що йдеться в законі
-
Верховна рада 31 жовтня 2019 року внесла зміни в деякі законодавчі акти щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів.
Читайте також: Банківська таємниця: Кому фінансисти розповідають секрети клієнтів
-
Цим законом були внесені зміни до статті 62 закону «Про банки і банківську діяльність», які передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю.
-
Державні органи можуть отримати за письмовим запитом без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки, відкриті в інших банках.
Читайте також: Нові правила фінмоніторингу: За що банки будуть блокувати рахунки і «доносити» на клієнтів
Список структур, що мають доступ до банківської таємниці
-
Органи прокуратури, СБУ, Державне бюро розслідувань, Нацполіція, НАБУ, Антимонопольний комітет;
-
Державна податкова служба;
-
Держфінмоніторинг;
-
Органи державної виконавчої служби, приватні виконавці на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та рішень, що підлягають примусовому виконанню;
-
Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку.
Розбір закону: За що банки блокуватимуть рахунки (відео)
-
Інший банк — у випадках, передбачених законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення»;
-
АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів).
-
Влада інших країн, якщо вона буде розшукувати в Україні людей або компанії, які допомагають їх резидентам приховувати від оподаткування доходи.
-
НАПК з антикорупційного законодавства.
Коментарі - 11
Это кошмар если честно не представляю такого цивилизованных странах
Вот же ж глупые, столько инвестиций теряют.
Распугать деньги там,куда они и так не идут-очень умнО.
Представьте ситуацию, в турецком аэропотру у Вас спрашивают: сколько денег Вы везете чтоб потратить в Турции, Вы 2000$, они: так заплатите сначала налог с этих денег а не то мы у Вас их заберем (заблокируем) т.к. с них не уплачены у нас налоги. Вы: а Вам что деньги в развитие экономики не нужны, они: нужны, но просто так не интересно, но мы их берем под % в кредит в МВФ и своих олигархов в виде облигаций.
— Якщо між Україною і Польщою укладені договори про уникнення подвійного податкування — ви не повинні нічого сплачувати тут. Відстоюйте свої права. Якщо ж ні — повинні, і ваші слова про сплату податків в Польщі податкову не цікавлять в принципі, і цікавити не повинні.
Єдине що я можу і буду робити, поки мої діти не закінчать навчання і не покинуть цю дивакувату країну, це відтепер передавати гроші готівкою. Бо звісно дитина в 18 років не зможе довести (і не має цього робити !!!), що гроші що надійшли їй на картку це не хабар, а просто батько перерахував на прожиття.