Нацбанк та Кабінет міністрів провели зустріч, під час якої обговорили підготовку до запуску програми дешевих кредитів для бізнесу та ризики, пов’язані з ймовірним пожвавленням іпотечного кредитування. Про це повідомляють у прес-службі НБУ.
Зустріч «на каву»: НБУ обговорив з Кабміном дешеві кредити та іпотеку для громадян
Зустріч між Нацбанком та Кабміном відбулася 27 січня.
Обіцянки НБУ
- Нацбанк пообіцяв сприяти урядовій програмі кредитів під 5-7-9% річних для малого та мікробізнесу.
«Програма допоможе усунути із найсуттєвіших бар'єрів для розвитку бізнесу — високі ставки по кредитах. Програма має важливе значення для країни — розвиток малого бізнесу є драйвером для швидкого, стійкого та інклюзивного економічного зростання», — зазначають у Нацбанку.
Читайте також: Приватбанк надаватиме дешеві кредити для бізнесу
- За даними НБУ великі українські банки планують наростити обсяги іпотечного кредитування. Однак у Нацбанку бачать у цьому низку ризиків через не вирішені юридичні проблеми.
Обрати кредит готівкою
«Без вирішення юридичних та інфраструктурних питань зростання іпотечного кредитування може призвести до формування «цінової бульбашки», що може стати джерелом ризику для фінансової стабільності. Щоб цього не сталося, слід впорядкувати ринок первинної житлової нерухомості, зокрема шляхом чіткого дотримання Державних будівельних норм, впровадження працюючих генпланів міст, забезпечення прозорості ринку та захисту прав інвесторів», — додають у Нацбанку.
Читайте також: Як український бізнес отримає кредити в 2020 році: роз'яснення банкіра
Передісторія
-
3 грудня 2019 року Зеленський анонсував державну програму кредитування бізнесу «Повертайся і залишайся». Мета програми — повернути додому українських заробітчат і надати доступні кредити на власну справу.
Читайте також: Як отримати іпотеку на квартиру: покрокова інструкція
-
Кабмін дав старт програми «Дешеві кредити» для бізнесу з 1 лютого.
-
Перед Новим Роком заступник глава НБУ Катерина Рожкова заявила, що 2020 рік повинен стати роком повноцінного відновлення іпотечного кредитування.
Коментарі - 17
По-перше, цей об"єм кредитів - це капля в морі для економіки.
По-друге, комерційні банки не будуть кредитувати клієнтів які не мають вже діючого успішного бізнесу.
По-третє, якщо держ банки й підуть в цю програму, то в результаті отримаємо більшу половину неповернень. Тобто з нашого карману буде заплачено за популізм.
Але під таке кредитування підписуватися не бачу сенсу. Це на рівні, а то й дешевше, вартості портфелю пасивів.
Нормально збалансовані не кептивні системні банки цілком обходяться без рефінансу від НБУ.
но, снижение ставки повысит инфляцию((
т.к. это финансы, которые могут в любой момент снять и по ним не платятся проценты)) есть накопительные/депозитные счета с которых можно так же снять в любой момент деньги, но процентная ставка там минимальна - поэтому она так же особо не влияет на финальную ставку по кредиту
Звідки така інформація?
А я вам скажу що впливає, так як вони є складовою середньозваженої ставки по пасивам, на яку орієнтуються при формуванні кредитних пропозицій.:)
Штучне зміцнення гривні - дасть свій вихлоп.