Міністерство освіти і науки затвердило показники, за якими буде визначати розмір фінансування закладів вищої освіти в Україні. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, передає прес-служба МОН.
Фінансувати українські університети будуть за новим принципом (інфографіка)
Кількість бюджетників — не головний критерій
«Ми відходимо від державного фінансування за кількістю студентів, які навчаються на бюджеті. Вже цього року цей показник буде, ймовірно, впливати десь на 70-80%, і планомірно ми спустимо його вплив нижче 50%», — сказав він.
Більше уваги — регіонам
За словами заступника міністра, одним з показників є регіональний коефіцієнт.
«Тривалий час університети в регіонах відчували недофінансування, адже ні для кого не секрет, що випускники вибирають великі міста… Тепер система фінансування допомагає регіональним університетам, вводячи так званий регіональний коефіцієнт», — пояснив Стадний.
Читайте також: У Раді пропонують відкривати новонародженим українцям «економічний паспорт». Що це значить
Університети будуть об'єднуватися
«Ще одним у напрямі фінансування буде показник масштабу», — сказав Стадний.
За його словами, це економічний стимул для університетів до об'єднання.
«Якщо університети об'єднуються, то вони отримують більше. Наступним показником є кількість студентів. Але значимість цього показника зменшується, а через три роки становитиме менше 50%», — зазначив заступник міністра.
Успішність вузу — головний показник
Кабмін буде фінансувати університети залежно від їх успішності. Також, за його словами, є показник обсягу коштів, які університет залучив від бізнесу або міжнародних партнерів для фінансування досліджень.
«Отже, якщо хтось довірив свої гроші університету, це показник високої репутації. Держава повинна враховувати цей показник, а також винагороджувати таких».
Міжнародні рейтинги
Крім цього, будуть враховуватися міжнародні рейтинги. Якщо український університет потрапляє в міжнародний рейтинг, він отримує підвищений коефіцієнт, а, отже і підвищене державне фінансування.
Працевлаштування випускників
Ще один показник успішності вузу — працевлаштування випускників.
Якщо випускники університету будуть працевлаштовуватися на посадах, що вимагають кваліфікації вищої освіти, університети будуть отримувати більше фінансування. Якщо таких випускників менше — менше фінансування.
Читайте також: Майже половина безробітних українців мають вищу освіту
Коментарі - 5
У нас все боятся девапльвации денег, но никого не волнует девальвация высшего образования.
Которое обесценилось, как купон.
1) даже полных «идиотов» в ускоренном порядке переводят на бюджет, если освобождается место. Поскольку бюджетник для универа выгодней платника.
2)в конце 4 курса, на 5 хотел уйти на заочку(платную) так меня чуть ли не со слезами попросили на кафедре идти на бесплатный стационар, у них был недобор
и вторая проблема это ужасный контроль качества которой тоже влияет на финансирование, два примера
1) гос. екзамены на 5 курсе - полный цирк, ради успешной оценки универа, студентам фактически сливают информацию что будет на гос. экзамене( у нас напрямую просто сказали будут задания прошлого года,)
2) защита диплома, что бы повысить успеваемость, даже у люди которые купили и распечатывали диплом за 5 мин до сдачи, успешно проходили комиссию не ответив не на один вопрос.
Все ради успеваемости и не потери гос финансирования,.......зачем такое образование?