Банки констатують зростання попиту населення та бізнесу на кредити та прогнозують збереження цієї тенденції у І кварталі 2020 року. Про це йдеться у звіті «Опитування про умови банківського кредитування» Нацбанку за І квартал 2020 року
Банки прогнозують збільшення попиту на кредити (опитування)
Прогнози та очікування банків
- У січні – березні банки прогнозують подальше збільшення портфелів кредитів населенню та бізнесу, а також приплив депозитів з обох сегментів.
Читайте також: 2020 рік повинен стати роком іпотечного кредитування — Рожкова (відео)
-
Великі банки очікують певного пожвавлення попиту на іпотечне кредитування. Для ринку іпотечного кредитування переважна більшість опитаних банків не очікують змін у попиті з боку населення, хоча великі банки окремо зазначили, що розвиток ринку нерухомості та споживацька впевненість можуть несуттєво його збільшити.
-
Банки також очікують пом’якшення стандартів надання позик для малого та середнього бізнесу, гривневих кредитів, а також короткострокових позик. Так само вони очікують на пом’якшення стандартів споживчого кредитування.
Читайте також: «Дешеві кредити» для бізнесу: Кабмін дає старт програми з 1 лютого
-
До кінця березня банки прогнозують зниження кредитного та операційного ризику, і не очікують змін процентного, валютного ризику та ризику ліквідності.
Як проводилося опитування
Опитування проводилося з 17 грудня 2019 року до 10 січня 2020 року серед кредитних менеджерів 49 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 99%.
Підібрати вигідний кредит онлайн
Як кредитували банки в IV кварталі 2019 року
- У жовтні — грудні 2019 року банки констатували зростання попиту бізнесу на кредити. Переважно це кредити бізнесу, короткострокові позики, гривневі кредити.
Ключовою причиною зростання попиту на кредити зниження процентних ставок.
У минулому кварталі банки також пом'якшували стандарти кредитування для малого та середнього бізнесу.
Банки також збільшили рівень схвалення кредитних заявок МСП через зниження процентних ставок і зміну терміновості кредитів.
Зростав в IV кварталі і попит населення на споживчі кредити. За спостереженнями банків, цьому сприяли зниження процентних ставок і поліпшення споживчих настроїв. Конкуренція за позичальників стимулювала банки пом'якшувати стандарти споживчого кредитування в минулому кварталі.
Коментарі - 12
Брать кредит на заработок денег - поднимание экономики, собственное обогащение и понижение процентных ставок.
Согласен с тем, что спрос вырастет, но только из за того, что банки будут отказывать в выдаче кредита из за закредитованности и плохой истории у заемщиков.
Кстати, данная информация взята на официальном сайте НБУ, вот здесь, при этом хочу сказать, что НБУ показывает это под углом финансовой стабильности, но если посмотреть под другим углом — это начало конца!
Думаю, спрос на кредиты упадет. Ввиду недавнего постановления НБУ №141 «Про затвердження Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг», банки должны открыто информировать клиентов о реальной процентной ставке. Если ранее не все люди проверяли фактические проценты, не просчитывали сами и оформляли кредит ориентируясь на «сладкие» цифры на сайте и в рекламе и оформляли кредиты, то теперь клиент сразу будет видеть колоссальный реальный процент. Если этого не будет указано на сайте банка или в его рекламной продукции, НБУ будет банк штрафовать. Предполагаю, что это негативно будет влиять на кредиты, которые люди оформляют для реализации чего-то, что, грубо говоря, не горит.
Анекдот смешной, ситуация страшная)))
Приходиш в банк з наміром купити квартиру і взяти кредит.
Банк готовий надати кредит, але в заставу просить цю ж квартиру.
Щоб легше було розрахуватися за кредит, треба внести перший внесок – 20 - 30%.
В результаті: грошей – нема, квартира належить банку і все життя ще винен.
І все законно!