Платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot повідомила про виявлення першого рейдерського захоплення у 2020 році. Воно відбулося за допомогою державного реєстратора та приватного нотаріуса.
Opendatabot повідомив про перше рейдерське захоплення бізнесу в 2020 році
Як відбулося рейдерське захоплення
Про виявлення рейдерського захоплення компанії «Профтім» повідомив її власник Олег Смірнов. Йому прийшло електронне сповіщення про те, що відбулася зміна власника компанії. Новим власником став Максим Моісеєв, якого Смірнов не знає.
«Після сповіщення, постраждалий звернувся до Міністерства юстиції та дізнався, що зміна власника була зареєстрована державним реєстратором ЦНАП Печерської РДА Мельніковою Н.С. на підставі, як потім з’ясувалося, підробленої довіреності», — повідомляють в Opendatabot.
Читайте також: В Україні з'явиться система, яка буде повідомляти про зміну власника майна
Повідомляється, що 23 грудня приватний нотаріус засвідчила довіреність. Однак згодом зловмисники підробили в ній реєстраційні дані компанії, підпис власника і печатку.
Наразі справжній власник компанії подав заяву до правоохоронних органів та в Антирейдерську комісію.
Як захистити компанію
За підрахунками Opendatabot, щороку в Україні відбувається в середньому по 400 рейдерських захоплень. При цьому їх кількість постійно зростає, починаючи з 2014 року.
Найпростіша можливість захистити свій бізнес — це моніторити зміни в реєстрації компанії.
Opendatabot влітку 2019 році запустив для цього сервіс відправки повідомлень про зміни. У випадку зміни реєстрації компанії, її власник отримує смс чи повідомлення на емейл.
Читайте також: В Україні відкрили Офіс протидії рейдерству. Що це дасть
Як держава бореться з рейдерством
- 14 листопада 2019 року міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив, що в Україні запровадять подвійну авторизацію при реєстрації прав власності.
- Раніше Дубілет заявляв, що припинити рейдерство в Україні можна, оновивши програмне забезпечення, яке використовується при реєстрації прав власності.
- 18 грудня 2019 року в Україні відкрили Офіс протидії рейдерству.
Коментарі - 16
Все массово записались в зомби, мозги уже не нужны по жизни?
Опендатабот и дубилет, это как замок - и табуретка, профессионал - и балабол.
Ребята из опендатабот сейчас валерьянку пьют за то что их с дубилетом связали уже.
Дожились..
А ОпенДатаБот - це сервіс, який цю інформацію витягає з реєстру і обробляє
Не повідомляє власника ніякий реестр, нічого дубілет не меняв взагалі.
Мова йде про повідомлення опендатаботом. Це взагалі то його реклама
Дані опендатабот обробляє у ріалтайм, тобто як тільки буде зміна, відразу буде повідоблення до підписувача сервісу
Пдіписатися можна
просто додавши контакт opendatabot, наприклад, у скайпі
А то получается что Opendatabot сообщает все опосля, это как-то тупо... Тут нужен механизм предупредить случай мошеннической транзакции, и таких механизмов даже студент выпусник может придумать десятки...
А тут по поддельным доверенностям у немалых предприятий собственников меняют на раз два. Хотелось бы глянуть хоть на этих «регистраторов».
И еще при смене собственника на квартиры не плохо вводить такие схемы верификации транзакций, сколько уже случаев было что сменяют собсвенника квартиры, одна моя знакомая на страхе даже арест сама себе наложила, чтобы перестраховать себя.
И вообще какого хрена нотариусы гребут за услуги + 1% гос.пошлины со сделки себе в карман, и при этом не могут или не хотят делать адекватные проверки.
В мире искусственный интеллект уже программируют, а у нас уровень защиты имущества налогоплательщиков застрял в 90-х.
Конечно такому собственнику предложат по тихому компенсировать ту половину стоимости, которую якобы заплатили за покупку левые люди и все быстро решится… Ну или… Бизнес есть бизнес…