Четвер буде дуже напруженим днем на валютному ринку.
Долар у четвер: що підриває котирування і хто може це зупинити
Зростання котирувань останніх днів порядком «лякає» покупців валюти та «радує» безпосередніх продавців і спекулянтів.
При цьому думка суспільства розділилася. Одні бачать чергову «зраду» і кричать про майбутній новий стрибок цін в Україні за рахунок зростання курсу, інші — з таким же переконанням розповідають про те, що це врятує місцевих експортерів та збільшить надходження до бюджету.
Як завжди і у тих, і у інших в усьому «винні» Нацбанк, злі спекулянти, вороги України і періодично нерезиденти, які підступно заробляють на наших боргах.
Хотілося би нагадати всім сторонам, що сперечаються, що курс — є тільки одним з інструментів в управлінні економічними процесами в країні. І завжди основою будь-якої розвиненої економіки є власна конкурентна на світовому ринку промисловість та інші галузі, які створюють високий рівень доданої вартості, а не тільки ті, що постачають сировину з фактично найнижчим рівнем переробки.
Це важливо пам'ятати і НБУ, коли він занадто фокусує свою увагу виключно на формальному рівні інфляції в країні і «забуває» про основну функцію будь-якого центрального банку країни — стимулюванні національної економіки і в кінцевому підсумку — створенні комфортних з фінансової точки зору умов роботи для її громадян, а не тільки спекулянтів, що спеціалізуються на скачках курсу та грі на боргових цінних паперах держави.
Повернемося до ситуації на валютному ринку в цей четвер.
Заповнити заявку та отримати бонус до 2% річних від суми вкладу
Сьогодні основними факторами, що впливають на поведінку ринку будуть:
1) Значне зростання клієнтського попиту на валюту при активній грі «на підвищення» експортерів та спекулянтів. Це продовжує психологічно «тиснути» на курс і працює проти гривні. Імпортери починають скуповуватися валютою на побоюваннях її подальшого зростання, що тільки заохочує спекулянтів в їх розгойдуванні котирувань;
2) Продовження періоду отримання відшкодувань ПДВ експортерами. Суми гривні, які ще має повернути держава експортерам значні (за різними розрахунками ще до 4,5-7,8 млрд гривень до кінця місяця як мінімум) і перспектива їх надходжень робить експортерів не надто поступливими по курсу при продажу валютної виручки. А спекулятивні розгойдування котирувань ними тільки підтримуються;
3) Готівковий ринок. Поки обмінники лише підлаштовуються під те, що відбувається зростання курсу на міжбанку, підвищують свої цінники, але є заручниками ситуації. Пропозиція готівкової валюти досить велика, а ажіотажу по її скупці населенням — не спостерігається.
Але якщо зростання котирувань на торгах посилиться — готівковий ринок почне працювати на випередження і сам стане активним гравцем в частині зростання курсу на всіх сегментах валютного ринку;
4) Ліквідність банківської системи та дії НБУ. Коррахунки банків знизилися на ранок четверга на 7,1 млрд гривень — до 55,5 млрд. Падіння ліквідності в основному було пов'язано з перерахуваннями банками і клієнтами за куплені раніше ОВДП на рахунки Міністерства фінансів.Але зменшення «гривневого навісу» завжди психологічно позитивно впливає на ринок в частині зміцнення нацвалюти.
НБУ зараз навіть почав продавати валюту, щоб збити вчорашній ажіотаж щодо купівлі долара на міжбанку. Цим він згладжує курсові коливання, але й про себе не забуває. Адже якщо ще не так давно він скуповував долар у межах 23-23,50 гривень, то наприклад вчора він продавав його по 24,45-24,50.
Нацбанку і сьогодні доведеться активно моніторити міжбанк і при необхідності навіть бути присутнім на ринку у вигляді нових інтервенцій, якщо він не хоче продовження вчорашніх валютних ралі.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні обсяг операцій на міжбанку в межах $ 200-220 млн при здійсненні до 500-540 угод з досить широким коридором по долару у межах 24,30-24,65 гривень.
Ключовим фактором, що впливає на ринок будуть виходи / невиходи НБУ на торги з інтервенціями і його цінники за цими угодами.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,20-24,47 і продаж 24,50-24,70 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,25-24,40 гривень та продаж 24,45 -24,55 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 113
Плавно идем вверх.
ВРЕМЯ ПОКУПКА ПРОДАЖА
11:05 24.5450 24.5700
USD/UAH24,490024,542524,558724,4337+0,1088+0,45%11:31:00 Остановочка и откатец. Возможно НБУ подсуетился с заливками.
https://www.youtube.com/watch?v=ydiUHaN_C9c
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.
------------
Видимо в рот воды понабирали.
------------
НБУ с продажей с самого утра (как и писал в своем прогнозеблаблабла)
Вангую что увидим еще его сегодня.
24,55. НБУ целенаправленно продает.
27,5-24,5 - 3 грн плюс процики - а шо, им нормас!
Задача - обеспечить прибыль «инвесторам» с ОВГЗ.
--------------------
Для Grenader.
Ну как началось? Началось, да, по тем выпускам что «созрели» - закроют пока.
Сильного роста курса не будет. У них своя там компашка и своя игра.
Остальные - статисты.
-------------
Где карта, Билли?!
------------
(не исключаю что снова эта братия под кассами и обменками подоконники вытирает)
Спишь, мля, на клаве!
Допивай свой — и пычатай!
Или ты расстроился из за роста?
Не плачь — сейчас курс попустит.
Весело .....
Что этот Нацбанк творит, нужно спокойно девальвировать гривну до прогнозируемого курса в бюджете, а не сливать ЗВР...всем уже понятно, что без валюты под ОВГЗ (правильно делают, что перевкладываются ) и подарков заробитчан, гривна резаная бумага.
SkrudjMacduck.Думаю, Вы частично правы. но не сегодня, а в ближайшие дни.
Леонид Серов. Ну это Вы как-то уж совсем жестко гривну описываете. Все не так мрачно, как вы описываете. Тот же доллар с этой точки зрения при долге США в 23 трлн долларов и он продолжает расти — еще во много раз большая бумага.Подумайте об этом, не спешите мне писать, что то доллар, а это гривна. А просто подумайте о реальности без шаблонов и над ситуацией.
Думали перевложат, а они, скотыняки, все в доллар, все в доллар!
И тут - опа - нежданчик - «закончилось по срокам больше»!!! В финплан, то поди, не смотрели! Что купоны то гасить!
И ведь сами то понимали что с курсом накосячили! Бедняжки прям!
МА-ЗО-ХИ-СТЫ.
Давайте пожалеем болезных.
А вот это интересно..некоторые даже не перевложились в ОВГЗ, а тупо съё...)))
Срок погашения облигаций 24.03.2021 | 08.07.2020 | 24.05.2023
Объем выставленных облигаций (млн. грн.) 1500,0 | 500,0 | 4000,0
Объем полученных заявок (млн. грн.) 5196,8 | 3200,0 | 3638,2
А нерезы по последнему аукциону вложились только на 1,27 млрд грн., остальное украинские банки. отсюда и дефицит валюты на межбанке.
Теперь общий портфель у них 122,68 млрд грн.
При росте курса нерезов не будет в 7-летках.
USD/UAH24,472524,520524,558724,4337+0,0890+0,36%12:24:01 Кажись приехали на сегодня.
(ржунимагу)
По 15-16 копеек каждый день! Потихоньку.
— «все надеялись на большое предложение»
Строить планы на надеждах и предположениях? Вы сурйозно?
Примерно на 20-й минуте полной записи того самого совещания НБУ, Минфина и Минэкономики в офисе премьер-министра Алексея Гончарука 16 декабря, человек с голосом, похожим, на голос первой замглавы Нацбанка Катерины Рожковой произнес одну из главных фраз полуторачасового «слива»:
«Мы будем подходить где-то к двадцати трем – двадцати. И где-то там мы будем находиться через год, через два, через три… Мое понимание: пока мы не видим факторов, которые действовали так, чтобы она ослаблялась».
А за дверима сидить коварний Доктор Зло, шльопає овдп-шні папірці, хворобливо регоче і феєрично розкидає їх наліво-направо, вливаючи в ринок якихось там 830 мільярдів гривень. Але ні Гончарук, ні мін економіки ні мін фінансів того не бачать, і що Зеленському розказати взагалі ніхто не в курсі. Тому вони *** на бурденшафт дивлячись на графік укріплення гривні до 20-23.
тоже мне откровение
Курс был 28.22 на продажу.
https://minfin.com.ua/currency/mb/archive/usd/9-01-2019/11-01-2019/
только вот 28,3 на ПРОДАЖУ был на момент ВП в ноябре 2018, а Петина программа по ОВГЗ началась при 27,4 НА ПОКУПКУ с марта 2019го
Какой камикадзе будет продавать свои доллары в стране где идет война и нацвалюта девальвирует 2-3 раза? Повторю, нерезы без прибыли в долларе не уйдут! Девальвация в их планы не входит!
У нас сейчас «Рыночный» курс доллара 24.00 - 24.45
через банки .....