Вівторок буде «моментом істини» на валютному ринку для визначення тренда за курсом на цьому тижні. Причому, активізація міжбанку відбудеться відразу з декількох причин:
Валютний ринок: чи очікувати обвалу долара найближчим часом
1) Після вчорашньої роботи по долару на ТОМі (в США відзначали День Мартіна Лютера Кінга і американські банки не працювали) — сьогодні на торги вийдуть як поточні угоди клієнтів, так і перенесені вчора частиною компаній операції з цією валютою;
2) Сьогодні пройде новий аукціон з розміщення ОВДП Мінфіном України. Пропонуються гривневі облігації на 6 млрд гривень. У тому числі довгограючі на 4 млрд гривень (на 1218 днів) — дуже цікаві для нерезидентів. Це спровокує приплив валюти на міжбанк за такими угодами і зіграє на користь зміцнення гривні у найближчі дні;
3) Зростання клієнтського попиту останніх днів провокує як гру «на підвищення» з боку експортерів, так і спекулятивні спроби розгойдати курс. Це психологічно працює проти гривні і стимулює клієнтів-покупців до скупки валюти на побоюваннях її подальшого зростання;
Оформи депозит з підвищеним доходом
4) Активний період отримання відшкодувань ПДВ експортерами (почався в цьому місяці трохи раніше звичайного) призводить до збільшення як можливостей для спекулянтів за рахунок зростання гривневого навісу над валютним ринком, так і до деякої «непоступливості» по курсу у продавців.
Все це призведе до зростання обсягів операцій на торгах у вівторок. «Мінфін» передбачає на сьогодні укладання до 640 угод при обсягах операцій у межах до $ 250 млн.
Готівковий ринок буде продовжувати уважно стежити за тим, що відбувається на міжбанку і оперативно коригувати свої цінники протягом дня. Вихід нерезидентів на торги з продажем валюти під аукціон призведе до того, що у НБУ в період 21-22 січня (проведення і розрахунки по аукціону) буде шанс активно скуповувати долар в резерви, що й завадить гривні сильно зміцнюватися на ринку.
Саме «боротьба» двох тенденцій і буде сьогодні формувати тренд по курсу на міжбанку: з одного боку — поява у гривні можливостей активного ситуативного зміцнення в основному за рахунок проведення аукціону, а з іншого — зростання клієнтського попиту на валюту і викупи долара Нацбанком, що працює проти падіння валютних котирувань.
«Мінфін» прогнозує на вівторок коридор по долару в межах 24,15-24,35 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,00-24,20 і продаж 24,26-24,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,15-24,21 гривень та продаж 24,27 -24,31 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 62
Доллар 24.20-24.35 Евро 26.85-27.02 Рубль 0.3910-0.3927
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/125745/
А вот их жены сидят в квартирах и присланные доллары сдают на свои потребности: платья, косметика, покраска волос, маникюр, сапоги, рестораны и т.д.
Почему долгосрочные облигации интересны? Разве много желающих слить доллар и перейти в гривну на три года? Рискнуть можно на полгода-год, но не более.
Нерезы видимо настолько сильны что теперь они задают тренд по курсу гривны и развернуть тренд без ведома и кивка от нерезов никому из локальных спекулей не удатся. Поэтому они так смелы в заливках валютой и даже готовы давить на НБУ чтобы тот дал еще больше укрепить гривну.
Короче, ничего аграрии никому весной не насыпят ))
Еще можно отдавать земелькой, имуществом.
Думаю, что некоторые для этого и набрались этих облигаций.
тогда или они ждут, что под овгз им обломится имущество и земля, или это авантюристы.
В любом случае мы не знаем объемов.
Хотелось бы знать суммы на которые проданы долгосрочные овгз. И не только они. Мне кажется бешеной популярности не наблюдается.
Обращаю внимание. Сам документ меморандум. Тот ещё цирк. Меморандум это просто служебная записка для МИДов. Развели всех. Но оно и не могло быть иначе. Ибо
Кучма изначально был проект КГБ.
«Є підозра, що сьогодні виходив гасити» (c)
ЛОЛ. Именно поэтому Вы 24,35 обозначили???
Гривны нету — именно поэтому котировки что на МБ что на нале вверх пошли? Все хотят ЧТО? Доллар? Или ГРИВНУ???
— — Пять копеек до пиков вчерашнего курса и курса пятницы осталось.
Интриги (падения) не получилось. Даже НБУ никак не повлиял. Годовой цикл ОВГЗ играет знаете ли.
Интриги (падения) не получилось. Даже НБУ никак не повлиял. Годовой цикл ОВГЗ играет знаете ли.
----------------------------
Хотя - уже нет - уже на этот показатель выходим - пошли первые «оффера»
24.2300 / 24.2700
«На торгах по доллару предложение превышает спрос, что позволяет гривне укреплять свои позиции.»
11:00
24.2350 / 24.2600
----------------------
когнитивный диссонанс
----------------------
21 января 2020, 12:16 «Туго идём, валюты много, а гривны нету»
----------------------
12:00
24.2650 / 24.2900
---------------------
Сага о зеленых человечках. Настамнет. Проходили.
Но - ситуейшн - интереснейшая - при, казалось бы, превалирующем предложении доллара на продажу - курс растет!
Качи качают - потому как - с одной стороны - гривны НЕТ - купить НЕ НА ЧТО. А с другой стороны - струмочкы доллара - иссякли, и по такому курсу или не по такому - продавать (в больших объемах) НЕЧЕГО и не особо то хотят, дурных нэма. Вот и сидим - то вверх, то внизок чутка. Канцельки, аднака.
Как на меня, то это самый вероятный и желанный сценарий...
Вот кстати звр 25, а денежная база нацбанка 477, расчетно курс 19 по методу валютного бюро, во всяком случае каждый раз когда нбу выкупает где он берет гривну, под какой процент ? Ответ видимо очень прост. Нацбанк берет гривну под 0 % просто делает электронную проводку в компьютере и о чудо есть гривна FIAT LUX !.
Не хочу предполагать худшее от редакции.