16 січня 2020, 16:04 Читать на русском

Дорога за 12 мільярдів. Названо найдорожчі тендери в системі ProZorro за 2019 рік

Найдорожчим тендером 2019 року стало будівництво автотранспортної магістралі Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь.

Найдорожчим тендером 2019 року стало будівництво автотранспортної магістралі Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь очікуваною вартістю 12,3 млрд грн.
Фото: detector.media
Найдорожчим тендером 2019 року стало будівництво автотранспортної магістралі Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь очікуваною вартістю 12,3 млрд грн. Про це розповіли експерти торгового майданчика Zakupki.Prom.ua і моніторингового порталу DoZorro.

Найдорожчі тендери

Найдорожчим тендером минулого року стало будівництво автотранспортної магістралі, а саме дороги Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь. Закупівля ще не завершена, а її очікувана вартість становить 12,3 млрд грн.
На другому місці — експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування Полтавської області. Тут плановий бюджет — 3,8 млрд грн.
На третьому місці — будівельні роботи на об'єкті «Новий безпечний конфайнмент» на Чорнобильській АЕС. Очікувана вартість робіт — 2,5 млрд грн.

Що і за скільки купували

Всього за минулий рік в системі ProZorro оголосили понад 360 тисяч тендерів майже на 780 млрд грн.
Як і в 2018 році, найбільшою популярністю у замовників користувалася категорія «товари». Таких тендерів у системі було більше 262 тис.
Що стосується послуг, то їх замовляли майже в 4 рази рідше. За 2019 рік подібних торгів у системі оголосили 58,7 тис. Найменш активно держзамовники закуповували роботи — 38,9 тис. тендерів.
За очікуваною вартістю товари також виявилися на першому місці. Їх за 2019 рік держава закупила на більш ніж 328 млрд грн. Не набагато менше бюджетів у категорії «роботи» — 322,6 млрд грн. На третьому місці — послуги. Очікувана вартість таких закупівель — 128,3 млрд грн.

Раніше повідомлялося

  • 16 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав нову редакцію закону про публічні закупівлі в ProZorro.
  • Закон вводить обов'язкове використання системи PгoZorro при закупівлі від 50 000 грн. За словами глави ДМС Максима Нефьодова, це дозволить вивести з тіні більш 250 тисяч закупівель.
  • У новій редакції закону посилена відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників.
  • Як зазначають на сайті Prozorro, завдяки цьому додаткова економія може скласти до 9 млрд грн на рік.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама