Комітет з питань податкової та фінансової політики підтримав скасування пільги, якою звільнявся від сплати ПДВ імпорт енергетичного обладнання для сонячних і вітроелектростанцій. Про це написав народний депутат Андрій Герус у фейсбуці.
14 січня 2020, 10:53
Рада підтримала позбавлення Ахметова мільярдних пільг на ПДВ
Що відомо
За словами Геруса, вигодонабувачами цієї пільги були компанії, які будували сонячні та вітрові електростанції і «запускалися за найвищим у світі „зеленими“ тарифами».
«Програвали від цієї пільги українські виробники енергетичного обладнання, які платили весь вхідний ПДВ і були в нерівних (гірших) умовах порівняно з імпортом. Такі заводи є у Вінниці, Краматорську та ін. Також програвав український державний бюджет, який через цю пільгу недоотримав близько 10 млрд грн в 2019 році», – написав Герус.
Читайте також: Великому бізнесу відшкодували понад 97 мільярдів ПДВ
Водночас олігарх Рінат Ахметов економив близько 3 млрд гривень, які йому не доводилося платити в бюджет у вигляді податків при ввезенні обладнання.
Раніше повідомлялося
- У грудні 2018 року депутати ухвалили зміни до Податкового кодексу щодо звільнення від ПДВ ввезення електромобілів, які також містили норму про податкову пільгу імпорту обладнання для електростанцій з відновлюваних джерел енергії.
- Тоді зазначалося, що імпортери обладнання для сонячних і вітряних електростанцій не будуть платити ПДВ до 2020 року.
- Сумарно вони могли заощадити 5-10 млрд гривень, не сплативши їх до бюджету.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 35
бубочкины ослики врут уже просто беспрерывно ....
Але в даному випадку мова йде про імпортне обладнання, по якому має бути сплата ПДВ та не передбачено його повернення. Але при Порошенко для його друга по Зеленому тарифу та Ротердам+ Ахметова - була пільга яка передбачала анулювання такого ПДВ, за що держава в бюджет недоотримувала 20% від вартості обладнання!
Нц і говорите про експорт електроенергії виробленої на даному обладнанні - то плювати в очі.
Бо в середині нашої держави воно продається за супер «зеленим тарифом», який в рази дорожчий ніж будь-які тарифи в ЕС. Тому тут виробництво сугубо для внутрішнього ринку для отримання спец ціни! І це нам протягом 10 років коштуватиме 13 млрд евро!!!
«Але в даному випадку мова йде про імпортне обладнання, по якому має бути сплата ПДВ та не передбачено його повернення.» - я не зрозумів, на якій підставі не передбачено повернення ПДВ за обладнання? Підкажіть, будь ласка, може закон якийсь? Я таке в перше чую.
Про високі зелені тарифи повністю погоджуюсь. Ще Суркіси на цьому непогано заробили.
Мій покійний дядько працював головним інженером на ньому. То вся сім«я ще навіть років 2-3 тому була при думці що якщо Авдієвський коксохім стане то »хана Україні«, »навіть для Європи це буде економічне потрясіння":)
Проте 5 років перебування в Житомирі і облаштування життя на новому місці дало поштовх до думки що Донбас Україну не кормить і не кормив.
Що пояснювати якщо ви базових знань не маєте?
« А якщо підприємство споживач, як в даному випадку?» - Підприємство, в дному випадку, споживає в цілях виробництва послуг, тобто воно не є КІНЦЕВИМ споживачем. І весь сплачений ним на постачальників ПДВ має бути відшкодований з бюджету, за винятком ПДВ, який воно отримало від покупців. Оце базові поняття. ))))
Якщо лізти в деталі на чиї плечі лягають в загальному витрати, і не тільки ПДВ, то варто сказати що всі без виключення витрати Ю.О. чи навіть держави лягають на кінцевого споживача. Ну а Ю.О. та держава то лише посередники при перерозподілі.
Мова ж взагалі йшла про те, що компанія при імпорті обладнання має сплачувати ПДВ, але раніше для Рижого Гудка були в цьому пільги. І чудово що вони тепер відмінені. Бо, по вашій «професійній» логіці виходить що потрібно всім без виключення його відмінити. Бо ж ніякої економії для ДТЕК не було, то чому ж лише для Ахметова лише такі преференції, якщо йому від цього не холодно і не жарко.
Ваші коментарі типу:
«Я в цій темі взагалі не розумію» і при цьому активне ведення суперечки визивають когнітивний дисонанс:)
Тоді получається, що вказані недоотримані 10 мрд грн за 2019 рік - це податковий кредит від імпорту обладнання (з неналежними документами), плюс відкати, які ДТЕК заплатив за відшкодування (при тому, що воно зараз проходить автоматично) і плюс умовні фінансові витрати від зменшення обігових коштів. Дуже сумнівний розрахунок. )))