Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі Радіо НВ заявив про доцільність зміни бази оподаткування нерухомого майна, яке відмінне від земельної ділянки.
Податок на нерухомість. Що пропонують змінити
Що пропонує глава Комітету
«Оподаткування метрів — це несправедливе оподаткування, бо один і той самий метраж може коштувати різні гроші. Тому мені здається, що більш справедливим є підхід, який сьогодні діє при оподаткуванні землі, коли є певна нормативно-грошова оцінка землі і відповідно від цієї оцінки власник сплачує податок до бюджету.
Читайте також: Які податки слід платити при купівлі і перепродажу квартири в новобудові
Обирай вигідні варіанти інвестицій в нерухомість
І на сьогодні вже вдосконалюється база, яка є в розпорядженні Фонду держмайна, яка може оцінювати вартість об`єктів нерухомого майна. Якщо ми вдосконалимо її настільки, щоб ця вартість була справедливою та вірною, то, безумовно, ми зможемо використовувати можливість цієї бази для визначення об'єкту оподаткування нерухомості", — зазначив Гетманцев.
Читайте також: Сергій Верланов: «Нова податкова служба проти наповнення бюджету будь-якою ціною»
Відповідні податкові зміни наразі напрацьовуються в парламенті, а вступити в силу вони можуть з 1 січня 2021 року.
Хто має платити податок на нерухоме майно
-
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (ст. 266 ПКУ) можуть бути фізособи, юрособи,
в т. ч. нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості -
Ставки встановлюються рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад.
Читайте також: Як і на скільки зросли місцеві податки
-
Згідно з внесеними законом № 1791-VIII змінами ставка встановлюється у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня, за 1 кв. метр бази оподаткування (у 2020 році - це до 70,85 грн за 1 кв м).
-
Окрім того, власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), мають платити додатково 25 тис. грн у рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).
Читайте також: Данило Гетманцев: Ніхто не полізе до вас під матрац рахувати гроші
Коментарі - 51
А чому військовий збір не відмінила зе-влада - то запитай у неї..
А те що законопроекти слуг народу сформували негативне до себе ставлення, - всім відомо..
В 2016-2019 годах администрация Петра Порошенко провела впечатляющую макроэкономическую стабилизацию после серьезного кризиса 2014-2015 годов, вызванного грабежом представителями правительства Януковича и началом военной агрессии России на Донбассе. Во многом благодаря мерам, предпринятым при экс-президенте Порошенко, дефицит бюджета сократился до около 2% ВВП, а инфляция снизилась до 4,1%. Между тем, государственный долг сократился с 80% ВВП в 2016 году до 52% ВВП — Андерс Аслунд.
За незначні порушення - штрафи мають бути адекватними відповідно до мінімальної зарплати в Україні.
Твоя неадекватність зрозуміла. На цьому завершимо.
- Це коли на податки вистачає:)
І якщо шановне панство уважно прочитає статтю, то воно побачить, що нова влада поки що тільки пропонує зробити цю норму більш справедливою, і зараз опрацьовує деякі зміни, що БУДУТЬ ВВЕДЕНІ лише у 2021 році...
«Нагадати, хто був при владі в той час?»
Краще нагадайте номер ЗУ - щоб не довго шукати...
Мистецтво оподаткування полягає в тому, щоб обскубти гусака так, щоб отримати максимальну кількість пуху при мінімальному шипінні.
І якщо шановне панство (коментатори) уважно прочитає статтю, то воно побачить, що нова влада поки що тільки пропонує зробити ці норми податкового кодексу більш справедливими, і зараз тільки опрацьовує деякі зміни, що БУДУТЬ ВВЕДЕНІ лише у 2021 році...