Як подорожчання, так і здешевлення національної валюти є результатом «плаваючого» курсу, а від подорожчання гривні виграють споживачі. Про це в інтерв'ю «Еспресо: капітал» сказав представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
У МВФ розповіли, чому дорожчає гривня і кому це вигідно
«Сьогодні валютний курс визначається співвідношенням попиту і пропозиції. Натомість Нацбанк фокусується на інфляції і дозволяє валютному курсу рухатися у відповідності з попитом і пропозицією», — вважає Люнгман.
Читайте також: На цьому тижні гривня трохи зміцниться — експерти
За його словами, важко визначити головний чинник, який призвів до подорожчання гривні.
«Має місце продовження досить істотного припливу коштів від українців, які перебувають на заробітках за кордоном. Ціни на традиційні товари українського експорту високі одночасно як ціни українського імпорту — на той же газ, — зменшилися. Два роки поспіль небаченого врожаю — це також призводить до подорожчання національної валюти. Уряд запропонував привабливі ставки на національні облігації, що підвищило попит на ці папери», — зазначив представник МВФ.
Читайте також: Що буде з курсом та економікою України до 2020 року (відео)
Люнгман вважає, що подорожчання гривні для споживачів, які мають на меті придбати імпортні товари, — це виграш.
«Ці товари будуть для них дешевше. Те ж саме для компаній, які хотіли б оновити свої виробничі фонди, якщо вони імпортні, то придбання цих імпортних виробничих фондів буде дешевше. Українські домогосподарства, які включають тепло або газову конфорку на кухні, також відчувають, що газ — подешевшав. Але з приводу експортерів, конвертуючих валютну виручку, то вони отримують менше в гривнях», — зазначив він.
Раніше повідомлялося
-
За даними Нацбанку, в 2019 році українська гривня зміцнилася найбільше серед світових валют. Український уряд вважає, що тенденція до зміцнення гривні продовжиться і в 2020 році.
-
Як пояснили в НБУ, головними причинами зміцнення гривні в цьому році став значний приплив інвестицій в ОВДП з боку нерезидентів, валютні перекази від заробітчан і фінансова стабільність держави.
-
У Нацбанку не бачать зовнішніх загроз для гривні і очікують, що національна валюта продовжить зміцнюватися в 2020 році за умови, що всі реформи і програми уряду будуть реалізовані.
Коментарі - 20
https://www.youtube.com/watch?v=I6Vqcije_lI
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео
Довожу к вниманию что в долгосрочной перспективе $ по отношению к грн только растёт а потому есть более безопасным способом хранить сбережения
Это плохо, что не видят… и с какого перепуга гривна должна укрепляться, помоему финансами занимаются как всегда одни проходимцы… где рост производства, где мощь покупательной способности внутри страны «сильно» гривны, продукты в рост, услуги в рост, тепло понижение только в некоторых городах… в остальных ложили на постановление правительства и планируют наоборот повышение…
На примере Самсунг гелекси ноут 10+ стоит в ритейле у нас официально 32-35 к грн это 1300-1400 баксов и цена с падением курса не падала
В Европе тот же телефон стоит 900-950 баксов
За границей без пошлины в 10 за импорт и 20 ндс можно купить ток на 100 евро что совсем ничто
Вопрос как можно купить больше импортных товаров если все они стоят тут по оверпрайсу в грн а за границей ты можешь покупать ток мыльницу какую нить
Единсьвенный товар что откатился немного это авто все остальное только дорожает и курс е у ни по чем
можно конечно сослать все на пошлины но пошлины и в Европе есть ₽ цены всего немного больше амерских и тем более дешевле наших
почему так? Потому что нет конкуренции фактически
-главный фактор был - спрос нерезидентов на ОВГЗ
>Украинские домохозяйства, которые включают тепло или газовую конфорку на кухне, также чувствуют, что газ — подешевел.
в долларовом эквиваленте наоборот подорожал, так же, как и продукты питания
они там в МВФ бухие, видать... и этот «орган» нам говорит какие реформы проводить)))